Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22417 από Sp4wN
Το σκηνικο εχει ως εξης . Βρισκω τον Μενσα 46 KW 2.200 . Ολα καλα ως εδω . Παιρνω τον υδραυλικο τηλεφωνο και μου λεει τα εξης : με 100λιτρα δοχειο αδρανειας (φοβερο εξοδο) , 2-3 βαλβιδες μια σκατουλα και 3 κερατα παμε στα 5-6 κατοσταρικα !! (προφανως οχι δραχμες σκεφτηκα ) . Και για την εργασια μου λεει 2-3 μερες αλλα 4-5 οποτε λεει υπολογιζε 1000 με 1200 ευρω εξτρα !!

Αυτο εννοουμε οταν λεμε εγκατασταση ? 1200 ευρω εξτρα ? Ε τι κοιταμε για λεβητες τοτε ρε παιδες ? Ας βγουμε στη συγγρου πρωτα κανα 3μηνο και μετα κανουμε παλι κουβεντα !!

Μεταφερθηκε απο το θεμα : Παραγγελια Vesta 40Kw η Primus mavil 34.000 kcal ... Απορια : Ποσο μπορει να κοστισει σε υλικα και εργασια μια παραλληλη συνδεση του λεβητα ...

Αν ειναι αντιεπαγγελματικο sorry αλλα και τα 1200 ευρω που ακουσα ειναι ανθυγιεινο !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22427 από Βιομαζιστής

Sp4wN έγραψε: Το σκηνικο εχει ως εξης . Βρισκω τον Μενσα 46 KW 2.200 . Ολα καλα ως εδω . Παιρνω τον υδραυλικο τηλεφωνο και μου λεει τα εξης : με 100λιτρα δοχειο αδρανειας (φοβερο εξοδο) , 2-3 βαλβιδες μια σκατουλα και 3 κερατα παμε στα 5-6 κατοσταρικα !! (προφανως οχι δραχμες σκεφτηκα ) . Και για την εργασια μου λεει 2-3 μερες αλλα 4-5 οποτε λεει υπολογιζε 1000 με 1200 ευρω εξτρα !!

Αυτο εννοουμε οταν λεμε εγκατασταση ? 1200 ευρω εξτρα ? Ε τι κοιταμε για λεβητες τοτε ρε παιδες ? Ας βγουμε στη συγγρου πρωτα κανα 3μηνο και μετα κανουμε παλι κουβεντα !!

Μεταφερθηκε απο το θεμα : Παραγγελια Vesta 40Kw η Primus mavil 34.000 kcal ... Απορια : Ποσο μπορει να κοστισει σε υλικα και εργασια μια παραλληλη συνδεση του λεβητα ...

Αν ειναι αντιεπαγγελματικο sorry αλλα και τα 1200 ευρω που ακουσα ειναι ανθυγιεινο !!




Θα πρότεινα, όποιος έχει λέβητα βιομάζας εν λειτουργία, να τραβήξει κάποιες φωτογραφίες όσο γίνεται πιο λεπτομερείς ως προς την εγκατάσταση και να τις ποστάρει, μπας και μπορέσουμε να στήσουμε μόνοι μας το λεβητοστάσιο.
Το πολύ - πολύ να πάρουμε κάποιον εξειδικευμένο τεχνικό για τον τελικό έλεγχο και για τις ρυθμίσεις.
Πιστεύω πως και τα παιδιά που είναι εξειδικευμένα σε παραπλήσια επαγγέλματα (υδραυλικοί) να βοηθήσουν με την εμπειρία τους.
Αν είχα έτοιμο το λεβητοστάσιο, θα το έκανα εγώ. Δυστυχώς ακόμη δεν το έχω.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22432 από ΑΛΕΚΟΣ
:( πως βαζουμε φωτο; γιατι δεν νοιωθω κ πολλα με pc

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22434 από Βιομαζιστής

ΑΛΕΚΟΣ έγραψε: :( πως βαζουμε φωτο; γιατι δεν νοιωθω κ πολλα με pc



Πατάς "ΑΠΑΝΤΗΣΗ" (μηνύματος ) και όταν σου ανοίξει το νέο παράθυρο από το οποίο μπορείς να γράψεις το μήνυμα σου...








...κάνεις κλικ πάνω στο "Προσθήκη Αρχείου" που θα βρεις κάτω αριστερά. Μέσα από εκεί επιλέγεις τις φωτό που έχεις σώσει ήδη σε κάποιο σημείο του υπολογιστή σου αφού το νέο παράθυρο που θα αναδυθεί θα σου επιτρέψει να έχεις πρόσβαση στα αρχεία του pc σου. Όταν βρεις την φωτό που χρειάζεσαι, κάνεις πάνω της διπλό κλικ και αυτή θα μπει στα "Συνημμένα" του παρόντος θέματος. Κατόπιν πατάς το "Εισαγωγή" και μετά "Υποβολή".





Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Βιομαζιστής.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΑΛΕΚΟΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22450 από ΑΛΕΚΟΣ
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Βιομαζιστής, Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22522 από aithio
Ζήτα απο τον μάστορα να σου διαχωρίσει τα υλικά από την εργασία.
Ζήτα του ξεκάθαρα να σου πει ποια θα ήταν η τιμή εργασίας που θα ήταν ικανοποιημένος να σου κάνει την συγκεκριμένη δουλειά.
Τα υλικά ανέλαβε τα εσύ προσωπικά.
Αν στα μασάει τότε μακρυά και αλάργα.

Εμένα με βολεύει αφάνταστα τα υλικά να επιβαρύνουν τον πελάτη...
Ετσι έχω την ευχέρεια να παίρνω τα καλύτερα υλικά να μην φοβάμαι μην πέσω έξω στην εκτίμηση αυτών.
Τέλος ξεκάθαρα θα πληρωθώ την αμοιβή μου για να του κάνω την δουλειά που συμφωνήσαμε έτσι όπως την συμφωνήσαμε.
Εχω φτιάξει πολλά λεβητοστάσια...Οχι βιομάζας.
Εχω φτιάξει λεβητοστάσια με βεβιασμένα ηλιακά για ζεστό νερό χρήσεως που τα εργατικά έχουν φτάσει τα 2500€ και έχω πέσει έξω γιατί με καβάλησαν τα μεροκάματα... όσο κουφό και να ακούγεται...
Εχω κάνει όμως κάνει και απλές αλλαγές λέβητα με 400€ και έχω βγάλει ένα πολύ πολύ καλό μεροκάματο.

Πέρα απο όλες αυτές τις κόντρες που αυτο το γαμημένο το σύστημα μας βάζει να τρωγόμαστε αναμεταξύ μας εγώ σας λέω ότι παραμένω να περιμένω για αυτή την ηλίολουστη μέρα για αυτό θα βάλω να πιώ μία μπύρα και να ακούσω ένα ροκ τραγούδι και να θαυμάσω την Ελληνίδα με την Ελληνική σημαία στο παρακάτω.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.119 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ