Ενεργειακό τζάκι - Πέλλετ - Λέβητας ξύλου?

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131090 από eightball2020
Νικόλα σε καταλαβαίνω απόλυτα,και σε ευχαριστώ και πάλι.
Μου λες ότι το δοχείο αδράνειας να μπορεί να μου δώσει ΖΝΧ,δλδ?
Πχ σε ένα δοχείο 500lt πως γίνεται να έχω και ΖΝΧ?με το tunk in tunk( η αυτό ισχύει για το duffer) η μπαίνει ξεχωριστώ δοχείο των 100πχ λίτρων και μου δίνει ΖΝΧ. Και αυτο με τη σερπαντίνα τι ακριβώς είναι,πως ακριβώς δουλεύει δλδ η σερπαντίνα?
Όσο για τον ενεργειακό επιθεωρητή,αυτός με είχε αναλάβει για το εξ οικονομώ κατ οίκον οπότε έχει μια ιδέα για τις ανάγκες του σπιτιού,έχει και ξυλολέβητες οπότε θα πάρω και μια προσφορά.
Απο τον κ.Σαμαρά πάντως εκτός τις προσφοράς για τον win θα ήθελα να μου δώσει ποιο πολλές λεπτομέρειες,διότι πρόκειται για δουλειά στην επαρχεία,επίσης θα ήθελα και μια προσφορά για τον vigas απο τον ίδιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131093 από VOSDOGIAN
Καλησπερα πια η διαφορα του tunk in tunk με το buffer?
Μην γελάτε σας βλέπω B) υπάρχουμε και εμείς που είμαστε άσχετοι :whistle:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by VOSDOGIAN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131097 από kosmidis80
Το τανκ ιν τανκ σημαινει δοχειο μεσα σε δοχειο και στην δικια μας ενασχοληση σημαινει ενα δοχειο για ζεστα νερα χρησης μεσα στο δοχειο αδρανειας.



Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131098 από VOSDOGIAN

kosmidis80 έγραψε: Το τανκ ιν τανκ σημαινει δοχειο μεσα σε δοχειο και στην δικια μας ενασχοληση σημαινει ενα δοχειο για ζεστα νερα χρησης μεσα στο δοχειο αδρανειας.



Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131099 από eightball2020

eightball2020 έγραψε: Νικόλα σε καταλαβαίνω απόλυτα,και σε ευχαριστώ και πάλι.
Μου λες ότι το δοχείο αδράνειας να μπορεί να μου δώσει ΖΝΧ,δλδ?
Πχ σε ένα δοχείο 500lt πως γίνεται να έχω και ΖΝΧ?με το tunk in tunk( η αυτό ισχύει για το duffer) η μπαίνει ξεχωριστώ δοχείο των 100πχ λίτρων και μου δίνει ΖΝΧ. Και αυτο με τη σερπαντίνα τι ακριβώς είναι,πως ακριβώς δουλεύει δλδ η σερπαντίνα?
Όσο για τον ενεργειακό επιθεωρητή,αυτός με είχε αναλάβει για το εξ οικονομώ κατ οίκον οπότε έχει μια ιδέα για τις ανάγκες του σπιτιού,έχει και ξυλολέβητες οπότε θα πάρω και μια προσφορά.
Απο τον κ.Σαμαρά πάντως εκτός τις προσφοράς για τον win θα ήθελα να μου δώσει ποιο πολλές λεπτομέρειες,διότι πρόκειται για δουλειά στην επαρχεία,επίσης θα ήθελα και μια προσφορά για τον vigas απο τον ίδιο.

Εδω απάντηση?
Δοχείο διαστολής:αλλάζετε η μένει αυτο που είχε ο λέβητας πετρελαίου?Εμείς το έχουμε κάτω απο το ύψος των καλοριφερ,πρέπει να πάει πιο πάνω?
Δλδ μιλάμε για 3 δοχεία: α) δοχείο αδρανεις,β)δοχείο για ΖΝΧ κ γ)δοχείο διαστολής?
Μου άρεσε και αυτός...www.justshop.gr/?section=4117&language=e...34=4575&detail1634=1
8mm πάχος...βαρύ πράμα,τι γνώμη έχετε?
Χαρακτηρηστικα του windhager ακομα δεν βλέπω.....
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by eightball2020.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131110 από kosmidis80
Ναι. Το δοχειο διαστολης υπαρχει σε ολα τα κυλκλωματα, ασχετως το καυσιμο! Ειναι ενα μικρο δοχειο - και θα το βρειτε πχ ειτε εντος του λεβητα πετρελαιου σας (κομπακτ) ή εκτος αυτου(χρωματος κοκκινου ως συνηθως)

Το Δοχειο αδρανειας ειναι το μεσον που αποθηκευουμε την περισια ενεργεια που μπορει να βγαλει η συσκευή θερμανσης. Το δοχειο αδρανειας εχει μεγαλη σημασια να μπαινει για λογους οικονομιας και ομαλης λειτουργιας-αποδοσης του ξυλολεβητα. Σε λεβητες πελλετ δεν ειναι απαραιτητο.

Το δοχειο ΖΝΧ (ζεστων νερων χρησης) ειναι το δοχειο εντος του δοχειου αδρανειας - Δεν το εχουν ολα τα δοχεια αδρανειας, ειναι κατοπιν παραγγελιας και φυσικα ανεβαζουν το κοστος. Αν υπαρχει μποιλερ ηδη δεν χρειαζεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ