Επιλογη τζακιου-αναμεσα σε 2!

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135322 από billzisia
Στην αρχη σκεφτομουν να μεταφερω τον ζεστο αερα και στα αλλα απομακρυσμενα δωματια,αλλα εγκαταλειφτηκε η ιδεα γιατι: 1)ειναι πολυ μεγαλη η αποσταση, 11 μετρα για το ενα δωματιο και 22 μετρα για τα υπολοιπα!!! και 2)πρεπει να γινουν πολλες τρυπες στην πλακα/οροφη γιατι λογο κατασκευης (τεραστιο δοκαρι εντος της οροφης
που προεξεχει αρκετα) δεν γινεται πουθενα να περασουν οι αγωγοι εσωτερικα με καλυψη γυψοσανιδας...
Οποτε μονο με την ακτινοβολια του ιδιου του τζακιου και απο τις επανω περσιδες τις "φουσκας".
Επισης εαν το δω απο κοντα το cheminne,πως θα καταλαβω εαν εχει αεροκουρτινα,δευτερογενη καυση κτλ;
Εαν υπαρχουν τα "χαρτια"του,ο.κ. θα το γραφει..
Επειδη ομως ειναι εκθεσιακο που δεν αναψε ποτε και το μαγαζι σταματαει την δραστηριοτητα με τα τζακια και τα δινει σε "προσφορα" ενδεχεται να μην εχει τα χαρτια του!!!
Οπως και δεν γνωριζω εαν χρειαστω κατι μετεπειτα,που θα απευθυνθω (Ελλαδα) για ανταλακτικο; Αντιπροσωπευση υπαρχει;
Θα με καλυψει σε τυχων θεμα εγγυησης εαν χρειαστει,επειδη το αγορασα απο αλλου;
Αυτες ειναι οι αποριες μου για την ωρα...
Thanks!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135326 από GGEOR7777
Τα προβλήματα που αναφέρεις από μόνο σου παραπάνω,
Έμενα προσωπικά θα με απέτρεπαν από να επενδύσω χρήματα για αυτήν την εστία.
Αλλά εσύ αποφασίζεις...
Ρε συ house δε σε καταλαβαίνω όταν λες ότι δε καπνίζουν τα φογιερ λες και τα άλλα καπνίζουν...
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135592 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Επιλογη τζακιου-αναμεσα σε 2!
Δεν γίνεται, όσο και να έχω έχθρα με τον Χαος θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί του, αλλά και τα 2 τζάκια σε εμφάνιση είναι εκτρώματα λόγω των ανάγλυφων μέσα. Στο θέμα ''παρουσιάστε το τζάκι σας'' έχω δει άπειρες μ@λ@κιες αλλά δε μίλησα.. Οι έννοιες της αισθητικής, των αναλογιών κτλ είναι ψιλά γράμματα.
billzisia Άλλο είναι ο γάιδαρος, άλλο το άλογο και άλλο το μουλάρι, τι τεκμηρίωση περιμένεις επάνω σε αυτά τα 3 διαφορετικά ζώα? Εις τους αιώνας των αιώνων οι χωρικοί είχαν γαιδουράκους και οι ιππότες άλογα, οι γάιδαροι φυσικά ήταν οι πιο οικονομικοί. Και ως προς την απόκτηση και ως προς την χρήση τους..
Ας βρεθεί τότε κάποιος να μου εξηγήσει (τεκμηριωμένα λέμε ε!) ότι ένα με ανοιγόμενη πόρτα είναι τζάκι.




ΥΓ. Όσοι έχουν με συρόμενη πόρτα καταλαβαίνουν απόλυτα τι λέω όταν αναγκάζονται να την ανοίξουν για καθαρισμό, η χειρότερη αγγαρεία τους είναι να ανοίγουν την άχαρη πόρτα. Όσοι έχουν τζάκι μόνο με ανοιγόμενη πόρτα, καταλαβαίνω ότι δεν είναι δυνατόν να καταλάβουν την διαφορά.
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135601 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Επιλογη τζακιου-αναμεσα σε 2!
Γάιδαρος = lada
Άλογο = ferrari
που πας ρε μ@λ@κα με την ferrari στο βουνό ??? (θες και τεκμηρίωση πόσο μ@λ@κας είναι ο ιππότης )

Κατά τα άλλα γάιδαρος, μουλάρι , άλογο , τρώνε σχεδόν το ίδιο . ανάλογα το μέγεθος !
υπάρχει άλογο μικρο(πονι) υπάρχει και γάιδαρος μεγάλος :D xaxaxaxa (τεκμηριωμένα , αλλιώς τα κάνω και ποιο λιανά.

English , i was in London these time !!!
located in London
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135606 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Επιλογη τζακιου-αναμεσα σε 2!
Εις τους αιώνας.. πιο μ@λ@κας ήτανε ο χωρικός, όχι ο ιππότης.. των αιώνων ΑΜΗΝ!
Χαος έχεις ένα τζάκι από τις πιο ακριβές ράτσες, θέλεις να μεθοδεύσουμε μια ''κόντρα'' (το τζάκι σου το επώνυμο με το δικό μου) στην επόμενη σαιζόν? Φυσικά καλαμπούρι θα είναι αλλά θα φανούν και πράγματα, μόνα τους θα φανούν γιατί από λόγια χορτάσαμε όλοι. Σου δίνω και πλεονέκτημα να κάψεις μπρικέτες κ εγώ απλά ξερά ξυλαράκια. Θα κάνουμε βέβαια συμβάσεις στο πως θα γίνει κτλ, έχουμε καιρό ως τότε, θες?
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135611 από gyrismata
Απαντήθηκε από gyrismata στο θέμα Επιλογη τζακιου-αναμεσα σε 2!
Μονομαχία στο el camino!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ