Αγορά εστίας Nordpeis

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87915 από maniac
Απαντήθηκε από maniac στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis

Asteris έγραψε: Συγνώμη κιόλας, αλλά Mercedes τα Nordpeis με τα 9 τρελοατίθασα κιλοβάτια τους? Σαν να λέμε C-Classe με 80 άλογα, να την περνάν και Matiz?

Αδερφε μου ατυχης η συγκριση σου....
Παντως για να ειμαι ειλικρινης το οτι εκανα ευστοχη αγορα σε ενα μονοπατι τελειος αγνωστο μεχρι τωρα το οφειλω και μονο στο site και αυτο γιατι ειδα οτι υπαρχει μεγαλη εκμεταλλευση και ασχετοσυνη και απο μεριας τεχνιτων αλλα και εμπορων. Κοσμο και κοσμακη να κλαιει και να εχει χασει τον υπνο του.
Πετροβαμβακες-γυψοσανιδες-αεραγωγοι-μοτερια-βεντιλατερια Αυτα αποτελουνε για μενα ενα μακρινο εφιαλτη...
Γιατι ολοι κρινομαστε εκ του αποτελεσματος....
Και οπως λεει ο λαος, οτι πληρωνεις παιρνεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87938 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
Πόση κατανάλωση ξύλου δίνει το N27 την ώρα;

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87990 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

maniac έγραψε:

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: καταρχήν τα nordpeis δεν είναι νορβηγικά .Ετσι τα πλασάρουν στην Ελλάδα είναι πολωνέζικα !!Είναι πολύ καλά τζάκια με τρομερή αεροκουρτίνα .Τώρα στο θέμα του αν θα σε καλύπτει .Στην Πολωνία λένε ότι σε ένα πολύ καλά μονωμένο σπίτι (καμία σχέση με τις μονώσεις που έχουμε εμείς στην Ελλάδα ) θέλεις 1 kw για 10 τμ .άρα δεν σου βγαίνουν τα νούμερα κατά την γνώμη μου .

Ασφαλώς και κάνεις ΠΛΑΚΑ οτι τα συγκεκριμενα τζακια ειναι Πολωνέζικα.....
Υπάρχει καπου ,κατι που να το τεκμηριώνει αυτο????
Ας μην λεμε λοιπόν ανακρίβειες και οτι μας κατεβαινει στην κεφαλα μας


που να χτυπάω την κεφάλα μου κάτω δε θα έρθουν απο Νορβηγία .....!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88125 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
Εχμ...
Να ρωτήσω...
Αν τα Nordpeis τα θεωρούσε καλά κάποιος μέχρι χτές, σήμερα που είδε ότι γίνονται στην Πολωνία τότε τι πρέπει να τα θεωρεί?
Καλύτερα? Χειρότερα? Όσο καλά τα θεωρούσε εχτές?

Κάτι άλλο...
Η Coca Cola είναι διαφορετική ανάλογα με το που βρίσκονται τα διάφορα εργοαστάσιά της?

Και τέλος..
Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί ακούγεται πιο sic ή οτιδήποτε πιο κάτι το να λέει κάποιος "το τζάκι μου είναι Βέλγικο, ή Νορβηγικό, ή Ιταλικό" από το να πεί το τζάκι μου είναι Πολωνικό"
Λες και ξέρω εγώ τι σόι εμπειρία έχουν στην Νορβηγία, την Σουηδία, την Πολωνία ή την Ιταλια όσον αφορά την κατασκευή εστιών
Τους "παπάδες" των εμπόρων έχω μέσα στο μυαλό μου.
Οπότε μήπως θα ήταν καλύτερα να μη με απασχολεί η χώρα αλλά να με απασχολεί η εστία που τυχών θα αγοράσω? Και ο μάστορας που θα την βάλει? Και το σέρβις που θα έχω? Και το κατά πόσο αυτός που μου την πουλάει είναι σχετικός ή απλά έχει ένα γραφείο με ένα φαξ (για να δίνει τις παραγγελίες)?


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88129 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis
Δεν σε πειράζει το αν είναι πολωνική, δεν σε πειράζει όμως και το ότι πουλιέται με τιμή Σουηδίας? Αν κοστίζει πχ τα διπλά λεφτά από ότι ένα Kratki, έχει κάτι που να δικαιολογεί την διπλή τιμή? Θα βγάλει πχ 30% παραπάνω ισχύ σε σχέση με τον ανταγωνισμό? Θα μου δώσει 20% παραπάνω απόδοση να πω ότι σε 5 χρόνια θα έχω κάνει απόσβεση την διαφορά? Θα κρατήσει 20 χρόνια αντί για 10 που θα κρατήσει το Kratki?

Αν ναι, να δώσω τα διπλά λεφτά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88160 από maniac
Απαντήθηκε από maniac στο θέμα Αγορά εστίας Nordpeis

Asteris έγραψε: Δεν σε πειράζει το αν είναι πολωνική, δεν σε πειράζει όμως και το ότι πουλιέται με τιμή Σουηδίας? Αν κοστίζει πχ τα διπλά λεφτά από ότι ένα Kratki, έχει κάτι που να δικαιολογεί την διπλή τιμή? Θα βγάλει πχ 30% παραπάνω ισχύ σε σχέση με τον ανταγωνισμό? Θα μου δώσει 20% παραπάνω απόδοση να πω ότι σε 5 χρόνια θα έχω κάνει απόσβεση την διαφορά? Θα κρατήσει 20 χρόνια αντί για 10 που θα κρατήσει το Kratki?

Αν ναι, να δώσω τα διπλά λεφτά...

Μηπως το κρατκι δινει και δεκαετη εγγυηση και δεν το γνωριζα????????? :whistle: :whistle: :whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ