Ιnox μπουριά - προσοχή στους κακούς τεχνίτες!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43505 από GT
:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43506 από mihm

DIMITRIS38 έγραψε: mihm δεν σου την λέει κανένας αυτό που λέμε οι περισσότεροι είναι ότι δεν πρέπει να βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι όλους του Έλληνες κατασκευαστές είναι λάθος έχουμε και καλούς τεχνίτες και καλούς κατασκευαστές και με καλές τιμές(αναλόγως τι ποιότητας που προφέρουν πάντα) το ότι πήρες κάποια πράματα και ήταν κακοφτιαγμένα σου είπα και ποιο πριν δωστα πίσω και ζήτα τα λεφτά σου τι ποιο απλό εγώ αυτό θα έκανα



Εντάξει παιδιά, και εγώ ήμουν εν βρασμώ και ζητώ συγνώμη για το "φασιστικά", είμαι και λίγο της υπερβολής .....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43510 από GT

mihm έγραψε:

DIMITRIS38 έγραψε: mihm δεν σου την λέει κανένας αυτό που λέμε οι περισσότεροι είναι ότι δεν πρέπει να βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι όλους του Έλληνες κατασκευαστές είναι λάθος έχουμε και καλούς τεχνίτες και καλούς κατασκευαστές και με καλές τιμές(αναλόγως τι ποιότητας που προφέρουν πάντα) το ότι πήρες κάποια πράματα και ήταν κακοφτιαγμένα σου είπα και ποιο πριν δωστα πίσω και ζήτα τα λεφτά σου τι ποιο απλό εγώ αυτό θα έκανα



Εντάξει παιδιά, και εγώ ήμουν εν βρασμώ και ζητώ συγνώμη για το "φασιστικά", είμαι και λίγο της υπερβολής .....


Λίγο??? :lol: :lol: :lol:

Και με το χαρακτηρισμό αλλά και με το τσουβάλιασμα ήσουν ΠΟΛΥ υπερβολικός.

Για τα πράγματα που πήρες πάντως, έχεις κάθε δίκιο να γκρινιάζεις. Εγώ δε θα τα έπαιρνα με τίποτα.

Στείλτα πίσω ή τουλάχιστο προσπάθησε. ;)

Άϊντε, καλωσήρθες στο φόρουμ! :)

Περιηγήσου λίγο και θα δεις ότι τα κακώς κείμενα πράγματι καυτηριάζονται χωρίς φίμωση. :)

Από την άλλη, οι σωστοί επαγγελματίες πριμοδοτούνται με θετικά σχόλια! :)

Αλλά όχι τσουβάλιασμα φίλε μου!

Το φόρουμ αυτό είναι απίστευτο εργαλείο στα χέρια του καταναλωτή, για να ξεσκαρτάρει η αγορά! :)

Έχουμε μπουχτίσει από τα αρπακτικά και τους "ειδήμονες"!

Οφείλουμε όλοι λοιπόν να το διαφυλάξουμε, όντας αντικειμενικοί! :)


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mihm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43513 από mastoras

GT έγραψε:

DIMITRIS38 έγραψε: ...
επίσης λάθος υποθέτεις αν εχεις το σωστό μηχάνημα συγκόλλησης για ανοξειδωτα κάνεις ραφή που ούτε την βλέπεις και με τέλια εφαρμογή χωρίς να χρειαστεί καμιά σιλικόνη μέσα


Αυτό δηλαδή mastoras δεν ισχύει? :dry: Ψέμματα λέει ο φίλος? :blink:


Ο Δημήτρης δεν λέει ψέμματα......λέει όμως "αν έχεις"

Η άλλη φωτογραφία είναι ψεύτικη.

Το δε συστολικό στην άλλη φώτο είναι λαμαρίνα 1.5χιλ οπότε επιδέχεται συγκόλληση

Ο πάτος που φαίνεται στο καπάκι όντως κόβει σαν νυστέρι.....δεν είπα το αντίθετο.

Αυτό όμως που είπα είναι καμιά εταιρία από αυτές που γνωρίζω δεν έχει στεγανά ταφ, συστολικά, και άλλα......γιατί εγώ δεν μπορώ να βρω πουθενά.......ακόμα και πληρώσω το ΤΑΦ 40€

όταν λέω δεν γίνεται να κολληθούν οι λαμαρίνες, εννοώ στην δική μας αγορά, στην πιάτσα, κτλ.......δεν αφήνω να εννοηθεί ότι σε όλο τον κόσμο δεν μπορεί να υπάρξει ραφή σε λαμαρίνα 0,4-0,6 και βάλε.

Και όπως σωστά λέει ο Δημήτρης, εάν έχεις μηχάνημα, κολλάς μέταλλο και με το πάχος ανθρώπινης τρίχας.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43515 από asfet

mihm έγραψε: Διότι άριστο δεν είναι τίποτα από το περιβάλλον σου, δηλ. μπορεί μέχρι να σου χαλάσει να έχεις χωρίσει, να έχεις αρρωστήσει, να έχεις χάσει την δουλειά σου, να τσακιστείς στην εθνική .....


Αυτό όμως το τελευταίο που λες, δεν συμφωνεί με την λογική σου.
Επειδή στο site που ανέφερες έχω δει σημεία και τέρατα, γι' αυτό το λέω.

Άρα, σχετικά καλά τα μπουριά, πιθανώς με περιορισμένη διάρκεια ζωής αν η σιλικόνη δεν είναι υψηλών θερμογρασιών, αλλά όλα οκ. Τίποτε δεν είναι άριστο...

Άννα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43520 από mihm

asfet έγραψε:

mihm έγραψε: Διότι άριστο δεν είναι τίποτα από το περιβάλλον σου, δηλ. μπορεί μέχρι να σου χαλάσει να έχεις χωρίσει, να έχεις αρρωστήσει, να έχεις χάσει την δουλειά σου, να τσακιστείς στην εθνική .....


Αυτό όμως το τελευταίο που λες, δεν συμφωνεί με την λογική σου.
Επειδή στο site που ανέφερες έχω δει σημεία και τέρατα, γι' αυτό το λέω.

Άρα, σχετικά καλά τα μπουριά, πιθανώς με περιορισμένη διάρκεια ζωής αν η σιλικόνη δεν είναι υψηλών θερμογρασιών, αλλά όλα οκ. Τίποτε δεν είναι άριστο...



Σχετικά καλά είπαμε, όχι ο βιοτέχνης - ή βιομήχανος μη χέσω - να κινδυνεύει με μήνυση από την wilkinson για την πατέντα ξυρίσματος!

Έβαλα ένα a/c με μέτρια δουλειά, και μια ατομική μονάδα με καλή, στην τελευταία μου ζητούσαν για εργασία - να βγάλουν παλιό, και να βάλουν καινούριο - από 250 - 400 euro χωρίς υλικά, ενώ ο άνθρωπος μου πήρε 130.


ΥΓ
Επίσης, νομίζω ότι άλλο είναι η ποιότητα, και άλλο οι κατασκευαστικές ατέλειες, εδώ σου πουλάει μπουρί - και μάλιστα αναφέρει ότι έχει προδιαγραφές για φυσικό αέριο - και δεν νομίζω ότι στο λεξικό μπουρί σημαίνει ένας σωλήνας με τρύπες!
Ας έδινε κιτ συναρμολόγησης τότε,μια λαμαρίνα, πένσα για να την γυρίσεις, και σιλικόνη, μην τρελαθούμε εντελώς, τι σχέση έχει η μέτρια ποιότητα, με το να σου δώσει σουρωτήρι;
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mihm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ