Προτάσεις για τζάκι

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109405 από tdm900twin
Απαντήθηκε από tdm900twin στο θέμα Προτάσεις για τζάκι
Δεν καταλαβαίνω γιατί σχεδόν κανείς δεν ασχολείται με το συγκεκριμένο thread (πράγματι αναρωτιέμαι), ελπίζω ότι θα γίνει στη συνέχεια και συνεχίζω με μια άλλη ερώτηση... Διαβάζοντας σε άλλες κατασκευές βλέπω ότι εκτός από τις περσίδες εισαγωγής αέρα καύσης και εξαγωγής αέρα στο χώρο σε πολλές περιπτώσεις προτείνεται η δημιουργία περσίδων εισαγωγής και εξαγωγής αέρα στο τζάκι για να υπάρχει εκτόνωση θερμοκρασίας-καλή λειτουργία (τουλάχιστον αυτό κατάλαβα).
Αυτό γίνεται σε όλες τις κατασκευές, ακόμα και στη δικιά μου ή σε περίπτωση μονομπλοκο αυτό γίνεται ήδη από την έτοιμη εστία?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109436 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Προτάσεις για τζάκι
εδω ειμαστε , αλλα τα εχουμε πει και 100 φορες ! τεσπα επειδη και εγω τωρα τελευταια δεν θυμαμε τι εγραψα πριν 1 μηνα , θα σου απαντησω !

Πρωτα απολα , να σου πω τι θελουμε .... θελουμε το Pdf απο την εστία σου !
Την πειρες την εστια η' θες να δεις αμα μπορεις να την παρεις και αμα σου χωραει ???
μεσα στο pdf θα λεει και τις αποστασεις απ την μονωση κτλ κτλ ! Αν θες παρε και σι izol που ειναι μονωση μπομπα και δεν ασχολησε με αποστασεις κτλ (5 ποντους απολες τις πλευρες το λιγοτερο)! Αν θες οικονομικα στο pdf !

Στα μονοβλοκ που λες , παλι εχει διαφορα με μια εστια φογερ ανοιχτη , αλλα και παλι πρεπει να κανεις εισαγωγες-εξαγωγες για αερα !Πχ και εγω μονοβλοκ εχω , αλλα εκει μεσα στις γυψοσανιδες , επειδη περναει η καμιναδα και οι αεραγωγοι , εχει πολυ ζεστη που την βγαζω με βιντιλατερ μικρο απο pc !

Αλλο φιλος , τη δουλεια κανεις ??? κουλος εισαι ??? Ακούγομαι μακάκας , αλλα ρε συ φιλος και εγω κομμωτής ειμαι και μονος το εβαλα το τζακι ! και φτηνά και να κάθεσαι δεν γίνετε !!!!!!!!!!!!
μονος θελεις , 2 weekend και
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Stavrax.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109439 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Προτάσεις για τζάκι
Όπως σου έγραψε και ο χάουζ, δεν απαντάει κανείς γιατί δεν γνωρίζει τι να σου γράψει. Η παλατσετι δεν έχει τα PDF στο σάιτ για να δούμε πως ακριβώς προτείνει την εγκατάσταση. Ισχύουν κάποιοι γενικοί κανόνες αλλά καλό θα ήταν να έβρισκες τις συγκεκριμένες οδηγίες.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109442 από tdm900twin
Απαντήθηκε από tdm900twin στο θέμα Re:Απ: Προτάσεις για τζάκι
Ψαχνω το pdf και επανερχομαι... την εστια την εχω παραγγειλει ... οσο για εγκατασταση προσωπικη δεν παιζει, εχω κακη προιστορια:blush: Απλα θελω να γνωριζω τα βασικα για να ελεγχω τη δουλεια που θα γινει.
Απλα νομιζα οτι τετοιες οδηγιες ειναι γενικες, δεν ηξερα οτι παιζει τοση εξειδικευση αναλογα με την εστια που διαλεγεις...
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by tdm900twin.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109445 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Re:Απ: Προτάσεις για τζάκι
οι γενικες ειναι : για μονοβλοκ παντα , 10 ποντους απ τα πλαγια , 15 απ την πλατη ! Μεγαλύτερά δεν μας πειραζει , μικρότερα μυρίζει ο πετροβαμβακας ! Ο οποιος πρεπει να ειναι δανιας και οχι ελλαδας !(αυτο το ξεχασαμε ) ! Αν βαλεις αλλο υλικο . πχ ιζολ , τοτε πας στους 5 ποντους !
Αν ειναι jolly mec poy βγαινει απ την μανα του με μονωση , δεν θελει καθολου , μπορεις και με λιγοτερο απο 5 !

Παν κατ αυτα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109446 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Re:Απ: Προτάσεις για τζάκι

house έγραψε: οι γενικες ειναι : για μονοβλοκ παντα , 10 ποντους απ τα πλαγια , 15 απ την πλατη ! Μεγαλύτερά δεν μας πειραζει , μικρότερα μυρίζει ο πετροβαμβακας ! Ο οποιος πρεπει να ειναι δανιας και οχι ελλαδας !(αυτο το ξεχασαμε ) ! Αν βαλεις αλλο υλικο . πχ ιζολ , τοτε πας στους 5 ποντους !
Αν ειναι jolly mec poy βγαινει απ την μανα του με μονωση , δεν θελει καθολου , μπορεις και με λιγοτερο απο 5 !

Παν κατ αυτα !!!



Ρε συ house αληθεια κομμωτης εισαι..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ