Pellet της Egger σε διάφανη σακούλα

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76436 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Pellet της Egger σε διάφανη σακούλα

DOOM_NX έγραψε:

stelios έγραψε: κατι που ξεχασα να πω στο αλλο ποστ και εχει σχεση με τα πελλετ.
Ειναι πως τα egger ειναι σαφως ποιο σκληρα σε σχεση με τα golden
ειναι πολυ καλα συμπιεσμενα.

Εμένα δε μου το βγάζεις από το μυαλό ότι έχουν μεγάλη υγρασία τα golden σου...

και τσέκαρε το email σου :P

...και τι όλα τα τσουβαλια της παλλετας!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76438 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Pellet της Egger σε διάφανη σακούλα

dimlyk έγραψε:

stelios έγραψε: κατι που ξεχασα να πω στο αλλο ποστ και εχει σχεση με τα πελλετ.
Ειναι πως τα egger ειναι σαφως ποιο σκληρα σε σχεση με τα golden
ειναι πολυ καλα συμπιεσμενα.


πανω που θα ελεγα οτι εν μερει ισως εξηγει την περισσοτερη σκονη λογω κακοποιησης στις μεταφορες μεταφορτωσεις κλπ ειδα την φωτο παλι και τα εγγερ ειναι πιο "τριμματα" απο τ αλλα ...φυσικα μπορει το δειγμα να ειναι τυχεο μια και ειναι πολυ μικρη ποσοτητα στην φωτο


ολα τα πελλετ της σακουλας της egger ηταν ετσι δεν ειχε ποιο μεγαλα αντε κανενα 1cm

οσο για την κακοποιηση ολη η ζημια γινετε στην βαση της σακουλας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76443 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48
Στα Γιαννενα εδω και 15 μέρες κυκλοφορουν αυτα τα πελλετ απο το E EGGER WOOD PELLETS PREMIUM QUALITY .Τα φερενουν 2 εμποροι κοντα στο πρακτικερ.Η τιμή τους απο τον ξυλεμπορο 5,3€ και ο αλλος θα πουλαει απο αυριο 5 € λεει.Ο ξυλεμπορας δινει και φωτοτυπια απο το χαρτι που εχει μεσα η παλετα.Το πηρα και αυριο θα το βαλω αν το θελετε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76444 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Pellet της Egger σε διάφανη σακούλα

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48 έγραψε: Στα Γιαννενα εδω και 15 μέρες κυκλοφορουν αυτα τα πελλετ απο το E EGGER WOOD PELLETS PREMIUM QUALITY .Τα φερενουν 2 εμποροι κοντα στο πρακτικερ.Η τιμή τους απο τον ξυλεμπορο 5,3€ και ο αλλος θα πουλαει απο αυριο 5 € λεει.Ο ξυλεμπορας δινει και φωτοτυπια απο το χαρτι που εχει μεσα η παλετα.Το πηρα και αυριο θα το βαλω αν το θελετε.

Ναι θέλουμε όσο περισσότερες πληροφορίες γίνεται και προπάντων τη συμπεριφορά στην καύση.

Ολόκληρη την παλέτα πόσο την πουλάνε; 330 ευρώ ο τόνος είναι πολλά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76446 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48
Ο ξυλεμπορας στις επιμονες ερωτησεις μου, πως πουλαει ανωνυμο πελλετ σε τετοια τιμη και περιμενει να αγορασουμε μου εδωσε το χαρτι μεσα απο την παλετα και μου ειπε οτι προκειται για το γνωστο προιον της σβαι που πλεον δεν μπορει το εργοστασιο της egger να δωσει επωνυμα γιατι εληξε η συμβαση με την σβαι.
Ακομη οτι με το φορτιο μελαμινες που εφερε το εργοστασιο του εβαλε και παλετες απο αυτο το πελλετ μετα απο συνεννοηση.
Εμφανισιακα μου φανηκε το ιδιο σχεδον αν και δεν το ψειρισα!!Μύριζε παντως σε ολη την οικογενεια μου το ιδιο ενοχλητικα!!! ρετσινι οπως το golden ,σε σημειο που να μας ενοχλει η μυρωδια του μεσα στο σαλονι οταν η σομπα ειναι σβηστη ,τοτε κυριως..
Ως προς την καυση κανενα προβλημα αν και δεν μπορω να πω σιγουρα αφου για να σκεπασω τη μυρωδια του ελατου εριχνα και συνεχιζω να ριχνω και 5 εκατοστα απο πανω σκουρο αλλο πελλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76447 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Pellet της Egger σε διάφανη σακούλα
Χαχαχαχα! Φοβερός είσαι! Μόνο σε μένα αρέσει να μυρίζω έλατο; :P

Κλίνκερ και στάχτη παρακολούθα να μας πεις. Και μάθε και τιμή για παλέτα αν μπορείς...

ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48 έγραψε: Ο ξυλεμπορας στις επιμονες ερωτησεις μου, πως πουλαει ανωνυμο πελλετ σε τετοια τιμη και περιμενει να αγορασουμε μου εδωσε το χαρτι μεσα απο την παλετα και μου ειπε οτι προκειται για το γνωστο προιον της σβαι που πλεον δεν μπορει το εργοστασιο της egger να δωσει επωνυμα γιατι εληξε η συμβαση με την σβαι.

Ώστε γιαυτό μας είπε ο giogud ότι δε θα ξαναδούμε σακούλα Schweighofer με κατασκευαστή την EGGER...

Τελικά όλα τα ξέρει, αλλά με το τσιγκέλι τα βγάζουμε... :P
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ