Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40477 από Pani
Απαντήθηκε από Pani στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Γνωρίζει κανείς αν αξίζει η οικονομική διαφορά (160 ευρώ) που έχουν τα μοντέλα ΗΡ 24A 9KW και ENERGY GP 8000 8.8KW; Μου έστειλαν από την εταιρεία Μοσχάλης τις τεχνικές διαφορές αλλά δεν ξέρω αν αυτές έχουν ουσιαστική διαφορά σε απόδοση, ευχρηστία, κατανάλωση και αξιοπιστία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40479 από -mike-
Απαντήθηκε από -mike- στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Pani έγραψε: Γνωρίζει κανείς αν αξίζει η οικονομική διαφορά (160 ευρώ) που έχουν τα μοντέλα ΗΡ 24A 9KW και ENERGY GP 8000 8.8KW; Μου έστειλαν από την εταιρεία Μοσχάλης τις τεχνικές διαφορές αλλά δεν ξέρω αν αυτές έχουν ουσιαστική διαφορά σε απόδοση, ευχρηστία, κατανάλωση και αξιοπιστία.


Pani κανε μια παρουσιαση των τεχνικων χαρακτηριστικων ετσι ωστε να εχουμε μια πιο σαφη εικονα και να εκφερουμε στην συνεχεια την γνωμη μας
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by -mike-.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40481 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Δυσκολο να σου απαντησει καποιος.....
πρεπει να εχει και τις 2 για να πει....

τα 0,2 KW δε νομιζω οτι ειναι διαφορά....

Στα γραφω αυτα με μια Energy διπλα μου αναμενη κι αλλη μια επεισεις στις κρεβατοκάμαρες......

για εμενα κριτηριο ηταν τα 160 ευρω + το οτι ειναι "πιο καινουργιο μοντελο"...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40501 από LEF21
Απαντήθηκε από LEF21 στο θέμα Απ: Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
(S.FEEDTIME 11 20χ0,5 Aλάζει όλα τα 0,5) Τ ι ακριβώς αλλάζεις πηραζοντας αυτό ?????????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40541 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Απ: Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Αλλάζεις το 2ο μέρο του πολλαπλασιασμού που ανταποκρίνεται σε όλες τις ρυθμίσεις , αυξάνοντας το έχεις περισσότερη οικονομία , μειώνοντας έχεις περισσότερη δύναμη ...

ΥΓ είμαι σίγουρος ότι έχει γίνει πλέον τεράστιο το θέμα , ίσως να ανοίξει ένα 2ο μέρος με μαζεμένες πληροφορίες ;

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by N1k0s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40588 από Pani
Απαντήθηκε από Pani στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

-mike- έγραψε:

Pani έγραψε: Γνωρίζει κανείς αν αξίζει η οικονομική διαφορά (160 ευρώ) που έχουν τα μοντέλα ΗΡ 24A 9KW και ENERGY GP 8000 8.8KW; Μου έστειλαν από την εταιρεία Μοσχάλης τις τεχνικές διαφορές αλλά δεν ξέρω αν αυτές έχουν ουσιαστική διαφορά σε απόδοση, ευχρηστία, κατανάλωση και αξιοπιστία.


Pani κανε μια παρουσιαση των τεχνικων χαρακτηριστικων ετσι ωστε να εχουμε μια πιο σαφη εικονα και να εκφερουμε στην συνεχεια την γνωμη μας

Αντιγράφω το πολύ διαφωτιστικό mail που μου έστειλαν από την εταιρεία:
1) Η HP24A έχει το τασάκι της στάχτης εξωτερικά ενώ στην GP8000 πρέπει να ανοίξετε την πόρτα για να το βγάλετε.
2) Η HP24A έχει τούμο (σωλήνες) απο εκεί που βγαίνει ο αέρας που ζεσταίνει το χώρο , ενώ η GP8000 έχει αεραγωγό. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να βγάζει μεν τον ίδιο αέρα αλλά με μεγαλύτερη ταχύτητα . Βολεύει γενικώς σε περιπτώσεις που θέλουμε να στείλουμε τον αέρα πιο μακριά.
3) Η αεροκουρτίνα της HP24A είναι καλύτερη έχει τελείως διαφορετική σχεδίαση απο ότι στην GP8000. Όχι ότι στη GP8000 δε δουλέυει η αεροκουρτίνα στη GP8000 , αλλά αν η μια θέλει καθάρισμα το τζάμι κάθε 2η μέρα στην άλλη θέλει κάθε τρίτη ή τέταρτη μέρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.181 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ