Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15054 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τιμές ξύλου
Μαλλον το συτε δεν μπορει να μας αφησει να δουμε πληροφοριες που σχετιζονται με την αγορα ξυλων !
Δηλαδη οποιος και να ερθει εδω και να μας πει τιμη , τοτε θα θεωρηθει δημοσίευση διαφημιστικών μηνυμάτων η οποιουδήποτε άλλου είδους διαφημιστικο περιεχόμενο και θα ερθει το συτε και θα τον αποκλισει !
Τελος το συτε μηπος μπορει να δωσει στους χρηστες του τιμη που μπορεσε να παρει απο τους προμηθευτες η΄' απο τα μυνηματα που κατα καιρους εχουν γραφτει για εισαγωγη ξυλων κτλ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15055 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τιμές ξύλου

house έγραψε: Μαλλον το συτε δεν μπορει να μας αφησει να δουμε πληροφοριες που σχετιζονται με την αγορα ξυλων !
Δηλαδη οποιος και να ερθει εδω και να μας πει τιμη , τοτε θα θεωρηθει δημοσίευση διαφημιστικών μηνυμάτων η οποιουδήποτε άλλου είδους διαφημιστικο περιεχόμενο και θα ερθει το συτε και θα τον αποκλισει !
Τελος το συτε μηπος μπορει να δωσει στους χρηστες του τιμη που μπορεσε να παρει απο τους προμηθευτες η΄' απο τα μυνηματα που κατα καιρους εχουν γραφτει για εισαγωγη ξυλων κτλ


Προσφορές από εμπόρους αποστέλλονται στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. αξιολογούνται από την ομάδα αξιολογησης για το Group buy ή από την διαχειριστική ομάδα αν είναι μια απλη προσφορά για τα μελη του energ και αναλόγως καταχωρούνται στο αντίστοιχο θέμα.

Σε κάθε περίπτωση οι προσφορές είναι κάτι είδικο για τα μέλη του energ και οχι μια τιμή απλή που πουλάνε στον καθένα. Αν τα μέλη του energ βρούνε κάποια καλή τιμή σε κάποιον εμπορο τοτε μπορούν και αυτοί να επικοινωνήσουν με το Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και η αντίσοτιχη ομάδα να ερθει σε επαφή με τον εμπορο και με διαπραγμάτευση να κερδίσει και κατι επιπλεον σε εκπτωση για τα μελη του forum.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15062 από 1kost1
Απαντήθηκε από 1kost1 στο θέμα Τιμές ξύλου
Χωρίς παρεξήγηση ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την μεσολάβηση του site για τις τιμές των ξύλων….
Γιατί άμα βάλει ένας έμπορος για αυτήν την περιοχή την α τιμή, ένας άλλος την β τιμή και ένας άλλος για μια άλλη περιοχή της Ελλάδος την γ τιμή;;;;; που είναι το μεπτό;;;;; :blink: :huh:
Εγώ πχ επειδή είμαι στην Χαλκίδα και ενδιαφέρομαι για 4-5 τόνους άμα μου δώσει κάποιος τιμή που θεωρώ συμφέρουσα θα μπω στην διαδικασία για την άμεση αγορά του….. προσφορά και ζήτηση! Που είναι το κακό;;;
Σαφώς σέβομαι απόλυτα τον κανονισμό του site και όλων των υπευθύνων…..απλά λέω την γνώμη μου και την πρόταση μου……. :huh:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15094 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου

house έγραψε: Μαλλον το συτε δεν μπορει να μας αφησει να δουμε πληροφοριες που σχετιζονται με την αγορα ξυλων !
Δηλαδη οποιος και να ερθει εδω και να μας πει τιμη , τοτε θα θεωρηθει δημοσίευση διαφημιστικών μηνυμάτων η οποιουδήποτε άλλου είδους διαφημιστικο περιεχόμενο και θα ερθει το συτε και θα τον αποκλισει !
Τελος το συτε μηπος μπορει να δωσει στους χρηστες του τιμη που μπορεσε να παρει απο τους προμηθευτες η΄' απο τα μυνηματα που κατα καιρους εχουν γραφτει για εισαγωγη ξυλων κτλ


Υπάρχει και άλλο θέμα αγαπητέ μου με τα καυσόξυλα, όπου εκεί έχουν δοθεί αρκετές πληροφορίες που αφορούν την αγορά του ξύλου.

Πριν γράψετε το μήνυμα σας, μήπως κάνατε τον κόπο να το διαβάσετε ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15095 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου
Μέχρι τέλος Μαϊού οι τιμές των καυσόξυλων Βουλγαρίας έχουν ως εξής.

Β.Ελλάδα. 90ευρώ ο τόνος........μόνο για πλήρες φορτίο 25τόνων
Κεντρική Ελλάδα. 115ευρώ >> >> >>

Τα ξύλα των φορτίων είναι κομμένα πριν ένα μήνα, αλλά είναι τεμαχισμένα και σχισμένα.

Στην λιανική στην Θεσσαλονίκη τα ξύλα αυτά πωλούνται προς 125ευρώ ο τόνος.

Καυσόξυλα στεγνά μόνο ξηραντηρίου πλέον, και αυτά πωλούνται με το κυβικό. :)
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15144 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Τιμές ξύλου

marsdiv έγραψε: παιδια να ρωτησω κατι. βρηκα 10 τονους ξυλα να μου τα φερουν τωρα κομμενα σκισμενα με μεταφορα στο σπιτι μου 90 ευρω τον τονο οξια. τα ξυλα ηταν κομμενα περσι το καλοκαιρι και ολο τον χειμωνα την βγαλαν στον βουνο σε υψομετρο 1500 μετρα σκεπασμενα συνεχεια απο χιονι γιατι δεν προλαβαν να τα μεταφερουν περσι το φθινοπωρο . αξιζει να τα παρω /? κυριως ρωτω οσο αφορα το οτι ηταν 5 μηνες σκεπασμενα απο χιονι τι υγρασια να εχουν? το καλο ειναι οτι ηταν κομμενα απο περσι. τι να πω δεν ξερω. να επιλεξω φετινα ξυλα που θα κοπουν τον επομενο μηνα ή αυτα τα περσινα κομμενα. η τιμη θα ναι η ιδια περιπου. ο εμπορος ειναι γνωστος και επιμενει να παρω τα περσινα και ας ηταν 5 μηνες στα χιονια. θα ειναι καλυτερα λεει. οποιος γνωριζει ας απαντησει παρακαλω.


Να τα πάρεις άφοβα. Είναι τελείως διαφορετικό πράγμα η εξωτερική υγρασία από την υγρασία των ίδιων των χυμών του δέντρου. Το καλύτερο ΄΄στέγνωμα΄΄ στα ξύλα είναι : Κόψιμο - δάσος - κάψιμο την επόμενη χρονιά.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.151 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ