Αγορά εστίας Nordpeis

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89730 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: λοιπόν μόλις έκανα μια βόλτα στην έκθεση !!η nordpeis έχει μια μεγάλη πινακίδα που λέει 0,6 κιλά την ώρα .......!!!!!


Και στην δικη τους εκθεση τετοια ταμπελα βαλανε? η μονο σ εμας..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89765 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
Ξερετε γιατι ψαρώνετε οταν τα βλεπετε πρωτη φορα απο κοντα ! ( και δεν μπορειτε να πλησιάζεται !!)

Γιατι το τζακι στελνει ολη την φωτια στο τζαμι , δεν εχει αεροκουρτινα σαν τα δικα μας ( τα δικα μας στελνουν κρυο αερα στο τζαμι απο πανω , με αποτελεσμα να μην νιωθεις τρελη ζεστη απ την ακτινοβολια !
Αυτο εδω εχει βερμικουλιτη γυρω γυρω, και απο πανω , και στελνει ολη την φωτια στο τζαμι ! ( γιαυτο και δεν μαυριζει και τρως στην μαπα ολη την υποτιθεμενη ζεστη ! ( γιατι 9Kw ειναι πολυ λιγα , ασχετα οτι στο ελληνικο συτε εχει γινει χωρις δολο , 12 . και + οτι στην βορεια ευρωπη μετρανε διαφορετικα τα kw οπως και την θερμοκρασια , την ταχυτητα και ολες τις μοναδες μετρισης ) πχ αφου σας αρεσουν και τα αυτοκινητα , οταν εκει λενε 100 αλογα εκει στα βορεια , εδω στα νοτια επειδη εχει ζεστη , δεν τρεχουν τοσο ,θελουν και νερο

ρε σι μανιακ , πες ρε φιλε , τη σπιτι εχεις ?? καιες και τιποτα αλλο ??? αι δεν ειχαμε και χειμώνα θετος βαρι , αλλα πες ρε τη καιες την μερα , γιατι φτανει η μπαρουφα με τα 0,6 !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89769 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
καλημέρα επιστρέψαμε στα λημέρια μας .Εγώ ήθελα να ρωτήσω γιατί θα σκάσω απο όλους εσας που γυρίσατε την έκθεση κανένας δε ρώτησε την εννοούν με το 0.6????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89795 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
Δεν ηρθα εγω γιαυτο .... θα με διωχναν απ το περιπτερο και δεν θα εφευγα με τιποτα :D χαχαχα

εεεεεε πουνε ο φυσικος να μας πει ποσα kw βγαζει μια βρεγμενη σανιδα , αλλα οχι να την καψω να την βαραω εκει που πρεπει για συσσωρευμένη -συντονισμένη-συστεγασμενη- συνγγαμενη θερμοκρασια κωλου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89820 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: καλημέρα επιστρέψαμε στα λημέρια μας .Εγώ ήθελα να ρωτήσω γιατί θα σκάσω απο όλους εσας που γυρίσατε την έκθεση κανένας δε ρώτησε την εννοούν με το 0.6????

Στην έκθεση δεν πήγα, την εστία δεν την ξέρω, το πόσο ζέστη μπορούν να δώσουν 0,6 κιλά ξύλα την ώρα που καίγονται το ξέρω ΑΛΛΑ σκέφτομαι και το εξής.
Αν μία εστία μπορεί να καίει 0,6 κιλά ξύλα την ώρα και να διατηρεί απόδοση πάνω από 70% τότε αυτό σημαίνει ότι έχει πετύχει πολύ καλή αεροστεγανότητα.
Και τα 0,6 κιλά ναι μεν δεν έχουν κανένα άλλο πλην διαφιμηστικού τρυκ νόημα αλλά η αεροστεγανότητα (αν πάλι επαναλαμβάνω ισχύουν τα 0,6 ΜΑΖΙ με απόδοση άνω του 70%) έχει νόημα σε μία εστία καθώς στην καύση ξύλου είναι πολύ σημαντικό θέμα ο έλεγχος της εντασης της φωτιάς.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89827 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
κύριε gdevil και εμείς και άλλες εταιρίες όπως lotus που είδα πρόσφατα έχουμε πάρα πολλά μοντέλα και με 70% και που κλείνουν ερμητικά τον αέρα !πόσα kw θα σας δώσουν 0.6 κιλά την ώρα με 70% στην εστία ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ