Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62844 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Fokion έγραψε:

dimlyk έγραψε: αυτο δεν φευγει με τον καθαρισμο ?...σαν σταχτη αφρατη μου κανει

εγω γκρινιαζω που κολλαει λιγο τετοιο στο μαντεμι :)


Φυσικά και φευγει
Σταχτη ειναι αλλα δε την λες αφρατη....


τον αυτοκαθαρισμο της σομπας εννοουσα ... για το αφρατη.... ετσι μου φανηκε απ την φωτο...εσυ απο κοντα σαφως εχεις αλλη εικονα
απλα μου εκανε εντυπωση η ποσοτητα στην 1η εικονα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62850 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

love.bacardi έγραψε: 3μετρα οριζοντιο. καυσαερια στην 1 σκαλα 200 το ιδιο και στην δευτερη. το λαμακι το ειχα περιπου στους 2 ποντους αλλα το γυρισα τελειως οπως ηταν οταν την αγορασα


Κλείσε το λαμάκι τελείως και βάλε καυσαέρια 1 σκάλα στο 170, 2 στο 190. Με φοβίζει λίγο το μεγάλο οριζόντιο. Αν μαυρίζει το τζάμι πολύ, ανέβασε τα καυσαέρια στην 1, σκάλα σκάλα. Το λαμάκι άστο κλειστό για να λυγοστέψει και το πολύ πέταμα του πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62976 από STIV
Απαντήθηκε από STIV στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Καλησπέρα παιδιά.Είμαι καινούργιος στο forum και θα ΄΄ηθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.Έχω μια αερόθερμη κινέζικη την NBPA30 , την 13 KW.Το σπίτι μου είναι 115 τμ μονοκατοικία και δεν μου ζεσταίνει το σπίτι.Απ ότι κατάλαβα η σόμπα δεν έρχεται ρυθμισμένη να αποδίδει 13 KW γιατί η κατανάλωση δεν είναι όσο λέει στο μάνιουαλ, δηλ. στο max 2,3 kg αλλά 1,2. Ο πωλητής δεν μου δίνει τον κωδικό και το μάνιουαλ του τεχνικού γιατί δεν επιτρέπεται μου λέει και προσπαθεί(χωρίς να ξέρει και πολλά πράγματα) να μου το διορθώσει.Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει στέλνοντας το κωδικό και το μάνιουαλ να το ρυθμίσω μόνος μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63022 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

STIV έγραψε: Καλησπέρα παιδιά.Είμαι καινούργιος στο forum και θα ΄΄ηθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.Έχω μια αερόθερμη κινέζικη την NBPA30 , την 13 KW.Το σπίτι μου είναι 115 τμ μονοκατοικία και δεν μου ζεσταίνει το σπίτι.Απ ότι κατάλαβα η σόμπα δεν έρχεται ρυθμισμένη να αποδίδει 13 KW γιατί η κατανάλωση δεν είναι όσο λέει στο μάνιουαλ, δηλ. στο max 2,3 kg αλλά 1,2. Ο πωλητής δεν μου δίνει τον κωδικό και το μάνιουαλ του τεχνικού γιατί δεν επιτρέπεται μου λέει και προσπαθεί(χωρίς να ξέρει και πολλά πράγματα) να μου το διορθώσει.Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει στέλνοντας το κωδικό και το μάνιουαλ να το ρυθμίσω μόνος μου.


Φίλε μου χρόνια πολλά. Είναι λίγο δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος γιατί αυτήν την σόμπα την έχουν λίγα άτομα και σχεδόν όλοι ψάχνουν ρυθμίσεις. Είναι μερικές όμοιες αλλά με διαφορετικές ρυθμίσεις. Βάλε καμία φώτο ίσως να βρεθεί κάποιος. Βάλτο σχεδόν κάθε μέρα γιατί δεν μπαίνουν όλοι συνέχεια. Απείλησε τον έμπορο ότι θα πας να τον αναφέρεις στο Ι.Ν.Κ.Α. γιατί δεν σου δίνει τον κωδικό και το μάνιουαλ και δεν έχει τεχνικό για να υποστηρίξει την σόμπα του. Και ότι θα των δυσφημίσεις σε όλα φόρουμ που ασχολούνται με σόμπες και λέβητες. Και αν δεν κάνει πάλι τίποτα, αυτά που τον προειδοποίησες να τα κάνεις,γιατί γεμίσαμε απατεώνες.
Καλά Χριστούγεννα και υπομονή.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": N1k0s

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63036 από thlanarass
Απαντήθηκε από thlanarass στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Αν εχεις την σομπα που εχει ο stoikon στο προφιλ του για να μπεις στο μενου
κανε τα εξης
κρατα πατημενο το κλειδακι μεχρι να αλλαξει η οθονη
μετα πατατο μεχρι να δειξει η οθοννη blower aux
πατα το χερακι και σου δειχνει 100
με το πανω βελακι καντο 108
μετα ξαναπατα χερακι και μπηκες στο κρυφο μενου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63114 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

thlanarass έγραψε: Αν εχεις την σομπα που εχει ο stoikon στο προφιλ του για να μπεις στο μενου
κανε τα εξης
κρατα πατημενο το κλειδακι μεχρι να αλλαξει η οθονη
μετα πατατο μεχρι να δειξει η οθοννη blower aux
πατα το χερακι και σου δειχνει 100
με το πανω βελακι καντο 108
μετα ξαναπατα χερακι και μπηκες στο κρυφο μενου.


H δικιά μου είναι ΗΡ22 του Μοσχάλη και δεν μπαίνεις έτσι στο μενού.
Ο STIV θέλει πληροφορίες για την NBPA30 , την 13 KW

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.189 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ