Kratki Maja 12kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109485 από tightloops
Kratki Maja 12kW δημιουργήθηκε από tightloops
Καλησπέρα και απο μένα . Σκοπεύω να αγοράσω την εστία MAJA 12 KW της Kratki για την εξοχική μου κατοικία στα Ιωάννινα. Το σπίτι είναι 55 m2 με καλή μόνωση και αποτελείται από σαλονοκουζίνα , μπάνιο και ένα υπνοδωμάτιο ( σκοπεύω με ανοιχτες τις πόρτες να ζεσταίνω το μπάνιο και το δωμάτιο ) .Αυτή τη στιγμή έχω ένα παραδοσιακό τζάκι με πυρότουβλα και η χρήση που κάνω είναι 20 μέρες τον χειμώνα . Εχω πάρει μία προσφορά απο την kratki στα ανω λιόσια και τώρα αυτό που ψάχνω είναι ποιός θα μου το τοποθετήσει. Με 2 τζακάδες που έχω μιλήσει δεν δουλεύουν την μόνωση Izol και φοβάμαι ότι δεν θα γίνει σωστή εγκατάσταση. Είναι εύκολο να το τοποθετήσω με την βοήθεια ενός φίλου μου με μικρή εμπειρία ή να ψάξω για κάποιον που να έχει εμπειρία με τον τύπο εγκατάστασης που προτείνει η kratki? Σας ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109489 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Kratki Maja 12kW
Το αν μπορείς να το περάσεις με τη βοήθεια ενός φίλου σου, μόνο εσύ είσαι σε θέση να το κρίνεις. Ρίξε μια ματιά στα θέματα με τις τοποθετήσεις τζακιών. Θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις αν μπορείς να προχωρήσεις μόνος ή όχι.
Το σίγουρο είναι ότι αν το κάνεις εσύ, ανεβάζοντας φωτογραφίες θα έχεις βοήθεια για οποιαδήποτε απορία ή αμφιβολία σου δημιουργηθεί.
Αν θέλεις κάνε ένα σχεδιάγραμμα του χώρου και δώσε μερικές πληροφορίες ακόμη (π.χ. τι καμινάδα υπάρχει), για κάποιες πρώτες γνώμες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109506 από tightloops
Απαντήθηκε από tightloops στο θέμα Kratki Maja 12kW
Παραθέτω μερικές φωτογραφίες απο το τζάκι-καμινάδα.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109509 από eliasger
Απαντήθηκε από eliasger στο θέμα Kratki Maja 12kW

tightloops έγραψε: Με 2 τζακάδες που έχω μιλήσει δεν δουλεύουν την μόνωση Izol και φοβάμαι ότι δεν θα γίνει σωστή εγκατάσταση. Είναι εύκολο να το τοποθετήσω με την βοήθεια ενός φίλου μου με μικρή εμπειρία ή να ψάξω για κάποιον που να έχει εμπειρία με τον τύπο εγκατάστασης που προτείνει η kratki? Σας ευχαριστώ


Mη βάλεις izol βάλε ορυκτοβάμβακα .

tzavars @ yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109510 από tightloops
Απαντήθηκε από tightloops στο θέμα Kratki Maja 12kW
Για μεγαλύτερη ευκολία στην τοποθέτηση το προτείνεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109512 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Kratki Maja 12kW
Σε αυτό το νήμα έχει πολλές πληροφορίες για τα μονωτικά που μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε μια εγκατάσταση τζακιού. Αφιέρωσε λίγο χρόνο και διάβασε το. Από την προσωπική μου εμπειρία, μόνο θα σου πω ότι έχω ήδη προμηθευτεί ιζολ και μέσα στον επόμενο μήνα θα γίνει η αντικατάσταση του π/β. Μάλιστα με πλήρη παρουσίαση των εργασιών στο φόρουμ.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ