Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27876 από mastoras
Δηλαδή ο υδραυλικός διέθετε γερανοφόρο όχημα ?

Η εάν όχι ποιος το πλήρωσε αυτό ?

Επίσης ποιος ανέλαβε την μεταφορά του ηλιακού από το κατάστημα που πουλήθηκε μέχρι το σπίτι ?

Η αντίστοιχη υπηρεσία εγκατάστασης του LEROY από όπου πήρα τον ηλιακό, είχε 120€


Να τον βρούνε έτοιμο στην στέγη ? Η να αναλάβουν και την μεταφορά στο σπίτι και κουβάλημα στην στέγη.

Περίεργα μου φαίνονται όλα αυτά. Εγώ θα πάω από το μαγαζί, θα πάρω τον ηλιακό θα το φέρω στον πελάτη, θα τον ανεβάσω στην στέγη, θα τον εγκαταστήσω.......αλλά δεν έχω γερανό ο φουκαράς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27878 από Fokion
Εμενα μου τον παρεδωσαν στην πορτα μου.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27879 από Asteris
550€ αγορά ο ηλιακός από LEROY, 35€ η μεταφορά από γερανοφόρο (της συνεργαζόμενης με το Leroy μεταφοικής), μαζί με την τοποθέτηση στην στέγη, 12 μέτρα πάνω από το έδαφος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27881 από valsam

mastoras έγραψε: Γιατί ρε asteris με ασημένιο μπαστούνι ήρθε ο λόρδος στην δουλειά ?

Γιατί μετράς τις ώρες, και όχι το γα@@@@ι ? Έτσι εύκολα ανεβαίνει και στήνεται ένας ηλιακός στην στέγη ? ......η στην ταράτσα ?

Δοκίμασες να σηκώσεις το κουρσούμι ποτέ ?
Ξέρεις τι σημαίνει "δισκοπάθεια"
Ξέρεις ότι όλοι εμείς που κάνουμε τέτοιου είδους δουλειές στα 50-55 χρόνια μας είμαστε τελειωμένοι σωματικά ?

Οσο για το τρομερό κέρδος που αναφέρεις.......βοηθό δεν είχε ? Καύσιμα μετακίνησης δεν είχε ? Ασφάλεια για τον ίδιο και για τον βοηθό του δεν είχε ?

Τα έξοδα που έχει το ελεύθερο επάγγελμα, δεν τα υπολογίζει ποτέ κανείς. :lol:

Ρε συ μαστορα δεν την βαρεθηκατε πια αυτην την συζητηση, αφου ακρη δεν βγαινει.
Εγω οπως ειπα κατα την γνωμη μου οτι την δουλεια πρεπει να την υπολογιζετε σε μεροκαματο ,δηλ το απογευμα που γυρνας σπιτι να λες εχω 100 ευρω τσεπατα,και να'σαι σιγουρος οτι αυτην την εποχη καθε μερα θα τα εχεις αυτα τα τσεπατα και οχι να υπολογιζετε η παροχη υπηρεσιας σας με το σκεπτικο οτι καθε μερα δεν καθετε δουλεια αρα βαραω την τιμη γιατι αλλιος δεν βγαινουν τα οποια τεβε βενζινες γραφειο κ.τ.λ,και πιστευω οτι ενα παρα πολυ καλο μεροκαματο για μαστορα ειναι τα 100 αντε το πολυ 120 ευρω (για 8-9 ωρες,το 120 εαν διατηρεις και γραφειο δηλ. και 10 για το ενοικιο) με τον βοηθο μαζι 150-160 ευρω αν βγαλεις 10 ευρω το τεβε και 10 βενζινες και 10 το γραφειο παλι μενουν 80-100 τσεπατα,αντε σου λεω τσιμπα και αλλο ενα 10ρικο για φθορες εργαλειων 90-110 ευρω μεροκαματο-τσεπατο(καταμαυρο τις περισσοτερες φορες) την σημερον ημερα ειναι τρομερο!
Προς τα κατω δεν ειπα να πατε με τιποτα αλλα προς τα πανω ναι αν π.χ για μια δουλεια πρεπει να καψεις 50 ευρω βενζινη η θα κρεμιεσαι απο ενα σχοινι σε 10-20 μετρα υψος αλλα εδω εχουμε φτασει στο σημειο το προς τα πανω στην τιμη να γινετε με το ποσες φορες θα χρειαστει να σηκωσει ο μαστορας τον καβουρα!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27885 από asfet
Για να υπολογίζετε 10 ευρώ τη μέρα για το τεβε, τότε πρέπει να νομίζετε πως ο μήνας έχει 40 εργάσιμες :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Άννα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27903 από χρηστος8

Asteris έγραψε: 550€ αγορά ο ηλιακός από LEROY, 35€ η μεταφορά από γερανοφόρο (της συνεργαζόμενης με το Leroy μεταφοικής), μαζί με την τοποθέτηση στην στέγη, 12 μέτρα πάνω από το έδαφος.




Περυσι που ετρεχε η προσφορα των 550 ευρω για ηλιακο pyramis 3 πελατες μου αγορασαν και εγω τους τοποθετησα...αξια ηλιακου + 30 ευρω η μεταφορα στο χωριο μου.
Εννοειτε οτι εγινε μεταφορα μεχρι την πορτα του σπιτιου απο λεροι και οχι στην σκεπη.
Το ξεκαθαρισαν πριν την αγορα μετα απο ερωτηση μου (ενημερωθηκα πριν την αγορα απο τους πελατες μου) καμια σχεση με ανεβασμα σε σκεπη.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.131 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ