Viviana plus προβλημα με καπνο μεσα στο σπιτι

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157937 από tasos la
Δεν υπάρχει καμιά άλλη καμινάδα κοντά, ούτε σόμπας ούτε τζακιού.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157940 από giokaspart

tasos la έγραψε: Καλησπέρα και πάλι! Επανέρχομαι στο θέμα, γιατί σήμερα είχα πάλι τα ίδια! Ξύπνησα το πρωί (έχω ρυθμίσει τη σόμπα να ανάβει μια ώρα πριν ξυπνήσουμε για να ζεστάνει λίγο) και το σπίτι ήταν γεμάτο στάχτη στον αέρα! Τα πάντα μαύρα! Ρώτησα ένα τεχνικό στην περιοχή και μου είπε ότι μάλλον έχει γεμίσει πολλή στάχτη η καμινάδα. Έβγαλα όλες τις σωληνώσεις, τις καθάρισα, μέχρι που τις έπλυνα κιόλας και καθάρισα και το μοτέρ. Φοβάμαι όμως ότι πάλι το ίδιο συμβαίνει. Έχει κανείς καμιά ιδέα; Μήπως έχει τρυπήσει; Πώς μπορώ να το καταλάβω;


Το πρόβλημα σου είναι μάλλον στη σύνδεση της εξόδου καυσαερίων από τη σόμπα με το μπουρί και περισσότερο πιθανό μετά από εκεί, σε κάποια σύνδεση ή υπάρχει κάποια μικρή τρύπα. Σε κάθε περίπτωση μετά τον ανεμιστήρα εξαγωγής καυσαερίων.
Αν υπήρχε θέμα μέσα στη σόμπα νομίζω θα σου έβγαζε κάποιο αλάρμ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos la

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157958 από tasos la
Όσο πιο πολύ βλέπω τη σόμπα τόσο πιο πολύ καταλαβαίνω πώς δουλεύει. Θέλω κι εγώ να πιστεύω πως δεν είναι κάτι μέσα στη σόμπα. Σήμερα κάποιος μου είπε την εκδοχή ότι το πέλλετ έχει υγρασία και γι' αυτό συμβαίνει όλο αυτό. Υπάρχει άραγε αυτή η περίπτωση;;;;;;; Αύριο θα πάρω άλλο πέλλετ να δω.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157980 από dimlyk
για να σιγουρευτεις βαλε ενα βρεγμενο πανι η χαρτι κουζινας μπροστα απ την εξοδο του ζεστου αερα ...αν δεν δεις εκει μαυρα στιγματα ψαχνεις τα υπολοιπα....ελεγξε παντως και τα υαλοκορδονα μην εχουν φθαρει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos la

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157982 από tasos la
Το έχω κάνει και αυτό με το πανί. Μαύρα στίγματα δεν βγάζει. Αν το αφήσω μια-δυο μέρες, τότε αρχίζει λίγο να "σκοτινιάζει". Έχει γεμίσει μαυρίλα μόνο τις φορές που γεμίζει και το σπίτι. Τα κορδόνια τα έχω κοιτάξει και είναι οκ.
Πάντως κι άλλος σήμερα μου είπε για υγρασία στο πέλλετ. Ότι πέρυσι είχε στοκάρει πέλλετ κι έπαθε το ίδιο με μένα. Έψαξε κάθε άλλη εκδοχή και δε βρήκε τίποτα. Το μέρος που αποθήκευε πέλλετ όμως είχε υγρασία. Φέτος με την ίδια σόμπα, αγοράζοντας λίγο-λίγο το πέλλετ δεν έχει δει τίποτα! Τι να πω; Ήδη αγόρασα άλλο πέλλετ και άφησα αυτό που έχω στην αποθήκη, για να δω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157986 από obelix
Δεν παίζει το ενδεχόμενο αυτο,αν έχει υγρασία το πελλετ χαλάει, φουκωνει και κολλάει, δεν θα άναβε,γενικά θα είχες ενδείξεις
Φαντάζομαι στη καμινάδα έχεις βάλει φλατζες ανάμεσα στις ενώσεις
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos la

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ