Επιλογή τζακιού για μεζονέτα 140τμ

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #109071 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Επιλογή τζακιού για μεζονέτα 140τμ
Ο θόρυβος είναι σε γενικές γραμμές ανεκτός, αλλά κι αυτό είναι υποκειμενικό. Τον συνηθίζεις
Χωρίς μοτέρ δεν έχω δοκιμάσει γιατί η δύναμη του είναι εκεί. Όταν μου ζεσταίνει για πλάκα σε μισή ώρα έναν χώρο 70 τμ, δεν υπάρχει λόγος να το δουλέψω διαφορετικά επειδή με ενοχλεί ο θόρυβος (που δεν με ενοχλεί)
Αυτός ο υποτιθέμενος θόρυβος θα φαίνεται μελωδία στα αυτιά σου όταν αντιληφθείς την οικονομία που κάνεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #109115 από avato-pantou
Εγω πιστευω οτι το θεμα οικονομια στην θερμανση ειναι καθαρα υποκειμενικο.Σχετικα με τα τζακια εγω εχω ενα απλο μαντεμενιο το οποιο οταν το δουλευω δεν αναβει καθολου ο καυστηρας και ζεστενω μονο με το τζακι περιπου 60 απο τα 120 τετραγωνικα.Αν ηταν ενεργειακο θα εκανε οικονομια?δεν νομιζω.Οσο για τζακι και κυρια θερμανση για μενα δεν πανε μαζι και δεν ειναι μονο θερμανσης του χωρου.Αυτο ειναι το ευκολο αλλα ειναι τα δυσκολα :(

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #109117 από kinigos
Απαντήθηκε από kinigos στο θέμα Επιλογή τζακιού για μεζονέτα 140τμ

petrosp13 έγραψε: Ο θόρυβος είναι σε γενικές γραμμές ανεκτός, αλλά κι αυτό είναι υποκειμενικό. Τον συνηθίζεις
Χωρίς μοτέρ δεν έχω δοκιμάσει γιατί η δύναμη του είναι εκεί. Όταν μου ζεσταίνει για πλάκα σε μισή ώρα έναν χώρο 70 τμ, δεν υπάρχει λόγος να το δουλέψω διαφορετικά επειδή με ενοχλεί ο θόρυβος (που δεν με ενοχλεί)
Αυτός ο υποτιθέμενος θόρυβος θα φαίνεται μελωδία στα αυτιά σου όταν αντιληφθείς την οικονομία που κάνεις

Ευχαριστώ. Κάτι ακόμη. Με το τζάμι και το μαύρισμα πως τα πας;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #109120 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Επιλογή τζακιού για μεζονέτα 140τμ

avato-pantou έγραψε: Εγω πιστευω οτι το θεμα οικονομια στην θερμανση ειναι καθαρα υποκειμενικο..Αν ηταν ενεργειακο θα εκανε οικονομια?δεν νομιζω.Οσο για τζακι και κυρια θερμανση για μενα δεν πανε μαζι και δεν ειναι μονο θερμανσης του χωρου.Αυτο ειναι το ευκολο αλλα ειναι τα δυσκολα :(


Oxi δεν θα εκανες οικονομια , απλος θα εκαιγες τα μισα ξυλα !!! πραγματα που για σενα δεν πανε μαζι !!!


Ενεργειακό τζάκι = οικονομία = αυτόνομη θέρμανση !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #109139 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Επιλογή τζακιού για μεζονέτα 140τμ

kinigos έγραψε:

petrosp13 έγραψε: Ο θόρυβος είναι σε γενικές γραμμές ανεκτός, αλλά κι αυτό είναι υποκειμενικό. Τον συνηθίζεις
Χωρίς μοτέρ δεν έχω δοκιμάσει γιατί η δύναμη του είναι εκεί. Όταν μου ζεσταίνει για πλάκα σε μισή ώρα έναν χώρο 70 τμ, δεν υπάρχει λόγος να το δουλέψω διαφορετικά επειδή με ενοχλεί ο θόρυβος (που δεν με ενοχλεί)
Αυτός ο υποτιθέμενος θόρυβος θα φαίνεται μελωδία στα αυτιά σου όταν αντιληφθείς την οικονομία που κάνεις

Ευχαριστώ. Κάτι ακόμη. Με το τζάμι και το μαύρισμα πως τα πας;


Χάλια, αλλά τι να κάνεις;
Αν τα ξύλα έχουν υγρασία και θέλεις να καις με λίγο αέρα για οικονομία, το τζάμι θα γίνεται πάντα πίσσα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #109148 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα Επιλογή τζακιού για μεζονέτα 140τμ

avato-pantou έγραψε: Μια ασχετη ερωτηση...γιατι δεν βαζεις λεβητα?


φιλε μου παιζει και αυτο το σεναριο,αν παω εκει θα ξεφυγω πολυ οικονομικα.Αν το κανω μαλλον θα παω προς www.justshop.gr/?section=4546&language=e...34=5536&detail1634=1 η
www.justshop.gr/?section=4391&language=e...34=5533&detail1634=1 η
www.justshop.gr/?section=4117&language=e...34=4576&detail1634=1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ