Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58778 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

dora-serres έγραψε: το AW στη σκάλα 3 τελειωνε σε 7-8 ώρες ενω το ahira στη σκάλα 5 θα κάψει περίπου 12 ώρες.
Εσύ ξεκίνησες να καις golden?

dora-serres έγραψε: Πολύ καλή ιδέα της μίξης, μια χαρά τα πάντρεψες αυτά τα δύο..το σκέφτηκα κι εγώ αλλά έχω μόνο 2 τσουβάλια απο AW.
Εμένα στη 5 και πάλι θα πιάσω 12ωρο, άσε που κόντεψε το τσουβάλι να μη χωρέσει στη δεξαμενη ενω το Aw το επερνε ανετα 1,5 τσουβάλι.


Δε μας τα λέτε καλά! Εννοείς ότι το 15κιλο τσουβάλι του AHIRA πιάνει μεγαλύτερο χώρο; Άρα είναι έχει μικρότερη πυκνότητα χύδην; Άρα γιαυτό δε ζεσταίνει, επειδή ο κοχλίας ρίχνει λιγότερα κιλά ανά ώρα;

Ναι ξεκίνησα να καίω τουλάχιστον 95% Golden Nuggets. Μόλις έκλεισε 2η μέρα συνεχούς λειτουργίας και θα πάω να δω τι ψάρια πιάσαμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58781 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
μια χαρά είσαι, σε μας έχει παγωνιές και 2 τσουβαλάκια τα τρώει άνετα η σόμπα, βέβαια είναι και το σπίτι εκτεθειμένο απο παντου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58784 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

DOOM_NX έγραψε:

dora-serres έγραψε: το AW στη σκάλα 3 τελειωνε σε 7-8 ώρες ενω το ahira στη σκάλα 5 θα κάψει περίπου 12 ώρες.
Εσύ ξεκίνησες να καις golden?

dora-serres έγραψε: Πολύ καλή ιδέα της μίξης, μια χαρά τα πάντρεψες αυτά τα δύο..το σκέφτηκα κι εγώ αλλά έχω μόνο 2 τσουβάλια απο AW.
Εμένα στη 5 και πάλι θα πιάσω 12ωρο, άσε που κόντεψε το τσουβάλι να μη χωρέσει στη δεξαμενη ενω το Aw το επερνε ανετα 1,5 τσουβάλι.


Δε μας τα λέτε καλά! Εννοείς ότι το 15κιλο τσουβάλι του AHIRA πιάνει μεγαλύτερο χώρο; Άρα είναι έχει μικρότερη πυκνότητα χύδην; Άρα γιαυτό δε ζεσταίνει, επειδή ο κοχλίας ρίχνει λιγότερα κιλά ανά ώρα;

Ναι ξεκίνησα να καίω τουλάχιστον 95% Golden Nuggets. Μόλις έκλεισε 2η μέρα συνεχούς λειτουργίας και θα πάω να δω τι ψάρια πιάσαμε...


Ρίχνει λιγότερα κιλά ανά ώρα, αλλά όταν πέφτει στην αρχή μαυρίζει και μετά ανάβει, και έχει μικρότερη φλόγα και πολύ στάχτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58785 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

DOOM_NX έγραψε: Δε μας τα λέτε καλά! Εννοείς ότι το 15κιλο τσουβάλι του AHIRA πιάνει μεγαλύτερο χώρο; Άρα είναι έχει μικρότερη πυκνότητα χύδην; Άρα γιαυτό δε ζεσταίνει, επειδή ο κοχλίας ρίχνει λιγότερα κιλά ανά ώρα;

Ναι ξεκίνησα να καίω τουλάχιστον 95% Golden Nuggets. Μόλις έκλεισε 2η μέρα συνεχούς λειτουργίας και θα πάω να δω τι ψάρια πιάσαμε...


Μια χαρά στα λέμε, καιει λιγότερα κιλά και επειδή είναι ελαφρύ και λόγω μεγέθους αλλά κι όταν ανέβασα σκάλα απ τη 3 στο 5 πάλι δεν κάνει σπουδαια πράγματα.
περιμένω εντυπώσεις απ το golden, σε σενα βασιστηκα και το πήρα... ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58787 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

dora-serres έγραψε: μια χαρά είσαι, σε μας έχει παγωνιές και 2 τσουβαλάκια τα τρώει άνετα η σόμπα, βέβαια είναι και το σπίτι εκτεθειμένο απο παντου.


Δεν έχεις ακούσει για το κρύο και την υγρασία της Λάρισας; Και εμένα είναι μόνο του, από παντού εκτεθειμένο. Αλλά η σόμπα δουλεύει τέλεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58791 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
η σόμπα καλά δουλεύει αλλά είναι κομματακι φαγάνα κι αχόρταγη αν τη βάλεις πάνω απ το 2 για ν' ανεβει η θερμοκρασία πάνω απ τους 16 βαθμούς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.199 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ