Σύγκριση φίλτρων νερού για σόμπες pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65358 από Tsimp

γιαννης-δραμα έγραψε: Νομιζω σου χρωσταω μια φωτο απο το φιλτρο που εχω την βαζω εδω,οσο για αρνητικα και θετικα εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το φιλτρο και το μονο αρνητικο ειναι οτι χρειαζεται οπωσδηποτε παροχη νερου για να μην ασχολησε καθολου μαυτο(καθε 15 μερες αδειασμα το νερο οπου το εχω στειλει σε λουκι και ανοιγω μονο μια βανα και ειμαι οκ)!Επισης κατι που ξεχασα ειναι οι υδρατμοι που βγαζει και δεν ειναι καλο να μπαινει σε κλειστους χωρους(αν και συμφορουμιτης το εχει ετσι και δεν εχει αναφερει μεγαλο προβλημα).

Καλή μέρα και χρόνια πολλά.Έχω και γω το φίλτρο του κ. Μόσχαλη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος τίποτα από μαυρίλα τίποτα από τέφρα όλα πεντακάθαρα κάθε 15 μέρες άδειασμα το νερό και γω με τον ίδιο τρόπο, βέβαια το έχω συνδέσει με παροχή νερού και έχω ξενιάσει.Όσον αφορά την υγρασία όταν ζεσταίνεται το νερό έχω μετά από πολλές ώρες δουλειάς του τζακιού και όταν χει πολύ κρύο έξω.Εγω βέβαια το έχω κολλητά σχεδόν στο νταβάνι για αυτό μάλλον και δημιουργείτε.Τώρα όσον αφορά την ορατότητα που αναφέρει o theoilia νομίζω ότι έχω ξανά γράψει www.energ.gr/j15/media/kunena/attachment...lisinfographics2.jpg

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65362 από theoilia

Tsimp έγραψε: Καλή μέρα και χρόνια πολλά.Έχω και γω το φίλτρο του κ. Μόσχαλη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος τίποτα από μαυρίλα τίποτα από τέφρα όλα πεντακάθαρα κάθε 15 μέρες άδειασμα το νερό και γω με τον ίδιο τρόπο, βέβαια το έχω συνδέσει με παροχή νερού και έχω ξενιάσει.Όσον αφορά την υγρασία όταν ζεσταίνεται το νερό έχω μετά από πολλές ώρες δουλειάς του τζακιού και όταν χει πολύ κρύο έξω.Εγω βέβαια το έχω κολλητά σχεδόν στο νταβάνι για αυτό μάλλον και δημιουργείτε.Τώρα όσον αφορά την ορατότητα που αναφέρει o theoilia νομίζω ότι έχω ξανά γράψει www.energ.gr/j15/media/kunena/attachment...lisinfographics2.jpg


Ο σύνδεσμος είναι από φωτογραφία.Έχεις γράψει κάτι σχετικό κάπου αλλου;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65364 από Tsimp

theoilia έγραψε:

Tsimp έγραψε: Καλή μέρα και χρόνια πολλά.Έχω και γω το φίλτρο του κ. Μόσχαλη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος τίποτα από μαυρίλα τίποτα από τέφρα όλα πεντακάθαρα κάθε 15 μέρες άδειασμα το νερό και γω με τον ίδιο τρόπο, βέβαια το έχω συνδέσει με παροχή νερού και έχω ξενιάσει.Όσον αφορά την υγρασία όταν ζεσταίνεται το νερό έχω μετά από πολλές ώρες δουλειάς του τζακιού και όταν χει πολύ κρύο έξω.Εγω βέβαια το έχω κολλητά σχεδόν στο νταβάνι για αυτό μάλλον και δημιουργείτε.Τώρα όσον αφορά την ορατότητα που αναφέρει o theoilia νομίζω ότι έχω ξανά γράψει www.energ.gr/j15/media/kunena/attachment...lisinfographics2.jpg


Ο σύνδεσμος είναι από φωτογραφία.Έχεις γράψει κάτι σχετικό κάπου αλλου;

moshalisinfographics2.jpg

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να ρωτήσω το Γιάννη με το Μιχάλη η όποιος άλλος έχει φίλτρο του κ. Μοσχαλη.Μέχρι ποιο σημείο φτάνει το νερό μέσα στο φίλτρο ρωτάω γιατί ανακάλυψα κάτι.Όταν βάζω νερό παραπάνω από εκεί περίπου που δείχνει στη φώτο μου βζαζει υδρατμούς έξω ενώ όταν είναι από εκεί και κάτω τίποτα δεν ξέρω αν το νερό πρέπει να είναι ποιο πάνω,αλλά έξω δεν βγάζει καθόλου υδρατμούς και σώθηκα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65484 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48

Tsimp έγραψε:

theoilia έγραψε:

Tsimp έγραψε: Καλή μέρα και χρόνια πολλά.Έχω και γω το φίλτρο του κ. Μόσχαλη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος τίποτα από μαυρίλα τίποτα από τέφρα όλα πεντακάθαρα κάθε 15 μέρες άδειασμα το νερό και γω με τον ίδιο τρόπο, βέβαια το έχω συνδέσει με παροχή νερού και έχω ξενιάσει.Όσον αφορά την υγρασία όταν ζεσταίνεται το νερό έχω μετά από πολλές ώρες δουλειάς του τζακιού και όταν χει πολύ κρύο έξω.Εγω βέβαια το έχω κολλητά σχεδόν στο νταβάνι για αυτό μάλλον και δημιουργείτε.Τώρα όσον αφορά την ορατότητα που αναφέρει o theoilia νομίζω ότι έχω ξανά γράψει www.energ.gr/j15/media/kunena/attachment...lisinfographics2.jpg


Ο σύνδεσμος είναι από φωτογραφία.Έχεις γράψει κάτι σχετικό κάπου αλλου;

moshalisinfographics2.jpg

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να ρωτήσω το Γιάννη με το Μιχάλη η όποιος άλλος έχει φίλτρο του κ. Μοσχαλη.Μέχρι ποιο σημείο φτάνει το νερό μέσα στο φίλτρο ρωτάω γιατί ανακάλυψα κάτι.Όταν βάζω νερό παραπάνω από εκεί περίπου που δείχνει στη φώτο μου βζαζει υδρατμούς έξω ενώ όταν είναι από εκεί και κάτω τίποτα δεν ξέρω αν το νερό πρέπει να είναι ποιο πάνω,αλλά έξω δεν βγάζει καθόλου υδρατμούς και σώθηκα[/quote

.......................................................................................
Τελικά βγάζει ατμους οταν ειναι κατω απο το φίλτρο το νερό????Το καταφερε κανενας ή δεν υπαρχει τεχνικη λυση.Χάθηκε και ο κ.Μοσχαλης να μας απαντησει.Τι γίνεται???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65497 από love.bacardi
εμενα που το γεμησα το πρωι δεν βγαζει ατμο ακομα. ατμο βγαζει οταν ζεσταθει το νερο αρκετα μετα απο καποιες ωρες λειτουργιας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65509 από Tsimp

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48 έγραψε:

Tsimp έγραψε:

theoilia έγραψε:

Tsimp έγραψε: Καλή μέρα και χρόνια πολλά.Έχω και γω το φίλτρο του κ. Μόσχαλη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος τίποτα από μαυρίλα τίποτα από τέφρα όλα πεντακάθαρα κάθε 15 μέρες άδειασμα το νερό και γω με τον ίδιο τρόπο, βέβαια το έχω συνδέσει με παροχή νερού και έχω ξενιάσει.Όσον αφορά την υγρασία όταν ζεσταίνεται το νερό έχω μετά από πολλές ώρες δουλειάς του τζακιού και όταν χει πολύ κρύο έξω.Εγω βέβαια το έχω κολλητά σχεδόν στο νταβάνι για αυτό μάλλον και δημιουργείτε.Τώρα όσον αφορά την ορατότητα που αναφέρει o theoilia νομίζω ότι έχω ξανά γράψει www.energ.gr/j15/media/kunena/attachment...lisinfographics2.jpg


Ο σύνδεσμος είναι από φωτογραφία.Έχεις γράψει κάτι σχετικό κάπου αλλου;

moshalisinfographics2.jpg

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να ρωτήσω το Γιάννη με το Μιχάλη η όποιος άλλος έχει φίλτρο του κ. Μοσχαλη.Μέχρι ποιο σημείο φτάνει το νερό μέσα στο φίλτρο ρωτάω γιατί ανακάλυψα κάτι.Όταν βάζω νερό παραπάνω από εκεί περίπου που δείχνει στη φώτο μου βζαζει υδρατμούς έξω ενώ όταν είναι από εκεί και κάτω τίποτα δεν ξέρω αν το νερό πρέπει να είναι ποιο πάνω,αλλά έξω δεν βγάζει καθόλου υδρατμούς και σώθηκα[/quote

.......................................................................................
Τελικά βγάζει ατμους οταν ειναι κατω απο το φίλτρο το νερό????Το καταφερε κανενας ή δεν υπαρχει τεχνικη λυση.Χάθηκε και ο κ.Μοσχαλης να μας απαντησει.Τι γίνεται???

Εγώ θα πω δεν βγαζειιιιι υδρατμούς ορατούς καθόλου οταν το νερό είναι ακριβώς πάνω από την αντλία Ο τοίχος βέβαια μετά από ώρες γίνεται μούσκεμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ