Φίλτρο καμινάδας με νερό

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64697 από panagiotis
Απαντήθηκε από panagiotis στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό
παιδια δεν ξερω εχω φιλτρο νερου hellenic pellets μεχρι τωρα 2 μηνες καυσης εχει λιγο εως ελαφρως μουνταδα βεβαια αλλαζω νερο ,σε αλλους τους εκανε παοκ ,αλλα και τα αλλα καπνιζουν ατμιζουν και σκας ενα σωρο λεφτα ,αλλα κανουν θορυβο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64870 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

michalisgr έγραψε: τωρα να κανω και εγω μια ερωτηση;; Για οσουν εχουν βαλει τα φιλτα και δουλευαν περυσι τις σομπες τους χωρις φιλτρο... Εχετε δει μειωση της αποδοσης της σομπας σας με το φιλτρο;; Ζεσταινει το χωρο οσο το εκανα περυσι;; Εγω εχω την εντυπωση οτι πρεπει να κοβει λιγο ετσι;; Η ισως ειναι που καιω το Golden Nuggets..ενω βγαζει ζεστη αργει να ζεσταθει το σπιτι μου...

εγω μεχρι στιγμης με το φιλτρο(οχι με του κυριου Μοσχαλη υπαρχει αντοιστιχο post) στο διαμερισμα ειμαι οκ
δεν εχω κανενα προβλημα και παρολο που που εχω 2 μετρα καθετη καμιναδα και 4 μετρα οριζοντια με την αναλογη κλιση.απο τις αρχες νοεμβριου μεχρι τωρα που το γραφω εχω καψει εννια τσουβαλια πελλετ και τι δουλευεω στους 20 με 22 βαθμους στο επιπεδο 2 και οταν πιασει θερμοκρασια αυτοματα δουλευει στο επιπεδο 1 σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ χαρουμενος περιτω να σας πω μετα απο 3 ωρες λειτουργια κυκλοφορω με κοντομανικο το σπιτι μου ειναι 70 τετραγωνικα Αθηνα.
επισης δεν εχω προβληματα με καπνο παρα μονο στο αναμμα της για κανα 2 λεπτα με λευκο καπνο απο το φιλτρο μετα απο τη χρονικη αυτη στιγμη δεν εχω κανενα προβλημα καπνου.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by cuprakias.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64885 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

cuprakias έγραψε:

michalisgr έγραψε: τωρα να κανω και εγω μια ερωτηση;; Για οσουν εχουν βαλει τα φιλτα και δουλευαν περυσι τις σομπες τους χωρις φιλτρο... Εχετε δει μειωση της αποδοσης της σομπας σας με το φιλτρο;; Ζεσταινει το χωρο οσο το εκανα περυσι;; Εγω εχω την εντυπωση οτι πρεπει να κοβει λιγο ετσι;; Η ισως ειναι που καιω το Golden Nuggets..ενω βγαζει ζεστη αργει να ζεσταθει το σπιτι μου...

εγω μεχρι στιγμης με το φιλτρο(οχι με του κυριου Μοσχαλη υπαρχει αντοιστιχο post) στο διαμερισμα ειμαι οκ
δεν εχω κανενα προβλημα και παρολο που που εχω 2 μετρα καθετη καμιναδα και 4 μετρα οριζοντια με την αναλογη κλιση.απο τις αρχες νοεμβριου μεχρι τωρα που το γραφω εχω καψει εννια τσουβαλια πελλετ και τι δουλευεω στους 20 με 22 βαθμους στο επιπεδο 2 και οταν πιασει θερμοκρασια αυτοματα δουλευει στο επιπεδο 1 σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ χαρουμενος περιτω να σας πω μετα απο 3 ωρες λειτουργια κυκλοφορω με κοντομανικο το σπιτι μου ειναι 70 τετραγωνικα Αθηνα.
επισης δεν εχω προβληματα με καπνο παρα μονο στο αναμμα της για κανα 2 λεπτα με λευκο καπνο απο το φιλτρο μετα απο τη χρονικη αυτη στιγμη δεν εχω κανενα προβλημα καπνου.

Γεια σου Θανο,πως παει το εργαλειο(flavia)?Καλα μονο 9 τσουβαλακια εχεις καψει μεχρι τωρα :silly: εγω εχω καψει κοντα στα 50 τσουβαλακια :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65069 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό
μαλλον την καις για κανα μισαωρο την ημερα για 9 τσουβαλακια σε σχεση με το 1.5 σχεδον την ημερα απο το πρωι μεχρι το βραδυ εδω στην ορεστιαδα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65103 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48 στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό
[quote="cuprakias" post=64870
εγω μεχρι στιγμης με το φιλτρο(οχι με του κυριου Μοσχαλη υπαρχει αντοιστιχο post) στο διαμερισμα ειμαι οκ
δεν εχω κανενα προβλημα ........
επισης δεν εχω προβληματα με καπνο παρα μονο στο αναμμα της για κανα 2 λεπτα με λευκο καπνο απο το φιλτρο μετα απο τη χρονικη αυτη στιγμη δεν εχω κανενα προβλημα καπνου.[/quote]
.......................................................................................
και εγώ παλεύω με μια ιταλικη viviana plus να πετυχω μηδενικό καπνο στην αρχη αλλα δεν τα καταφερνω και εχω οπως και εσυ 1-1,5 λευκο ασπρο καπνο ,αν και δοκιμασα και τεχνητη εναυση με οινοπνευμα παλι καπνο για 1 λεπτο εχω.Εσύ με οινοπνευμα εχεις στην αρχη ασπρο καπνο?Το δοκιμασες καθολου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65114 από Nick the Greek
Απαντήθηκε από Nick the Greek στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48 έγραψε: [quote="cuprakias" post=64870
εγω μεχρι στιγμης με το φιλτρο(οχι με του κυριου Μοσχαλη υπαρχει αντοιστιχο post) στο διαμερισμα ειμαι οκ
δεν εχω κανενα προβλημα ........
επισης δεν εχω προβληματα με καπνο παρα μονο στο αναμμα της για κανα 2 λεπτα με λευκο καπνο απο το φιλτρο μετα απο τη χρονικη αυτη στιγμη δεν εχω κανενα προβλημα καπνου.

.......................................................................................
και εγώ παλεύω με μια ιταλικη viviana plus να πετυχω μηδενικό καπνο στην αρχη αλλα δεν τα καταφερνω και εχω οπως και εσυ 1-1,5 λευκο ασπρο καπνο ,αν και δοκιμασα και τεχνητη εναυση με οινοπνευμα παλι καπνο για 1 λεπτο εχω.Εσύ με οινοπνευμα εχεις στην αρχη ασπρο καπνο?Το δοκιμασες καθολου?[/quote]

Εγώ πλέον την ανάβω με οινόπνευμα και βαμβάκι (ας είναι καλά ο stoikon) και αν το κάνεις σωστά δεν βγάζει καθόλου καπνό.

HP60 10,5kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ