Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92943 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

andreas72 έγραψε:

κακαλος έγραψε: καλησπερα.ειναι εργοστασιακη ρυθμιση και φυσικα απο εμπειρο τεχνικο.καντω κ δεν θα χασεις.αν δεν ζεστανουν τα νερα μην περιμενεις αποτελεσμα.οτι χρειαστεις στειλε μνμ

ευχαριστώ,
το έβαλα στους 55 και νομίζω ότι έχεις δικεο, αύριο θα την βάλω στους 60c να δω εάν είναι ακόμη πιο καλά.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94192 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
Να κάνω ακόμη μια ερώτηση >?
που είναι καλύτερα να βρίσκετε ο κυκλοφορητής? στο 1 .στο 2. στο 3 ?? να κυκλοφορεί αργά η γρήγορα? το νερό ?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by andreas72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94269 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

andreas72 έγραψε: Να κάνω ακόμη μια ερώτηση >?
που είναι καλύτερα να βρίσκετε ο κυκλοφορητής? στο 1 .στο 2. στο 3 ?? να κυκλοφορεί αργά η γρήγορα? το νερό ?

Να κάνω ακόμη μια ερώτηση >? 2 δηλαδή : :P
Η Θερμοκρασία καυσαερίων είναι 100C έως 105C είναι καλά?? είναι λίγο ? πόσο θα έπρεπε να είναι >???

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118007 από iguana
Απαντήθηκε από iguana στο θέμα Re:Απ: Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
Να μην ανοίγω καινούριο θέμα.εμένα ο κυκλοφορητης ανοίγει στους 55 από εργοστασιακή ρύθμιση.Το νερό φτάνει μέχρι 58 και πέφτει στο 46 και ξανά σιγά σιγά στο 58.Αυτό έχει αποτέλεσμα χαμηλή θερμοκρασία στα σώματα.ανέβασα τώρα τον κυκλοφορητη να ανοιγει στους 60 και έτσι ώρα πάει μέχρι 63 και πάλι κάτω 48.Δεν είναι μεγάλη διαφορά;

Στάλθηκε από το GT-I9070 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118009 από iguana
Απαντήθηκε από iguana στο θέμα Re:Απ: Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
Σόμπα Eva calor hydro 15 kw

Στάλθηκε από το GT-I9070 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118013 από avlissi
Απαντήθηκε από avlissi στο θέμα Re:Απ: Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
Ειναι λογικο να ξεκινας με 55 την κυκλοφορια, μεχρι να επιστρεψουν τα κρυα νερα να φτανεις στους 58 και μετα να πεφτεις στους 48. Το θεμα ειναι που ξεκιναει και που σταματαει ο κυκλοφορητης. Δτην δικια μου σομπα ειναι ρυθμισμενος στους 55 με διαφορα 1 βαθμο. Ξεκιναει δηλαδη στους 56 και σταματαει στους 54.
Οταν τα νερα ειναι κρυα (20 βαθμους) ειναι λογικο τα επιστρεφομενα να ριξουν την θερμοκρασια σων νερων στη σομπα. Ο κυκλος, αναλογα με τον ογκο νερου και την ισχυ τησ σομπας μπορει να επαναληφθει μεχρι να ισοροπησει και μετα να αρχισει σταδιακα να αυξανει την θερμοκρασια μεχρι το σημειο που εχουμε ορισει.

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ