Ιnox μπουριά - προσοχή στους κακούς τεχνίτες!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43403 από kostas tz
στην καριδια υπαρχουν και καλα και σκαρτα καρυδια,καλο ειναι να εχουμε τα ματια μας δεκατεσσερα,εγω θα διαφονισω μετο μαστορα,οταν καποιος πουλαει ενα προιον και η τιμη του ειναι παραπλισια με αλλα προιοντα ιδιου τυπου οφηλει να ειναι πανω απο ολα ασφαλες και οχι να κινδυνεψεις να κοπης με το παραμικρο,οφηλει τα κοματια να κουμπονουν κανονικα και χωρις προβληματα οσο για τι σιλικονη το θεορω απαραδεκτο,σιλικονη μπορουμε να βαζουμε στις ενοσεις που κουμπονουν τα κοματια η οταν κανουμε μια πατεντα για διευκοληνση δικια μας,εγω προσωπικα πηρα καμηναδα απο το leroy και απο οτι ειδα εναι ελληνηκης κατασκευης με αριστες συγκολησης και εφαρμογη,θα επερνα απο εξω εχουμε πολυ καλους μαστορους στην περιοχη μου αλλα οταν ειθελα εγω δεν εβγαζε κανεις φ80,οσο για τα καδουνια,αν εφτιαχνε τετια ειμαι σιγουρος πως θα ειξερε να κανει και κολησης χωρις σιλικονη...καλημερα σε ολους!!!!

Η πειρα ειναι μια χτενα που την αποκτας οταν εισαι πια φαλακρος!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43404 από GT

mastoras έγραψε: Σου τα γράφω όλα αυτά, γιατί είμαι της δουλειάς [εγκαταστάτης] και πρωταρχικός μου στόχος είναι βρίσκω εξαρτήματα ποιότητος και ανεξαρτήτου τιμής για να κάνω σωστά την δουλειά μου.

Μέχρι σήμερα βολεύομαι με τέτοια εξαρτήματα που δείχνεις στις φωτογραφίες σου.

Σωλήνες υπάρχουν σε ότι ποιότητα θέλεις, αλλά εξαρτήματα δυστυχώς εγώ τουλάχιστον δεν βρήκα ακόμα, σαν αυτά που έχεις εσύ στο μυαλό σου.....και χρειάζομαι και εγώ.

Η σιλικόνη τώρα χρησιμοποιείται κατά κόρον, και μάλιστα σε πελλετόσομπες σφραγίζοντας κενά και χαραμάδες πχ δοχεία πέλλετ.

Είμαι και εγώ μεγάλος εχθρός της σιλικόνης, αλλά .......τι άλλο να κάνεις :dry:


Τώρα συγνώμη αλλά μπαίνω στον πειρασμό να αναφέρω επωνυμίες.

Δηλαδή mastoras, από την εμπειρία σου, τα εξαρτήματα των "atritube", "agogos" και "Μοσχάλης", τα έχεις δουλέψει και είναι και αυτά κακοφτιαγμένα, κόβουν σαν ξυράφι από τη μη λείανση και είναι στεγανοποιημένα με σιλικόνη?

Ειλικρινά δε θέλω να σε αμφισβητήσω, αλλά δυσκολεύομαι να το πιστέψω. :dry:


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43406 από GT

mihm έγραψε:
GT
Δεν έγραψα ότι όλοι κατασκευαστές inox είναι κάφροι, είναι γενικό, και δεν βλέπω τον λόγο να επέμβει moderator.


Δεν ισχυρίστηκα κάτι τέτοιο.

Αλλά και το "περισσότεροι" που έγραψες, δεν είναι και ότι καλύτερο.

Μπορείς να τον τεκμηριώσεις αυτό τον αριθμητικό προσδιορισμό?

Πόσοι κατασκευαστές υπάρχουν και ποιοι?

Πόσοι απ' αυτούς είναι καλοί?

Πόσοι είναι κακοί?

Και στην τελική, δε μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος που παράγει ενδεχομένως Β´ ποιότητας προϊόντα, αυτομάτως χαρακτηρίζεται κάφρος.

Είναι απλά κατασκευαστής μη ποιοτικών προϊόντων.

Αν δεν καλύπτει τις ανάγκες σου και δεν ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις σου, πας στον επόμενο.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43412 από Grecu_

mihm έγραψε: Δεν είμαι ειδικός, αλλά από ότι κατάλαβα, οι inox δεν κάνουν για μέσα, καλύτερα να τοποθετούνται σιδερένια μπουριά αλλά ενισχυμένα, από τα οποία βρήκα μόνο σε μια εταιρία κάπου στα Σπάτα, και είναι εισαγωγής από Ιταλία σε τσιμπημένη τιμή όμως!


???
Tι ακριβώς εννοείς?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43413 από dimlyk
ειδικος δεν εισαι αλλα ολα τα κρινεις :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43417 από mihm

Grecu_ έγραψε:
???
Tι ακριβώς εννοείς?


Ότι επειδή είναι λεπτά πετσικάρουν και οι ενώσεις τους δεν είναι ασφαλείς, το ίδιο και οι ραφές τους .....
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mihm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ