Invicta Insert 800 VT Turbo: πριν από το ταμείο!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46272 από pduke
Απαντήθηκε από pduke στο θέμα Invicta Insert 800 VT Turbo: πριν από το ταμείο!
οκ είναι και αυτός σε κομμάτια. αν ξεκολάνε από το 78....

ναι το σχέδιο το έκανα κ@λο...
η αρίθμηση πάει ανάποδα στο ρολόι. οπότε το δεύτερο 4άρι είναι 5 και το 5 είναι 6...!
οπότε το μικρό 4 είναι το 5 και είναι μπάνιο

λέω πάντως να ανοίξω ένα παράθυρο με τον μπάρμπα μου όπως άνοιξες εσύ. να δω τι παίζει μέσα και αν χρειάζεται να πέσει όλος ο κώνος. αν είμαστε καλά κατασκευάζουμε μέσα τον θάλαμο με πετροβάμβακα, κάνουμε και ένα παταράκι πάνω κλείνουμε και είμαστε σένιοι...αν χωράει και φτάνει η τσέπη βάζουμε και έναν εναλλάκτη.
χρόνια απορία : γιατί το παράθυρο/γυψοσανίδα στον κώνο δεν το κάνουμε πόρτα(με μεντεσεδάκια κτλ) για να μπορούμε να το ανοίγουμε αν χρειαστούμε αλλαγές/μερεμέτια βελτίωσης?

Ναι έβαλα το τζάκι μου στο προφίλ μου και έτσι ξέρεις για τι πράγμα μιλάω!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46295 από barbanikos
Τώρα αν σε πω πως πάλι δεν κατάλαβα θα με πεις χαζό???:blink:

Όχι πως δεν είμαι δηλαδης…..αλλα :blink:
Το σχέδιο είναι όλο το σπίτι, το κάτω, το πάνω?
Τι είναι?
Το χολάκι που έχεις στο μπάνιο πόσο μεγάλο είναι?
Βοήθαμαι σε παρακαλώ να καταλάβω κάνοντας δύο κατόψεις ή σχεδιάζοντας τον δεύτερο όροφο με άλλο χρώμα διαγράμμιση για να καταλάβω.
ΠΛΙΤΖΖΖΖΖΖΖ!!!!! :blush:

Invicta Insert 800Vt turbo
Και τα μυαλά στα κάγκελα….

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46310 από alex_nous
Φίλε μου αφού ξεκινάς τώρα την εγκατάσταση φτιάξε θυρίδα πρόσβασης στην γυψοσανίδα αν μπορείς. Εγώ στο δικό μου μονομπλόκο (ελληνικό) δεν το είχα κάνει αρχικά αλλά το έκανα πέρσι. Υπάρχουν έτοιμες πόρτες. Εγώ έβαλα μία 60χ60 από το Leroy. Μη με ρωτήσεις τιμή γιατί δεν θυμάμαι. Πάντως δεν ξέρω τι παίζει με το foyer μια και η δικιά μου γυψοσανίδα δεν είναι μονωμένη εσωτερικά με πετροβάμβακα. Έτσι έχεις άμεση πρόσβαση στο θερμοθάλαμο για τυχόν αλλαγές ή επίβλεψη. Επαναλαμβάνω ότι δεν γνωρίζω αν αυτό είναι εφικτό να γίνει σε γυψοσανίδα μονωμένη με πετροβάμβακα. Παρακαλώ τους γνώστες να με διορθώσουν αν κάνω λάθος, πάντως εμένα με βοήθησε πολύ!
Ορίστε και οι φωτογραφίες




Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by alex_nous.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46318 από pduke
Απαντήθηκε από pduke στο θέμα Invicta Insert 800 VT Turbo: πριν από το ταμείο!
eεντάξει τα έχεις τα δίκια σου, αλλά δεν έχω το πρόγραμμα τώρα για να κάνω άλλο σχέδιο

εξηγώ
- βλέπεις τον κάτω όροφο μόνο
- το χωλάκι που λες είναι μια παπαριά/διάδρομος που πάει με δεύτερη πόρτα στο δωμάτιο δεξιά
- οι γραμμούλεςε είναι η σκάλα. το άνοιγμά της είναι περίπου ένα μέτρο κοντύτερο από την ίδια τη σκάλα
- ο επάνω όροφος δεν υπάρχει στο σχέδιο....!...

υπάρχει εδώ:


Ναι έβαλα το τζάκι μου στο προφίλ μου και έτσι ξέρεις για τι πράγμα μιλάω!!
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by pduke.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46349 από barbanikos
Έτσι όπως το βλέπω μία ξυλοσομπίτσα την παίρνει και με το παραπάνω…..στον επάνω όροφο.
Και μην την υποτιμάς καθόλου.
Οι δικοί μου βάλαν μία ξυλόσομπα εμαγιέ και χτιστή στο σπίτι και ζέσταναν 80m2 με απίστευτα αποτελέσματα.
Σαλόνι 24c με 25c με την σόμπα των τριάντα χρονών…..και με μικρή κατανάλωση.
21c το λίγο στα δωμάτια.
B)

Invicta Insert 800Vt turbo
Και τα μυαλά στα κάγκελα….
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by barbanikos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46385 από pduke
Απαντήθηκε από pduke στο θέμα Invicta Insert 800 VT Turbo: πριν από το ταμείο!

alex_nous έγραψε: Φίλε μου αφού ξεκινάς τώρα την εγκατάσταση φτιάξε θυρίδα πρόσβασης στην γυψοσανίδα αν μπορείς. Εγώ στο δικό μου μονομπλόκο (ελληνικό) δεν το είχα κάνει αρχικά αλλά το έκανα πέρσι. Υπάρχουν έτοιμες πόρτες. Εγώ έβαλα μία 60χ60 από το Leroy. Μη με ρωτήσεις τιμή γιατί δεν θυμάμαι. Πάντως δεν ξέρω τι παίζει με το foyer μια και η δικιά μου γυψοσανίδα δεν είναι μονωμένη εσωτερικά με πετροβάμβακα. Έτσι έχεις άμεση πρόσβαση στο θερμοθάλαμο για τυχόν αλλαγές ή επίβλεψη. Επαναλαμβάνω ότι δεν γνωρίζω αν αυτό είναι εφικτό να γίνει σε γυψοσανίδα μονωμένη με πετροβάμβακα. Παρακαλώ τους γνώστες να με διορθώσουν αν κάνω λάθος, πάντως εμένα με βοήθησε πολύ!

Φίλε μου συγνώμη δεν είδα το ποστ σου γιατί άλλαξε σελίδα.
ναι αυτό εννοούσα στην "χρόνια απορία μου". άρα γίνεται... μακάρι να γίνεται και με πετροβάμβακα.
απώλειες δεν έχεις? αυτό φαντάζομαι θα είναι το θέμα αν υπάρχει θέμα..


ΜΠαρμπανίκο την πιστεύω τη σόμπα σαν λύση απόλυτα, απλά πρέπει να κατεβάσω τα ταβάνια πρώτα γιατί μιλάμε για πολλά κυβικά!

Ναι έβαλα το τζάκι μου στο προφίλ μου και έτσι ξέρεις για τι πράγμα μιλάω!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.108 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ