progeto callida 25kw (υδραυλική)

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171675 από geor
Απαντήθηκε από geor στο θέμα progeto callida 25kw (υδραυλική)

PAPADAKIS έγραψε: Έριξες μιά ματιά και στις δικές μου ρυθμίσεις?
Οποτε μπορέσεις στους Θερμοστάτες το Ih19 & Ih24 κανε το από 3--> 1.


Ih19 & Ih24 σε μενα ειναι 2 & 3 αντιστοιχα...........θα ακολουθησω την συμβουλη σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171676 από geor
Απαντήθηκε από geor στο θέμα progeto callida 25kw (υδραυλική)
Το οτι γεμιζει το πιατακι πελλετ μετα απο 2 ωρες και δεν προλαβαινει να το καψει οταν τη βαζω σε λειτουργια 3,4,5 ......... που μπορει να αφειλεται????

(σημειωτεον καιω alfawood Εn plus A1 απο τα πιο ακριβα της αγορας και με εξαιρετικες προδιαγραφες)

δευτερο ερωτημα ειναι φυσιλογικοι-λογικο να φθανει τα καυσαερια απο 89 εως 92 βαθμους κατα 99% τως καυσεων?

το vacum μιας και ειναι προσφατα καθαρισμενη σε κανονικη λειτουργια ειναι 13-16 και στο σβησιμο φτανει μεχρι και 20
Last edit: 3 Χρόνια 3 Μήνες πριν by geor.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171985 από geor
Απαντήθηκε από geor στο θέμα progeto callida 25kw (υδραυλική)
ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΑ ΛΥΣΑΚΑ ΜΟΥ!!!!

Δεν κανει καλη καυση και γεμιζει το καλαθακι σε 2,5 με 3 ωρες και μετα πεφτουν εξω τα πελλετ. Προσπαθω με ρυθμισεις ελαχιστο ποιωντας τις παραμετρους να ριχνει πελλετ (κοχλια) και αυξανοντα στο φουλ το αερα και μεγαλωνοντα το χρονο καθαρισμου της σε 5 λεπτα!!!! παο 0,5 λεπτο...............αλλα και παλι γεμιζει το καλαθακι σε 4,5 με 5 ωρες ασε που ετσι υπολειτουργει σε θερμοκρακιες (φτανει τα νερα απο 48 μεχρι 51 βαθμους!!

εχω φτασει στο συμπερασμα οτι φταει το πελλετ(το ακριβοτερο της alfawood) αν και μου το αλλαξανε!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171988 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα progeto callida 25kw (υδραυλική)
Μιλά με την εταιρία η αν υπάρχει τεχνικός τους στην περιοχή σου διότι με τόσα που λες και έχεις κάνει και που ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΩΣΑΝΕ (Ο ΑΝΤΩΝΗΣ) ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΡΕΛΛΕΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΚΑΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΠΛΑΚΕΤΑ.ΠΟΝΑΕΙ!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171989 από geor
Απαντήθηκε από geor στο θέμα progeto callida 25kw (υδραυλική)

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Μιλά με την εταιρία η αν υπάρχει τεχνικός τους στην περιοχή σου διότι με τόσα που λες και έχεις κάνει και που ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΩΣΑΝΕ (Ο ΑΝΤΩΝΗΣ) ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΡΕΛΛΕΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΚΑΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΠΛΑΚΕΤΑ.ΠΟΝΑΕΙ!!!!!


στην περιοχη μου που να ξερουν τη σομπα μου δεν ξερω............... εσυ απορριπτεις την ιδεα να εχω προβληματικο πελλετ(με πολυ υγρασια?).................περαν τις αλλαγες για λιγοτερη ριψη πελλετ και αυξηση αερα, υπαρχουν αλλες παραμετροι που να διορθωνουν το προβλημα γεματου ποτηριου................τα αλλα θεματα που ειχα ξεπεραστηκαν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171991 από geor
Απαντήθηκε από geor στο θέμα progeto callida 25kw (υδραυλική)
και ο αντωνης μου εδωσε τις {εργοστασιακες ρυθμισεις}.........δεν εδωσε συμβουλες για λυση του προβληματος η αιτιες προβληματων
Last edit: 3 Χρόνια 3 Μήνες πριν by geor.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ