Φίλτρο καμινάδας με νερό

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65156 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48 έγραψε: [quote="cuprakias" post=64870
εγω μεχρι στιγμης με το φιλτρο(οχι με του κυριου Μοσχαλη υπαρχει αντοιστιχο post) στο διαμερισμα ειμαι οκ
δεν εχω κανενα προβλημα ........
επισης δεν εχω προβληματα με καπνο παρα μονο στο αναμμα της για κανα 2 λεπτα με λευκο καπνο απο το φιλτρο μετα απο τη χρονικη αυτη στιγμη δεν εχω κανενα προβλημα καπνου.

.......................................................................................
και εγώ παλεύω με μια ιταλικη viviana plus να πετυχω μηδενικό καπνο στην αρχη αλλα δεν τα καταφερνω και εχω οπως και εσυ 1-1,5 λευκο ασπρο καπνο ,αν και δοκιμασα και τεχνητη εναυση με οινοπνευμα παλι καπνο για 1 λεπτο εχω.Εσύ με οινοπνευμα εχεις στην αρχη ασπρο καπνο?Το δοκιμασες καθολου?[/quote]

φίλε ηπειρώτη48 εχει ενας φιλος την ιδια σομπα και εχουν σπασει τα νευρα του δεν μπορει να την ευχαριστηθει ωρε τι του σβηνει τι μαυριζει γρηγορα το τζαμι τι δεν βγαζει πολη ζεστη εκαψε βιοενερτζηποιντ. αλλα του ειπε ο φιλος του που την πουλησε να παρει αλλο πελλετ μηπως δεν είναι καλο. το μπυρι της σομπας βγαίνει βορεια περιπου 2 μετρα οριζοντια και μετα μισο μετρο επανω και καπελο. το μπαλκονι το εβαλε ναιλον για να μην τον φυσαει και του σβηνει την σομπα. επισεις ο φιλος του δεν του δινει τον κοδικο για να μπει στο μενου για να μην χασει την εγγυηση λεει. δωσε μας καμια συμβουλη ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65274 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό
[/quote]Γεια σου Θανο,πως παει το εργαλειο(flavia)?Καλα μονο 9 τσουβαλακια εχεις καψει μεχρι τωρα :silly: εγω εχω καψει κοντα στα 50 τσουβαλακια :woohoo:[/quote]

Γιαννη μου χρονια πολλα καλη χρονια να εχουμε χαιρετισματα στη συζηγο... Δεν ξεχνω να αναφερω οτι ο Γιαννης με βοηθησε αρκετα με το μοντελο που επελεξα (εχει το ιδιο) στη λειτουργεια και σε απορειες και ενα ευχαριστω ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω ενταξει λογικο ειναι γιαννη αλλο ο χειμωνας της Αθηνας και αλλο της Δραμμας δεν ειναι το ιδιο.εχω παθει πλακα με το πελλετ του praktiker ειναι βιολογικο
θα σου βαλω φοτο αυριο πολυ καλο μηδαμινη σταχτη ανα τσουβαλι και πολυ καλη αποδοση...... θα βαλω φοτο τιμη 4,9 το τσουβαλι...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65278 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

love.bacardi έγραψε: μαλλον την καις για κανα μισαωρο την ημερα για 9 τσουβαλακια σε σχεση με το 1.5 σχεδον την ημερα απο το πρωι μεχρι το βραδυ εδω στην ορεστιαδα


τι καιω κανονικα φιλε μου και απο το πρωι ως το βραδυ και κυριος πανω απο 7 με 8 μερες την ημερα ...
αυριο θα σας γραψω ποσες ωρες εχει δουλεψει .... τι ξεκινησα απο αρχες Νοεμβρη μεχρι και σημερα ...
βεβαια οχι καθε μερα γιατι οπως ειπα και στο γιαννη αλλο χειμωνας Αθηνας αλλο ορεστιαδας αλλο Δράμμας ..
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by cuprakias.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65280 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48 έγραψε: [quote="cuprakias" post=64870
εγω μεχρι στιγμης με το φιλτρο(οχι με του κυριου Μοσχαλη υπαρχει αντοιστιχο post) στο διαμερισμα ειμαι οκ
δεν εχω κανενα προβλημα ........
επισης δεν εχω προβληματα με καπνο παρα μονο στο αναμμα της για κανα 2 λεπτα με λευκο καπνο απο το φιλτρο μετα απο τη χρονικη αυτη στιγμη δεν εχω κανενα προβλημα καπνου.

.......................................................................................
και εγώ παλεύω με μια ιταλικη viviana plus να πετυχω μηδενικό καπνο στην αρχη αλλα δεν τα καταφερνω και εχω οπως και εσυ 1-1,5 λευκο ασπρο καπνο ,αν και δοκιμασα και τεχνητη εναυση με οινοπνευμα παλι καπνο για 1 λεπτο εχω.Εσύ με οινοπνευμα εχεις στην αρχη ασπρο καπνο?Το δοκιμασες καθολου?[/quote]
δεν το εχω δοκιμασει οινοπνεμα φωτιστικο ή κανονικο...
Nick the Greek αυτο με το βαμβακι το βαζεις στο πατο ή απο επανω.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by cuprakias.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65281 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

cuprakias έγραψε: Γιαννη μου χρονια πολλα καλη χρονια να εχουμε χαιρετισματα στη συζηγο... Δεν ξεχνω να αναφερω οτι ο Γιαννης με βοηθησε αρκετα με το μοντελο που επελεξα (εχει το ιδιο) στη λειτουργεια και σε απορειες και ενα ευχαριστω ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω ενταξει λογικο ειναι γιαννη αλλο ο χειμωνας της Αθηνας και αλλο της Δραμμας δεν ειναι το ιδιο.εχω παθει πλακα με το πελλετ του praktiker ειναι βιολογικο
θα σου βαλω φοτο αυριο πολυ καλο μηδαμινη σταχτη ανα τσουβαλι και πολυ καλη αποδοση...... θα βαλω φοτο τιμη 4,9 το τσουβαλι...

Χρονια πολλα Θανο και καλες γιορτες να εχετε.
Πιο ειναι αυτο το πελλετ που λες?Με το φιλτρο ολα οκ?
Ενταξει για την καταναλωση δεν φταιει μονο το κρυο αλλα και η ανυπαρκτη μονωση(οχι για πολυ ακομα) ;)
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65286 από Nick the Greek
Απαντήθηκε από Nick the Greek στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

cuprakias έγραψε:

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48 έγραψε: [quote="cuprakias" post=64870
εγω μεχρι στιγμης με το φιλτρο(οχι με του κυριου Μοσχαλη υπαρχει αντοιστιχο post) στο διαμερισμα ειμαι οκ
δεν εχω κανενα προβλημα ........
επισης δεν εχω προβληματα με καπνο παρα μονο στο αναμμα της για κανα 2 λεπτα με λευκο καπνο απο το φιλτρο μετα απο τη χρονικη αυτη στιγμη δεν εχω κανενα προβλημα καπνου.

.......................................................................................
και εγώ παλεύω με μια ιταλικη viviana plus να πετυχω μηδενικό καπνο στην αρχη αλλα δεν τα καταφερνω και εχω οπως και εσυ 1-1,5 λευκο ασπρο καπνο ,αν και δοκιμασα και τεχνητη εναυση με οινοπνευμα παλι καπνο για 1 λεπτο εχω.Εσύ με οινοπνευμα εχεις στην αρχη ασπρο καπνο?Το δοκιμασες καθολου?

δεν το εχω δοκιμασει οινοπνεμα φωτιστικο ή κανονικο...
Nick the Greek αυτο με το βαμβακι το βαζεις στο πατο ή απο επανω.
[/quote]


Απλώνεις στον πάτο το βαμβάκι και 20 περίπου δεύτερα πριν ξεκινήσει να ρίχνει πέλετ ποτίζεις με οινόπνευμα το βαμβάκι, ρίχνεις μια χούφτα πέλετ απο πάνω και το ανάβεις. Περιμένεις με ισα-ισα ανοιχτή την πόρτα μέχρι να πάρουν μερικά πέλετ και μετά την κλείνεις...

HP60 10,5kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ