Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58760 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Κοίτα φαίνεται ότι δεν έχει την ίδια δύναμη με το AW γιατι ενώ κάνει φλόγα δυνατη στη 5 σκάλα δεν κάνει την ίδια ζέστη αλλά και λόγω των μικρων σε μέγεθος πέλλετ που έχει η ποσότητα που ρίχνει ο κοχλίας είναι μικρότερη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58764 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

dora-serres έγραψε: Κοίτα φαίνεται ότι δεν έχει την ίδια δύναμη με το AW γιατι ενώ κάνει φλόγα δυνατη στη 5 σκάλα δεν κάνει την ίδια ζέστη αλλά και λόγω των μικρων σε μέγεθος πέλλετ που έχει η ποσότητα που ρίχνει ο κοχλίας είναι μικρότερη.

Δεν πάει έτσι. Όσο πιο ψιλοκομμένο το πέλλετ, τόσο περισσότερο ρίχνει ο κοχλίας. Πάει με βάση τον όγκο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58767 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
το AW στη σκάλα 3 τελειωνε σε 7-8 ώρες ενω το ahira στη σκάλα 5 θα κάψει περίπου 12 ώρες.
Εσύ ξεκίνησες να καις golden?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58770 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

dora-serres έγραψε: το AW στη σκάλα 3 τελειωνε σε 7-8 ώρες ενω το ahira στη σκάλα 5 θα κάψει περίπου 12 ώρες.
Εσύ ξεκίνησες να καις golden?


Διάβασε εδώ τη γράφω www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...tstart=270&Itemid=53

Με ahira για να ζεσταθείς πρέπει να έχεις την σόμπα σε μεγαλύτερη σκάλα
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by stoikon.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58774 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Πολύ καλή ιδέα της μίξης, μια χαρά τα πάντρεψες αυτά τα δύο..το σκέφτηκα κι εγώ αλλά έχω μόνο 2 τσουβάλια απο AW.
Εμένα στη 5 και πάλι θα πιάσω 12ωρο, άσε που κόντεψε το τσουβάλι να μη χωρέσει στη δεξαμενη ενω το Aw το επερνε ανετα 1,5 τσουβάλι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58777 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

dora-serres έγραψε: Πολύ καλή ιδέα της μίξης, μια χαρά τα πάντρεψες αυτά τα δύο..το σκέφτηκα κι εγώ αλλά έχω μόνο 2 τσουβάλια απο AW.
Εμένα στη 5 και πάλι θα πιάσω 12ωρο, άσε που κόντεψε το τσουβάλι να μη χωρέσει στη δεξαμενη ενω το Aw το επερνε ανετα 1,5 τσουβάλι.


Εγώ βάζω 2 ώρες το πρωί στην σκάλα 2 και 2 ώρες το βράδυ. Τις άλλες ώρες στο 1 και έχω θερμοκρασία 21-22 σε χώρο 75 τ.μ. και ανοίγουμε το βράδυ και την κρεβατοκάμαρα άλλα 15 τ.μ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.195 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ