Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96531 από παλτακης
Απαντήθηκε από παλτακης στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

giorgos25 έγραψε: Φιλε μου τα εχω κανει ηδη αυτα που λες.....Δεν ειναι κλινκερ ειναι σταχτη η οποια σε αλλες σομπες καταληγει στο συρταρακι...... Υποθετω οτι ισως το μοτερ μου δεν ειναι αρκετα δυνατο ωστε να τη σηκωσει γιατι εχω δει σε μεγαλυτερες σομπεες να ειναι το μοτερ στο Π1 στα 220 ενω εμενα ειναι στα 125


Αυτο σε σενα το Π1 δεν αλλαζει να ανεβει απο 125 στα220 περιεργο σε αλλο προγραμμα κανει το ιδιο ; τεχνικο αποεκει που την πηρες φωναξες να δει τι γινεται ..κατι φταιει μηπως εχει φραξει το ανεμιστηρακι και δεν δουλευει σωστα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96550 από giorgos25
Απαντήθηκε από giorgos25 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

παλτακης έγραψε:

giorgos25 έγραψε: Φιλε μου τα εχω κανει ηδη αυτα που λες.....Δεν ειναι κλινκερ ειναι σταχτη η οποια σε αλλες σομπες καταληγει στο συρταρακι...... Υποθετω οτι ισως το μοτερ μου δεν ειναι αρκετα δυνατο ωστε να τη σηκωσει γιατι εχω δει σε μεγαλυτερες σομπεες να ειναι το μοτερ στο Π1 στα 220 ενω εμενα ειναι στα 125


Αυτο σε σενα το Π1 δεν αλλαζει να ανεβει απο 125 στα220 περιεργο σε αλλο προγραμμα κανει το ιδιο ; τεχνικο αποεκει που την πηρες φωναξες να δει τι γινεται ..κατι φταιει μηπως εχει φραξει το ανεμιστηρακι και δεν δουλευει σωστα .


Το μεγαλυτερο που μπορω ειναι στα 200 αλλα εκει κανει διακοπες στην λειτουργεια γιατι δουλευει οριακα. το κανει σε ολα τα προγραμματα αλλα οχι με ολα τα ειδη πελλετ. μολις αλλαξω πελλετ λυνεται το προβλημα......Καποιος μου σφυριξε οτι ανοιγει με τρυπανακι τις τρυπες στο ποτηρακι για να πεφτει κατω η σταχτη
αλλα δεν εχω δει καποιον στο φορουμ να το προτεινει....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96560 από παλτακης
Απαντήθηκε από παλτακης στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

giorgos25 έγραψε: Το μεγαλυτερο που μπορω ειναι στα 200 αλλα εκει κανει διακοπες στην λειτουργεια γιατι δουλευει οριακα. το κανει σε ολα τα προγραμματα αλλα οχι με ολα τα ειδη πελλετ. μολις αλλαξω πελλετ λυνεται το προβλημα......Καποιος μου σφυριξε οτι ανοιγει με τρυπανακι τις τρυπες στο ποτηρακι για να πεφτει κατω η σταχτη
αλλα δεν εχω δει καποιον στο φορουμ να το προτεινει....


Την σομπα δεν την ξερω αλλα ειναι υπερβολικο να μενει η σταχτη στο ποτηρακι και να μπουκωνει ..αν μπορεις βαλε μια φωτο απο το ποτηρακι να δουμε τι τρυπες εχει ..υπαρχη περιπτωση αν οι τρυπες ειναι μικρες να μην αφηνει τον αερα να περναει σωστα και παραλληλα να μπουκωνουν απο τις σταχτες ..
Απο την αλλη κανε χρηση του πελλετ οπου δεν εχεις θεμα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96579 από spyros
Απαντήθηκε από spyros στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
αντισταση για τις κινεζες υπαρχη στο εμποριο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110711 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Παιδιά καλησπέρα,

καθότι έπιασαν τα πρώτα κρύα, χθες άναψα για πρώτη φορά φέτος την σόμπα μου. Μόλις ζεστάθηκε άρχισε να βγάζει μια μυρωδιά από τους αεραγωγούς που εξέρχεται ο ζεστός αέρας. Την δούλεψα περίπου 40 λεπτά και την έσβησα για να ανοίξω το σπίτι να ξεμυρίσει. Σήμερα το πρωί την ξανα άναψε η γυναίκα μου για ένα δίωρο σίγουρα και μου είπε ότι εξακολουθεί να μυρίζει ενοχλητικά. Έχει κανένας σας παρόμοια εμπειρία; Μπορεί λόγω τις αχρησίας της 5-6 μήνες να μυρίζει τώρα στην αρχή;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110712 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
ειναι σιγουρο οτι μυριζει ο αερας που βγαινει ή η σομπα???
Θεορητικά ο αερας που βγαινει ειναι ο εξωτερικός ζεσταμενος...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.173 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ