Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61698 από Nick the Greek
Απαντήθηκε από Nick the Greek στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
stoikon kai fokion, για πείτε μου τωρα που είστε και 2 εδώ. Στο τέλος του μπουριού δεν έχω βάλει καπέλο, έχει καμιά επίπτωση στην λειτουργία της σόμπας?

HP60 10,5kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61700 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Nick the Greek έγραψε: stoikon kai fokion, για πείτε μου τωρα που είστε και 2 εδώ. Στο τέλος του μπουριού δεν έχω βάλει καπέλο, έχει καμιά επίπτωση στην λειτουργία της σόμπας?


Αν φυσάει αντίθετα μπορεί να γυρίζει τον καπνό μέσα, αλλά θα επηρεάζει και την καύση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61703 από Nick the Greek
Απαντήθηκε από Nick the Greek στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

stoikon έγραψε:

Nick the Greek έγραψε: stoikon kai fokion, για πείτε μου τωρα που είστε και 2 εδώ. Στο τέλος του μπουριού δεν έχω βάλει καπέλο, έχει καμιά επίπτωση στην λειτουργία της σόμπας?


Αν φυσάει αντίθετα μπορεί να γυρίζει τον καπνό μέσα, αλλά θα επηρεάζει και την καύση.


Εννοείς πως όταν φυσάει θα επιρεάζει την καύση, σωστά?
Αν πουμε πως βάζω καπέλο υπάρχει κάποιο το οποίο είναι πιο κατάλληλο για τις δικές μας σόμπες?

HP60 10,5kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61706 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Nick the Greek έγραψε:

stoikon έγραψε:

Nick the Greek έγραψε: stoikon kai fokion, για πείτε μου τωρα που είστε και 2 εδώ. Στο τέλος του μπουριού δεν έχω βάλει καπέλο, έχει καμιά επίπτωση στην λειτουργία της σόμπας?


Αν φυσάει αντίθετα μπορεί να γυρίζει τον καπνό μέσα, αλλά θα επηρεάζει και την καύση.


Εννοείς πως όταν φυσάει θα επιρεάζει την καύση, σωστά?
Αν πουμε πως βάζω καπέλο υπάρχει κάποιο το οποίο είναι πιο κατάλληλο για τις δικές μας σόμπες?


Βάζεις αυτό που ταιριάζει στις διαστάσεις από το μπουρί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61707 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
και στις 2 εχω αυτο


κι αυτο ειναι σε βορινό τοιχο και δεν εχει κανενα θεμα

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61709 από koupanos
Απαντήθηκε από koupanos στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

stoikon έγραψε:

koupanos έγραψε: Ευχαριστω εκ των προτερων τελικα ανοιξα τον ανεμιστηρα καυσαεριων εβαλα μια ροδελα τον καθαρισα ολα οκ

Ειχα κανει λαθος ομως και τον θορυβο τον κανει το μοτερ της ανακυκλωσης οσο και αν το μελετησα δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι το κανει ..οταν κανει τον θορυβο και κατεβασω την ταχυτητα στο 160 το μοτερ σαν να σφιγγει και δεν γυρναει και μετα για να παρε παλι στροφες πρεπει να το βαλω τερμα... καμια ιδεα; προβληματικος ανεμιστηρας; ο αδερφος μου εχει την ιδια σομπα και δεν εχει κανενα προβλημα


Καλημέρα Πάνο. Σε αυτόν το ανεμιστήρα μάλλον δεν έχει πάρει τα μπόσικα το δεξί κουζινέτο του άξονα. Βγάλε το αριστερό πίσω καπάκι, και στην δεξιά βάση του ανεμιστήρα,(όχι στη μεριά που είναι το μοτέρ)υπάρχει ένα μαύρο λαστιχένιο καπάκι. Μέσα εκεί υπάρχει το κουζινέτο ή φωλιά σε μορφή μπρούτζου ή κράμα πλαστικού. Αφαίρεσε το με προσοχή να μην πέσει το κουζινέτο, βάλε μια σταγόνα λάδι φαγητού, βάλε πάλι τον άξονα και κούμπωσε το.
Καλή επιτυχία.


Thanks πως θα το ανοιξω το καπακι το πλαινο γιατι ολο κουναω τη σομπα και βγαζω το πισω καπακι και δεν ειναι και ευκολο με τα μπουρια χαχα ;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.189 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ