Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19393 από aithio
Μάστορα τι να πω...
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ήταν πολύ τιμητικά αυτά που έγραψες για μένα και θα χαρώ κάποια μέρα να σε γνωρίσω από κοντά.
Πάντως μην νομίζεις απο βιοκαύσιμα έχω πλήρη μεσάνυχτα. Για αυτό σας διαβάζω για να μαθαίνω....

Jnet αν ποτέ βρεθείς στην Αθήνα να με πάρεις τηλέφωνο.

Κερβερός.
Εχεις δίκαιο.

Βιομαζιστή και εγώ ξεκίνησα φτιάχνοντας μηχανάκια πριν από πολλά χρόνια...
Εγώ τελικά έγινα υδραυλικός και εσύ χρηματιστής....
Μάλλον εσύ τα κατάφερες καλύτερα απο μένα.
Πάντως και μέ σένα θα χαρώ να τα πούμε και να σου εξηγήσω απο κοντά τι σημαίνει το επάγγελμα υδραυλικός με πάση ειλικρίνεια.

Gregori
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet, KERBEROS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19394 από KERBEROS
Αυτό δεν είναι φόρουμ, είναι κοινόβιο!!!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19395 από jnet

aithio έγραψε: Μάστορα τι να πω...
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ήταν πολύ τιμητικά αυτά που έγραψες για μένα και θα χαρώ κάποια μέρα να σε γνωρίσω από κοντά.
Πάντως μην νομίζεις απο βιοκαύσιμα έχω πλήρη μεσάνυχτα. Για αυτό σας διαβάζω για να μαθαίνω....

Jnet αν ποτέ βρεθείς στην Αθήνα να με πάρεις τηλέφωνο.

Κερβερός.
Εχεις δίκαιο.

Βιομαζιστή και εγώ ξεκίνησα φτιάχνοντας μηχανάκια πριν από πολλά χρόνια...
Εγώ τελικά έγινα υδραυλικός και εσύ χρηματιστής....
Μάλλον εσύ τα κατάφερες καλύτερα απο μένα.
Πάντως και μέ σένα θα χαρώ να τα πούμε και να σου εξηγήσω απο κοντά τι σημαίνει το επάγγελμα υδραυλικός με πάση ειλικρίνεια.


Μόλις ανακάλυψα το παρακάτω Link
www.monachos.gr/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2697
Μπράβο σου. Σίγουρα θα μπορούσες να προσφέρεις και πολλά εδώ μέσα.
Να σαι καλά.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19397 από mastoras

Βιομαζιστής έγραψε: Έλα ρε μάστορη σοβαρέψου. :P (με το συμπάθιο και με όλο τον σεβασμό προς το άτομο σου)
Για τεχνικό προσαρμοσμένο στα σημεία των καιρών ψάχνουμε, όχι για ζωγράφο!


Θα πρέπει να ξέρεις........η σίγουρα ξέρεις ότι ακόμα και σήμερα υπάρχουν πολλοί που αγοράζουν πίνακες ζωγραφικής. Αυτό το κοινό, πάντα υπήρχε και θα υπάρχει. ;)

Όλοι συμφωνούμε ότι στις σημερινές εποχές το μεγαλύτερο σύνολο του πληθυσμού ψάχνουμε το φθηνό φαγητό, τον φθηνό τεχνίτη, την φθηνή οικοσκευή, τα φθηνά ανταλλακτικά, κτλ κτλ.....και δεν είδα πουθενά να διαφωνεί κανείς με αυτό.

Μην ξεχνάς εσύ που τώρα κρίνεις και κατακρίνεις αόριστα και όποιον πάρει η μπάλα, ότι κάποτε ήσουν τεχνίτης ;) και οι αμοιβή που έπαιρνες για την εργασία σου [πχ λύσε δέσε ένα GSXR400] άγγιζε, αν όχι ξεπερνούσε την αμοιβή ενός χειρούργου ανοικτής καρδιάς. :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19404 από Βιομαζιστής

mastoras έγραψε:
Μην ξεχνάς εσύ που τώρα κρίνεις και κατακρίνεις αόριστα και όποιον πάρει η μπάλα, ότι κάποτε ήσουν τεχνίτης ;) και οι αμοιβή που έπαιρνες για την εργασία σου [πχ λύσε δέσε ένα GSXR400] άγγιζε, αν όχι ξεπερνούσε την αμοιβή ενός χειρούργου ανοικτής καρδιάς. :woohoo:



Όχι ρε μάστορη. Μην εξηγιέσαι σκουλικιάρικα. Κανονικά 30€ η ώρα ήταν αλλά εμείς χρεώναμε αρκετά λιγότερα. Δεν δεχόμασταν μηχανές από μη πελάτες μας. Εμπορία κάναμε και είχαμε υποστήριξη πελατών.
Εγώ δεν είχα καμία ανάγκη να ανακατεύομαι με την μουτζούρα. Είχα παιδιά που έκαναν αυτήν τη δουλειά. Το έκανα όμως από αγάπη στην μοτοσυκλέτα και για να περνά ευχάριστα η ώρα μου. Δεν είμαι ο άνθρωπος του γραφείου εγώ. Γι' αυτό και βλέπεις να ασχολούμαι με τα πάντα σε ότι έχει σχέση με κατασκευές, επισκευές και πάσης φύσεως τεχνικές εργασίες επειδή μου αρέσει. Με αγγίζει. Επειδή βαριέμαι να κάθομαι συνέχεια πίσω από τις οθόνες των υπολογιστών μου και να κάνω μόνο αυτό που κάνω τα τελευταία χρόνια.
Είναι το χόμπυ μου. Πως να το κάνουμε τώρα; :)

Κατά τ' άλλα άνθρωπος της αγοράς είμαι. Ξέρω και κοστολόγια να βγάζω και μπορώ εν πάση περιπτώσει να υπολογίσω πόσο αξίζει μέσες άκρες να πληρωθεί μια εργατοώρα κάποιου τεχνικού.

Για να γίνει κάποιος γιατρός (προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ούτε στο απειροελάχιστο τέτοια επάγγελμα διότι δεν είμαι φτιαγμένος γι' αυτό) χρειάζεται χιλιάδες επί χιλιάδων ωρών μελέτη, χιλιάδες ωρών φροντιστηρία, μαθημάτων σε πανεπιστήμια, μεταπτυχιακών σπουδών και όχι μόνον αυτά, χρειάζεται να υπάρχουν συγκεκριμένες δυνατότητες (είναι αδύνατον σε όλους να γίνουν γιατροί λόγω δυνατοτήτων) και μετά χρειάζεται επιπλέον χρόνια εξάσκησης για να φτάσει κάποια στιγμή 30 χρονών και, ώστε να μπορεί να ασκήσει το επάγγελμα του γιατρού. Και έχεις μήπως υπόψη τι παίρνουν οι γιατροί των νοσοκομείων; Τρίχες παίρνουν. Όπως τρίχες παίρνουν και πολλοί από τους δικηγόρους. Λίγοι είναι οι γιατροί και οι δικηγόροι που παίρνουν τα πολλά λεφτά.
Αυτοί έδωσαν λοιπόν πάρα πολλά (όλοι τους) και παίρνουν σχετικά λίγα (οι περισσότεροι) με αυτά που έδωσαν.
Υδραυλικός και μηχανικός μοτοσυκλετών ή αυτοκινήτων ή ηλεκτρολόγος μπορεί να γίνει ο καθένας αν το θελήσει, με κάποια λίγα εξάμηνα παρακολούθησης μιας τεχνικής σχολής και μάλιστα δουλεύοντας ταυτόχρονα σε πολλές περιπτώσεις, παράλληλα με την φοίτηση.
Οι τελευταίοι έδωσαν λίγα. Από που κι ως που να πάρουν πολλά;

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Βιομαζιστής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19468 από valsam

mastoras έγραψε:

Βιομαζιστής έγραψε: Έλα ρε μάστορη σοβαρέψου. :P (με το συμπάθιο και με όλο τον σεβασμό προς το άτομο σου)
Για τεχνικό προσαρμοσμένο στα σημεία των καιρών ψάχνουμε, όχι για ζωγράφο!


Θα πρέπει να ξέρεις........η σίγουρα ξέρεις ότι ακόμα και σήμερα υπάρχουν πολλοί που αγοράζουν πίνακες ζωγραφικής. Αυτό το κοινό, πάντα υπήρχε και θα υπάρχει. ;)

Όλοι συμφωνούμε ότι στις σημερινές εποχές το μεγαλύτερο σύνολο του πληθυσμού ψάχνουμε το φθηνό φαγητό, τον φθηνό τεχνίτη, την φθηνή οικοσκευή, τα φθηνά ανταλλακτικά, κτλ κτλ.....και δεν είδα πουθενά να διαφωνεί κανείς με αυτό.

Μην ξεχνάς εσύ που τώρα κρίνεις και κατακρίνεις αόριστα και όποιον πάρει η μπάλα, ότι κάποτε ήσουν τεχνίτης ;) και οι αμοιβή που έπαιρνες για την εργασία σου [πχ λύσε δέσε ένα GSXR400] άγγιζε, αν όχι ξεπερνούσε την αμοιβή ενός χειρούργου ανοικτής καρδιάς. :woohoo:


E οχι ρε φιλε και δεν διαφωνησες η δεν το κατεκρινες που ολοι ψαχνουμε το φθηνο ,εγω που στα ελεγα οτι ναι ψαχνω τον φθηνο τεχνιτη τι αλβανο κακομοιρη τον αποκαλεσες τι με φαπες να τους πληρωσω καλυτερα τι τζαμπατζη με ασποκαλεσες τι οτι μπουρδες λεω κ.τ.λ,αυτο δεν ειναι δαφωνια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.163 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ