Αγορά κασσέτας τζακιού

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31254 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Αγορά κασσέτας τζακιού
Όχι, 200mm θα βάλεις. Μετά τα 6 μέτρα μπορείς να κατέβεις μία διάσταση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": alekos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31341 από alekos
Απαντήθηκε από alekos στο θέμα Αγορά κασσέτας τζακιού
κάπου εδώ στο φόρουμ είχα δει ένα αρχείο το οποιο δεν βρίσκω πλέον που είχε τις οδηγίες τοποθετήσεις κασέτας .αν ξέρει κάποιος που ακριβώς είναι θα με βοηθήσει να μου το στείλει.τα βήματα που κάνω είναι τα εξής :βγάζω τα μαντέμια από το παλιό ακουμπάω την κασέτα προσέχοντας να εφάπτονται οι είσοδος κρύου αέρα του τζακιού με τις κασέτας συνδέω την καμινάδα με την f 200 ανοξείδωτη σωλήνα που περνάω μέσα από την κτιστεί καμινάδα όπου έχω και 2 ημιγωνιες f200 για να φέρω την κασέτα έκει ακριβώς που θέλω.δεν βάζω μόνωση ανάμεσα κασέτας και τα τοιχομετα του τζακιού και κλείνω την πρόσοψη του τζακιού-κασέτας με μάρμαρο για να φαίνεται ωραίο?κάνω κάποιο λάθος??χρειάζεται να βαλω σωλήνα spiral από την είσοδο του κρύου αέρα τις κασέτας που θα περάσει από την σχάρα του παλιού τζακιού η θα παιρνει μονο του απ ευθείας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38291 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Αγορά κασσέτας τζακιού
αστερη
μπορεις να με βοηθησεις για μια κασετα τζακιου τι να επιλεξω

ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38299 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Αγορά κασσέτας τζακιού

alex5815 έγραψε: αστερη
μπορεις να με βοηθησεις για μια κασετα τζακιου τι να επιλεξω

ευχαριστω


Αν δεν δώσεις ακριβείς πληροφορίες για το υπάρχων τζάκι, το σπίτι και τα λεφτά που μπορείς να διαθέσεις, μάλλο όχι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38306 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Αγορά κασσέτας τζακιού
Εχω ένα τζακι με διαστασεις μηκος 80 υψος 51,5 ανεβαζω και φωτο
βαθος 62,50 κατω πανω 57 γιατι μαζευει προς τα πανω τα πυροτουβλα με καμιναδα αμυαν του γυρω 23 η 25
Το σπιτι εναι πολύ μεγαλο 226 τ.μ μεζονετα 140 ισογειο και γυρω 80 επανω με εσωτερικη σκαλα ,τι μπορω να βαλω
τουλαχιστον να ζεστανω το κατω,γιατι με αυτό που εχω ξεπλατιζομαι στα ξυλα κοψιμο,κουβαλημα κ.τ.λ και όταν το αναβω νομιζω μου παιρνει και την ζεστη από το καλοριφερ και μου την βγαζει εξω.
Ζεσταινει μονο μια ακτινα 3 με 5 μετρα γυρω γυρω το πολύ.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38309 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Αγορά κασσέτας τζακιού

alekos έγραψε: κάπου εδώ στο φόρουμ είχα δει ένα αρχείο το οποιο δεν βρίσκω πλέον που είχε τις οδηγίες τοποθετήσεις κασέτας .αν ξέρει κάποιος που ακριβώς είναι θα με βοηθήσει να μου το στείλει.τα βήματα που κάνω είναι τα εξής :βγάζω τα μαντέμια από το παλιό ακουμπάω την κασέτα προσέχοντας να εφάπτονται οι είσοδος κρύου αέρα του τζακιού με τις κασέτας συνδέω την καμινάδα με την f 200 ανοξείδωτη σωλήνα που περνάω μέσα από την κτιστεί καμινάδα όπου έχω και 2 ημιγωνιες f200 για να φέρω την κασέτα έκει ακριβώς που θέλω.δεν βάζω μόνωση ανάμεσα κασέτας και τα τοιχομετα του τζακιού και κλείνω την πρόσοψη του τζακιού-κασέτας με μάρμαρο για να φαίνεται ωραίο?κάνω κάποιο λάθος??χρειάζεται να βαλω σωλήνα spiral από την είσοδο του κρύου αέρα τις κασέτας που θα περάσει από την σχάρα του παλιού τζακιού η θα παιρνει μονο του απ ευθείας?


Αλέκο δες εδω

katharismostzakion.gr/docs/WORK_INVICTA800.pdf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.117 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ