Τιμές ξύλου

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14290 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου

alkisgr έγραψε: Καλημέρα και καλως σας βρηκα.
............
Εχω επιχειρηση και μενω στην Βουλγαρια τα τελευταια 10 χρονια, και εχω καποια σχετικοτητα με το αθλημα γιατι χρησημοποιω ξυλεια(οξυα) κατευθειαν απο το δάσος...................


Τι θα έλεγες να κάνεις ένα "ψυχικό" για τους φίλους μου μόλις γνώρισες ? :lol:

Πχ .......να μεσολαβήσεις για να μας έρθουν καμιά δεκαριά φορτηγά 22αρια με οξιά στην Πατρίδα. :) Και εάν δεις ότι έχει χαίρι..... από του χρόνου το σκέφτεσαι και επαγγελματικά.

Ετσι χτίζονται οι δυνατές φιλίες :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14291 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου

KERBEROS έγραψε: Ας ελπίσουμε να κυριαρχήσουν οι σοβαροί και υπομονετικοί επαγγελματίες.


KERBEROS αυτή η δουλειά είναι μόνο για "χοντρούς" ;) .....γιατί εάν είσαι αδύνατος, και κάτσεις σε τραπέζι με χοντρούς, νηστικός θα μείνεις. :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14301 από alkisgr
Απαντήθηκε από alkisgr στο θέμα Τιμές ξύλου

mastoras έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Ας ελπίσουμε να κυριαρχήσουν οι σοβαροί και υπομονετικοί επαγγελματίες.


KERBEROS αυτή η δουλειά είναι μόνο για "χοντρούς" ;) .....γιατί εάν είσαι αδύνατος, και κάτσεις σε τραπέζι με χοντρούς, νηστικός θα μείνεις. :lol:


Αυτό φίλε ξαναπέστο, όπως θα ειδες στο πρώτο μου ποστ επισιμαινω οτι οι εδώ -Βουλγαρια- βουλευτες και υπουργοι με εταιριες εχουν κατακλυσει την Ελλαδα, που να παω εγω να κουνηθω μπροστα τους οταν εχουν καταφερει να ελενχουν την αγορα π.χ. το δασαρχειο γιατι να προτιμησει να πουλεισει σε μενα 2-5-10 τιρ οταν εχει κλεισει την προμηθεια σε ξυλα για 5 χρονια μπροστα σε αυτους τους 'χοντρους' οποτε τι μου απομενει να κανω? Να οργωσω την Βουλγαρια να βρίσκω διαφορους και να κλεινω ποσοτητες που θελω αλλα αμφιβολου προελευσεως διοτι δεν ειναι 100% νομιμα τα χαρτια του δασαρχειου, οταν εχει παρει ο τυπος αδεια για να κοψει π.χ. 1000 κυβικα και με αυτο το χαρτι φορτωνει δεκαχιλια κυβικα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14302 από alkisgr
Απαντήθηκε από alkisgr στο θέμα Τιμές ξύλου

mastoras έγραψε:

alkisgr έγραψε: Καλημέρα και καλως σας βρηκα.
............
Εχω επιχειρηση και μενω στην Βουλγαρια τα τελευταια 10 χρονια, και εχω καποια σχετικοτητα με το αθλημα γιατι χρησημοποιω ξυλεια(οξυα) κατευθειαν απο το δάσος...................


Τι θα έλεγες να κάνεις ένα "ψυχικό" για τους φίλους μου μόλις γνώρισες ? :lol:

Πχ .......να μεσολαβήσεις για να μας έρθουν καμιά δεκαριά φορτηγά 22αρια με οξιά στην Πατρίδα. :) Και εάν δεις ότι έχει χαίρι..... από του χρόνου το σκέφτεσαι και επαγγελματικά.

Ετσι χτίζονται οι δυνατές φιλίες :)


Λοιπόν σαν 'μάστορας' προς 'μάστορα' :) δεν ξέρω παιδιά τι λέτε? Εμένα μου είναι εύκολο να κανω 5-10 τηλέφωνα έχω τις γνωριμίες και το βασικότερο την γλώσα καθώς και την αβάντα της μόνιμης διαμονης.Και αυτο το λέω γιατι ο Βούλγαρος οταν δει Ελληνα που ερχεται απο το Ελλαντα να κάνει παζαρια συνήθως με Βουλγαρο μεταφραστη γινετε το εξης τραγελαφικο , 'βγαλε' 10 για μενα και πουλα του οσο νομιζεις.Είχα φαει κατι φολες στην αρχη μεχρι να μαθω την γλωσα και να μην με πιανουν 'κωτσο' αστα να πανε. Περιστατικό ειμαι Σαντανσκι για δουλειες και στο Σαντανσκι ωσ συνηθως γιατι ειναι κοντα στα συνορα, εχει πολους Ελληνες που ανεβαινουν για ψωνια και ευκαιριες, ειναι 2 Ελληνιδες περι τα 35- 40 σε ενα μαγαζι με ρουχα και στην ντανα με τα τζην γραφει 10, τωρα οι δικες μας χωρις να γνωριζουν την γλωσα αρχιζουν την μαιμουδιστικη με χειρονομιες, Η πωλητρια γατα γνωριζωντας Ελληνικα απανταει ντεκα ευρω, οι θειες καναν κολοτουμπες και πηραν 5 παντελονια, εγω απλα κοιταω χωρις να μιλαω,φευγουν οι θειες και παω και ρωταω ποσο στα Βουλγαρικα. Απαντηση 10 λεβα, και γιατι πουλησες 10 ευρω στις γυναικες?-Ασε δεν ξερουν τα προβατα. Τα περισοτερα μαγαζια στο Σαντανσκι εχουν διπλες τιμες, σε ΄κοβουν' και σου πουλανε αναλογα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14310 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Τιμές ξύλου
Το στεγνό ξύλο βγάζει περίπου 2 κυβικά στον τόνο, λίγο περισσότερο αν πρόκειται για μαλακά ξύλα π.χ. έλατος, και λιγότερο αν πρόκειται για πουρνάρι. Καλύτερα να αγοράσεις με τον τόνο αν πρόκειται για στεγνό ξύλο, παρά με την τιμή του κυβικού που αναφέρεται.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14318 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές ξύλου

alkisgr έγραψε: ..............Είχα φαει κατι φολες στην αρχη μεχρι να μαθω την γλωσα και να μην με πιανουν 'κωτσο' αστα να πανε.


alkisgr γιατί πήγες στην Βουλγαρία να κάνεις εκεί επιπλοποιία ? Νέα αγορά ? :)

Πάντως καλό θα ήταν να ενδιαφερθείς για να βοηθήσεις πολλούς από εμάς που δεν ψάχνουμε φτηνά ξύλα για να βγούμε απλά κερδισμένοι. Οι μισοί είμαστε άνεργοι και αναζητούμε τρόπους να δούμε πως θα ζεσταθούμε τον επερχόμενο χειμώνα. :(
Last edit: 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.188 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ