Ιnox μπουριά - προσοχή στους κακούς τεχνίτες!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43459 από GeoTa

stergiosbik έγραψε: Απορω που καθεστε κ ασχολειστε!!!


+1...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43461 από mastoras

GT έγραψε:

mastoras έγραψε: Σου τα γράφω όλα αυτά, γιατί είμαι της δουλειάς [εγκαταστάτης] και πρωταρχικός μου στόχος είναι βρίσκω εξαρτήματα ποιότητος και ανεξαρτήτου τιμής για να κάνω σωστά την δουλειά μου.

Μέχρι σήμερα βολεύομαι με τέτοια εξαρτήματα που δείχνεις στις φωτογραφίες σου.

Σωλήνες υπάρχουν σε ότι ποιότητα θέλεις, αλλά εξαρτήματα δυστυχώς εγώ τουλάχιστον δεν βρήκα ακόμα, σαν αυτά που έχεις εσύ στο μυαλό σου.....και χρειάζομαι και εγώ.

Η σιλικόνη τώρα χρησιμοποιείται κατά κόρον, και μάλιστα σε πελλετόσομπες σφραγίζοντας κενά και χαραμάδες πχ δοχεία πέλλετ.

Είμαι και εγώ μεγάλος εχθρός της σιλικόνης, αλλά .......τι άλλο να κάνεις :dry:


Τώρα συγνώμη αλλά μπαίνω στον πειρασμό να αναφέρω επωνυμίες.

Δηλαδή mastoras, από την εμπειρία σου, τα εξαρτήματα των "atritube", "agogos" και "Μοσχάλης", τα έχεις δουλέψει και είναι και αυτά κακοφτιαγμένα, κόβουν σαν ξυράφι από τη μη λείανση και είναι στεγανοποιημένα με σιλικόνη?

Ειλικρινά δε θέλω να σε αμφισβητήσω, αλλά δυσκολεύομαι να το πιστέψω. :dry:


Εσείς εδώ όλοι μιλάτε για σωλήνες αόριστα......και εγώ αναφέρομαι στα συγκεκριμένα εξαρτήματα της φωτογραφίας. :)

Είπα πουθενά ότι "τα εξαρτήματα είναι κακοφτιαγμένα " :huh: Οχι φυσικά !!!!!

Και οι τρεις εταιρίες που μου αναφέρεις, και ακόμα άλλες 103 ......ΝΑΙ κόβουν όλα σαν ξυράφι.....λαμαρίνες είναι. Και αυτό δεν έγκειται στην μη λείανση, αλλά λόγω το ότι κάθε λεπτού πάχους λαμαρίνα ΚΟΒΕΙ !!!!

Εγώ δουλεύω κιτ, και αγωγούς του Μοσχάλη. Οι υπόλοιπες άλλες εταιρίες απλά δεν μπορούν να με καλύψουν. Δηλαδή δεν παράγουν, και δεν έχουνε καθόλου ειδικά τεμάχια, και διαμέτρους αγωγών που έχει ο Μοσχάλης.

Να απαντήσω και για την σιλικόνη ακόμα μια φορά.
Η χρήση της είναι απαραίτητη σε μερικές ενώσεις που δεν "ράβονται" κατασκευαστικά......και στα ειδικά δύσκολα τεμάχια του Μοσχάλη που προορίζονται για πελλετόσομπες υπάρχει στεγανοποίηση με σιλικόνη.

Αυτό δεν πάει να πεί ότι είναι κακοφτιαγμένα. ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ...ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΜΕΛΩΣ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΑ !!!

Δεν υπάρχει τρόπος να κολλήσουν, να πρεσαριστούν, να πονταριστούν, για να στεγανοποιηθούν απόλυτα 2 στρόγγυλες λαμαρίνες σε Τ .......μόνο σε χυτά εξαρτήματα μπορούμε να έχουμε απόλυτες στεγανοποιήσεις.

Τι άλλο να πω για να γίνω κατανοητός στα πιο επάνω μηνύματα μου. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43464 από KERBEROS
Προσβλητικοί χαρακτηρισμοί,
αυθαίρετες κρίσεις,
αυθαίρετες γενικεύσεις,
ρατσιστικά σχόλια,
βωμολοχίες

θα αφαιρούνται για ευνόητους λόγους από τους τίτλους θεμάτων.
Ελπίζω χωρίς παρεξήγηση...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43470 από DIMITRIS38

mihm έγραψε: Οι ξένοι με σιδερένιες δουλεύουν πάντως, και έχουν χρόνια εμπειρία σε αντίθεση με εμάς ....

Δεν χρειάζεται να το πει κάποιος, σαν τσίγκος είναι και θα πετσικάρει είτε με την θερμοκρασία, είτε με το κούνημα, αλλά και οι ραφές δεν φαίνονται ασφαλείς, τουλάχιστον στις γωνίες.

Υποθέτω ότι το σίδερο θα κολλιέται καλύτερα, δεν ξέρω και μήπως είναι χυτό, ενώ τα inox θα πρέπει να τα κολλάνε με κάτι σαν ηλεκτροπόντα.


το ανοξείδωτο είναι κλάσεις ανώτερο απο το σίδερο σε αυτό δεν χωράει αμφισβήτηση απο κανέναν έχει 1000 φορές περισσότερη αντοχή απο το σίδερο και στην θερμοκρασία αλλά και στην οξείδωση

επίσης λάθος υποθέτεις αν εχεις το σωστό μηχάνημα συγκόλλησης για ανοξειδωτα κάνεις ραφή που ούτε την βλέπεις και με τέλια εφαρμογή χωρίς να χρειαστεί καμιά σιλικόνη μέσα

σε γενικές γραμμές να ξέρεις ότι το ανοξείδωτο είναι πολύ καλύτερο φτάνει ο κατασκευαστής να έχει τα κατάλληλα μηχανήματα και τις γνώσεις για να βγάλει ένα σωστό προϊόν εγώ πήρα στο μαγαζί μου μπουριά απο έναν στην Ασσυρο έξω απο την θεσ/νικη δεν είχα κανένα πρόβλημα απόλυτος πολύ καλή εφαρμογή παντού

και είναι λάθος να λέμε ότι δεν μπορούμε να κατασκευάσουν οι Έλληνες προϊόντα με προδιαγραφές

ότι σου είπα το είπα φιλικά αν εχεις προβλήματα με τα μπουριά που πήρες καλά θα κάνεις να τα στείλεις πίσω και να απαιτήσεις τα λεφτά σου

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43480 από GT

mastoras έγραψε:
Εσείς εδώ όλοι μιλάτε για σωλήνες αόριστα......και εγώ αναφέρομαι στα συγκεκριμένα εξαρτήματα της φωτογραφίας. :)

Είπα πουθενά ότι "τα εξαρτήματα είναι κακοφτιαγμένα " :huh: Οχι φυσικά !!!!!

Και οι τρεις εταιρίες που μου αναφέρεις, και ακόμα άλλες 103 ......ΝΑΙ κόβουν όλα σαν ξυράφι.....λαμαρίνες είναι. Και αυτό δεν έγκειται στην μη λείανση, αλλά λόγω το ότι κάθε λεπτού πάχους λαμαρίνα ΚΟΒΕΙ !!!!

Εγώ δουλεύω κιτ, και αγωγούς του Μοσχάλη. Οι υπόλοιπες άλλες εταιρίες απλά δεν μπορούν να με καλύψουν. Δηλαδή δεν παράγουν, και δεν έχουνε καθόλου ειδικά τεμάχια, και διαμέτρους αγωγών που έχει ο Μοσχάλης.


Δεν υπάρχει τρόπος να κολλήσουν, να πρεσαριστούν, να πονταριστούν, για να στεγανοποιηθούν απόλυτα 2 στρόγγυλες λαμαρίνες σε Τ .......μόνο σε χυτά εξαρτήματα μπορούμε να έχουμε απόλυτες στεγανοποιήσεις.

Τι άλλο να πω για να γίνω κατανοητός στα πιο επάνω μηνύματα μου. :)


Που κατάλαβες mastoras ότι όλοι μιλάμε για σωλήνες αόριστα? :dry:

Εγώ λέω ότι είναι κακοφτιαγμένα και προσωπικά θα έψαχνα κάτι πιο συμμαζεμένο.

Και πιστεύω ότι το παρακάτω εξάρτημα που φωτογράφισε ο παραπονούμενος συμφορουμίτης, κόβει όχι σαν ξυράφι, αλλά σαν νυστέρι. Δες το κάτω μέρος του.



Τώρα αυτό για τα πονταρίσματα και τις συγκολλήσεις τι να πω, στο φεγγάρι πήγαμε και δε μπορεί να κολληθεί μια λαμαρίνα στεγανά? :dry:

Αυτά εδώ πχ πως είναι κολλημένα? :dry: Όλα χυτά είναι? :dry:





Ακόμα στα πετρέλαια...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43481 από Fokion
δε γινεται ομως και στην τιμη αυτου
'

να παρεις αυτο


ασε δε που το συγκεκριμενο δε νομιζω οτι ειναι πραγματική φωτό αλλα φωτορεαλισμός του autocad.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ