Συνένωση καμινάδας με ταφ

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59546 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Συνένωση καμινάδας με ταφ
Αν και είπες ότι ο λέβητας πετρελαίου πάει για κατάργηση, εγώ απλώς να πω ότι αν υπάρχει έστω και μια περίπτωση να τον λειτουργήσεις κάποια στιγμή, πρέπει η εγκατάσταση να γίνει έτσι ώστε να αποκλειστεί απολύτως το ενδεχόμενο να εισρεύσουν στο σπίτι αναθυμιάσεις του λέβητα, από τα μπουριά της σόμπας.

Απ' ότι ξέρω είναι άκρως επικίνδυνα για την υγεία μας.

Μην παίζεις με την ασφάλεια.


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": lucky4444

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59547 από lucky4444
Απαντήθηκε από lucky4444 στο θέμα Συνένωση καμινάδας με ταφ
φιλε Gt ναι καποια στιγμη του χρονου θα μπει στη θεση του λεβητα αλλος λεβητας ξυλου η πελετ και θα καταργηθει και η ξυλοσομπα. αυριο θα βγαλω μερικες φωτο απο τη σομπα μπας και δουμε αν εχει κοφτη!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59549 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

GT έγραψε: Αν και είπες ότι ο λέβητας πετρελαίου πάει για κατάργηση, εγώ απλώς να πω ότι αν υπάρχει έστω και μια περίπτωση να τον λειτουργήσεις κάποια στιγμή, πρέπει η εγκατάσταση να γίνει έτσι ώστε να αποκλειστεί απολύτως το ενδεχόμενο να εισρεύσουν στο σπίτι αναθυμιάσεις του λέβητα, από τα μπουριά της σόμπας.

Απ' ότι ξέρω είναι άκρως επικίνδυνα για την υγεία μας.

Μην παίζεις με την ασφάλεια.


Φίλε GT έχεις απόλυτο δίκιο σίγουρα θα μπορούσε να βάλει και ενα τάμπερ αλλά άμα δεις το σχέδιο και αν βάλει και ημιτάφ δεν πρόκειται να του γυρίσουν καπναέρια προς το σπίτι!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59551 από lucky4444
Απαντήθηκε από lucky4444 στο θέμα Συνένωση καμινάδας με ταφ
χαχαχααχαχαχαχαχαχχαχααχαχααα
ε τι αλλο να κανω..........

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59554 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Συνένωση καμινάδας με ταφ
Να κάνεις οτιδήποτε χρειαστεί για να επιτύχεις την καλύτερη δυνατή ισορροπία μεταξύ ασφάλειας - οικονομίας, αν και η ασφάλεια είναι σαφώς σημαντικότερη... ;)

Τελικά δεν μου έδωσες να καταλάβω: όσο θα δουλεύεις ξυλόσομπα και μέχρι να βάλεις άλλο λέβητα, αυτός του πετρελαίου είναι σίγουρο ότι δεν πρόκειται να δουλέψει καθόλου?


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59670 από lucky4444
Απαντήθηκε από lucky4444 στο θέμα Συνένωση καμινάδας με ταφ



Δεξια ειναι η υπαρχουσα και στο σημειο με το κοκκινο κυκλο ειναι το σημειο που απο μεσα θα μπει η σομπα.Οπως διαπιστωσα κ εγω πολυ καλυτερα αυτη τη στιγμη...ημιταφ δε μπορει να μπει γιατι δε χωραει η ολη φαση... θα μπουν τα μπουρια μπροστα στην πορτα!!!! οποτε μαλλον για ταυ παω και οριζοντια διαδρομη περιπου 1,5 και κατι μετρο και μετα ενα κομματι καθετο....Πιστευω πως η λυση της ξυλοσομπας κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο θα αφορα τον φετινο χειμωνα και μονο. Πφφφ!!!! :S

Φιλε μου τι να το κανω το πετρελαιο...θελω πολλα ευρω για το πετρελαιο το μηνα... πολλα ομως... πραγματικα πολλα...

Τωρα που το σκεφτομαι....Ειναι υποχρεωτικο απο το νομο να ανεβει η καμιναδα μου πιο ψηλα απο την στεγη μου;;; :whistle: :whistle: με ενοειτε ε...; :whistle: :whistle:
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by lucky4444.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ