Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69931 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

toobi έγραψε: ελπιζω να μπορεσει καποιος να μου εξηγησει! εχω την nb-p15 με λιγο διαφορετικο μενου απο τις αλλες!
στις ρυθμισεις για τα p1 p2 p3 p4 exei

p1 smoke 120
p1 fans 140
p1 feedtime
last 50 every 3

και αντιστοιχα για τα υπολοιπα!
δεν καταλαβαινω το feedtime τι ειναι ακριβως ριχνει 50 sec pellet καθε 3 min?
τι ειναι το 50 και τι το 3? :pinch:

ναι αυτο σημαινει,αλλα δεν νομιζω οτι ειναι ετσι ακριβως.καπως πρεπει να υπολογιζει με αυτο τον χρονο και ριχνει το αναλογο πελλετ σε κανονικη ροη, οχι καθε 3 λεπτα κτλ.απλα ετσι εχεις ενα μετρο συγκρισης εσυ ωστε να καθορισεις ποσο πελλετ θελεις να ριχνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70099 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
καλησπερα σε ολους να κανω μια ερωτηση που με προβληματιζει αρκετα!!!!
εχω την ΗΡ22 και οποτε πεφτει το πελλετ κλινγκ κλινγκ με εχει σπασει τα νευρα υπαρχει περιπτωση να γινει απο μαντεμι το ποτηρακι γιατι πιστευω οτι αυτο φταει για κλινγκ κλινγκ συνεχεια εχεις κανεις καμια ιδεα ι τι αλλο μπορει να ειναι???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70103 από kinezos
Απαντήθηκε από kinezos στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
μήπως να χαμήλωνες λίγο τον αέρα ώστε να μην πέταγε όλα τα καρβουνάκια εμενα έχει πάντα λίγο καρβουνάκι με αποτέλεσμα να μην ακούγεται το πέσιμο του pellet,συγγνώμη κιόλας αλλα δεν ακούς τον θόρυβο του ΑΕΡΑ και ακούς του pellet που pπευτh

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70159 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

love.bacardi έγραψε: καλησπερα σε ολους να κανω μια ερωτηση που με προβληματιζει αρκετα!!!!
εχω την ΗΡ22 και οποτε πεφτει το πελλετ κλινγκ κλινγκ με εχει σπασει τα νευρα υπαρχει περιπτωση να γινει απο μαντεμι το ποτηρακι γιατι πιστευω οτι αυτο φταει για κλινγκ κλινγκ συνεχεια εχεις κανεις καμια ιδεα ι τι αλλο μπορει να ειναι???


οταν θα σου μπλοκάρει και θα τη βρεις γεματη ακαφτο πελλετ τοτε το γκλιν γκλιν θα σου ακουγεται μουσική στα αυτια σου.... ( χιουμοριστικά )

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70208 από eliasger
Απαντήθηκε από eliasger στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Fokion έγραψε:

love.bacardi έγραψε: καλησπερα σε ολους να κανω μια ερωτηση που με προβληματιζει αρκετα!!!!
εχω την ΗΡ22 και οποτε πεφτει το πελλετ κλινγκ κλινγκ με εχει σπασει τα νευρα υπαρχει περιπτωση να γινει απο μαντεμι το ποτηρακι γιατι πιστευω οτι αυτο φταει για κλινγκ κλινγκ συνεχεια εχεις κανεις καμια ιδεα ι τι αλλο μπορει να ειναι???


οταν θα σου μπλοκάρει και θα τη βρεις γεματη ακαφτο πελλετ τοτε το γκλιν γκλιν θα σου ακουγεται μουσική στα αυτια σου.... ( χιουμοριστικά )


Σωστός ο fokion :lol: :lol: :lol:
Αυτός είναι ο ήχος που κάνει το πέλλετ όταν κατρακιλά μέσα στον σωλήνα , και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα .

tzavars @ yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70377 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
σιγουρα??? και τοτε ενας φιλος που εχει αλλη σομπα με μαντεμενιο ποτηρακι γιατι δεν ακουγεται τι να κανω?γινεται να τον αλλαξω και να βαλω κατι αλλο...κατι θα σκεφτω ρε γα...ο!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.280 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ