Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79170 από Tzortz
Απαντήθηκε από Tzortz στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
οχι ηταν στην εργοστασιακη θεση ,εγω ειχα αλλαξει την ταχυτητα των καυσαεριων στις τιμες 1.145,2.165,3.185,4.200 και 5.220,δουλευω ομως την σομπα μονο στο 1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79176 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Tzortz έγραψε: οχι ηταν στην εργοστασιακη θεση ,εγω ειχα αλλαξει την ταχυτητα των καυσαεριων στις τιμες 1.145,2.165,3.185,4.200 και 5.220,δουλευω ομως την σομπα μονο στο 1


Βάλε ένα σημάδι στον σύρτη και μετά να τον κλείσεις τόσο πού να μην σου πετάει πολλά πέλλετ έξω. Όχι τελείως κλειστός περίπου 0,5-1 πόντο ανοικτό. Θα το δεις και μόνο σου. Τώρα αν δεις και σου κάνει κάτι σαν κλίνκερ που διαλύεται μετά από πολλές ώρες δώσε λίγο αέρα από το σύρτη. Θα σου ανεβάσει την φλόγα και την θερμοκρασία και θα λιγοστέψει και την στάχτη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Tzortz

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79438 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
καλημερα..φιλε στοικον εγω την εχω στο 180-185-190-195-200 και δουλευει μια χαρα το κλαπετο το εχω οπως ηταν απο την αγορα της και δεν πεταει πολυ πελλετ εξω απο το ποτυρακι. και ειδα διαφορα στο αερα που βγαζει στο δοματιο ειναι πιο ζεστος γιατι δεν τον τραβαει ολο η εξατμηση.δοκιμασετο. επισης το τζαμι πλεον το καθαριζω μετα απο καμια 15ΜΕΡΕΣ ναι καλα ειδατε 15 μερες δεν μαυριζει καθολου λεμε ειναι σαν καινουργιο καθε μερα.και την καιω τουλαχιστον 12 ωρες την ημερα. εγω πιστευω οτι φταει το πελλετ για το μαυρισμα εγω παντα εχω 2 σακια ακουμπισμενα στο πλαι της σομπας και χανουν ολη την υγρασια τους και τα βαζω μετα μεσα στον καδο οποτε δεν εχει καθολου μαυριλα.και στις 15 μερες που το καθαριζω καθαριζω μονο τα πλαινα τζαμακια που εχουν θαμπαδα μονο οχι μαυριλα.....
ΕΡΩΤΗΣΗ:στοικον εχει καπου να δουμε θερμοκρασια καυσαεριων?
και δευτερον μπορω να μειωσω τηνβ ωρα αναφλεξης μετα απο κανα διλεπτο παιρνει κανονικα αλλα η αναφλεξη συνεχιζεται για κανα 8-9 λεπτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79471 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

love.bacardi έγραψε: καλημερα..φιλε στοικον εγω την εχω στο 180-185-190-195-200 και δουλευει μια χαρα το κλαπετο το εχω οπως ηταν απο την αγορα της και δεν πεταει πολυ πελλετ εξω απο το ποτυρακι. και ειδα διαφορα στο αερα που βγαζει στο δοματιο ειναι πιο ζεστος γιατι δεν τον τραβαει ολο η εξατμηση.δοκιμασετο. επισης το τζαμι πλεον το καθαριζω μετα απο καμια 15ΜΕΡΕΣ ναι καλα ειδατε 15 μερες δεν μαυριζει καθολου λεμε ειναι σαν καινουργιο καθε μερα.και την καιω τουλαχιστον 12 ωρες την ημερα. εγω πιστευω οτι φταει το πελλετ για το μαυρισμα εγω παντα εχω 2 σακια ακουμπισμενα στο πλαι της σομπας και χανουν ολη την υγρασια τους και τα βαζω μετα μεσα στον καδο οποτε δεν εχει καθολου μαυριλα.και στις 15 μερες που το καθαριζω καθαριζω μονο τα πλαινα τζαμακια που εχουν θαμπαδα μονο οχι μαυριλα.....
ΕΡΩΤΗΣΗ:στοικον εχει καπου να δουμε θερμοκρασια καυσαεριων?
και δευτερον μπορω να μειωσω τηνβ ωρα αναφλεξης μετα απο κανα διλεπτο παιρνει κανονικα αλλα η αναφλεξη συνεχιζεται για κανα 8-9 λεπτα.


Καλημέρα φίλε love.bacardi. Εσύ έχεις φίλτρο, Έχεις 3 μήνες που καις την σόμπα,ξέρεις από που γίνονται οι ρυθμίσεις και έχεις κάνει του κόσμου τις δοκιμές και αλαγές. Ο Tzortz έχει το σύστημα των σωλήνων Μοσχάλη, και ζητάει βοήθεια, δεν ξέρεις όλες τις συνθήκες της σόμπας οπότε του δίνεις αυτές που νομίζεις ποιο σίγουρες. θα μάθει περισσότερα για την σόμπα του ξέροντας πως ρυθμίζετε και τη κάνει κάθε ρυθμιστικό. Θερμοκρασία καυσαερίων δεν υπάρχει. Αν θέλεις αγόρασε όργανο. Επίσης δεν υπάρχει μειωτής ανάφλεξης. Εγώ δεν τον χρησιμοποιώ, ανάβω με βαμβάκι και οινόπνευμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79719 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
σορρυ για τον φιλο,οντως ας δοκιμασει μονος του καλυτερα. οσο για την αναφλεξη απλα ελεγα να την μειωνα αφου περνει μεσα σε 2 λεπτα μετα γιατι να καιει τζαμπα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79776 από spoontol
Απαντήθηκε από spoontol στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
γεια σου ηλια εχω το ιδιο προβλημα ακριβως εδω και μια βδομαδα η σομπα ειναι εκτος εγγυησης και ψάχνω να βρω μέσω διαδικτίου καπια λύση ο μόνος που βρήκα να έχει το ίδιο πρόβλημα είσαι εσύ. λοιπόν θα ήθελα την βοηθια σου τη ακριβώς είχε τελικά η σόμπα .μπρο να το διορθώσω η πρέπει να φέρω μάστορα ..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.180 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ