Aπογοήτευση από σόμπα pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120029 από aggelos27
Απαντήθηκε από aggelos27 στο θέμα Aπογοήτευση από σόμπα pellet

mastoras έγραψε:

aggelos27 έγραψε: την εγκατάσταση την κάναμε εμείς όχι μαστορια γιαυτό δεν έγινε η ρύθμιση...όσο για την εγκατάσταση μια τρύπα στον τοίχο για να βγαίνει το μπουρί


Δεν είναι μόνο η τρύπα στον τοίχο, η ακόμα και να βάλεις το φις στην πρίζα. :lol:

Εαν ήταν μόνο αυτά δεν θα έλεγες "όσο για τον αισθητήρα πίσω από την σόμπα έχει ένα καλωδιακι που κρέμεται δεν ξέρω αν είναι αυτό"

Ενας τεχνικός που γνωρίζει καλά την σόμπα θα σου έκανε μετά την εγκατάσταση και ένα μίνι σεμινάριο περί σωστής λειτουργίας των σομπών πέλλετ. Θα ρύθμιζε την σόμπα [εάν χρειαζόταν] ανάλογα με το καύσιμο που έχεις επιλέξει να κάψεις, θα σε έκανε πλήρη ενημέρωση των λειτουργιών και ρυθμίσεων της ώστε να μην χρειάζεται να ξεφυλλίζεις το manual για να μάθεις πράγματα που πρώτη φορά τα ακούς και τα βλέπεις.

Υπόψην δεν τα γράφω αυτά για να σε κατηγορήσω γιατί δεν έφερες μάστορα να στην εγκαταστήσει, απλά αναφέρω γενικά για ποια είναι η σωστή διαδικασία.
Αυτά περι μαστόρων. :)

όχι εσύ καλά τα λες απλά είναι πολύ μπερδεμένη η ιστορία που δεν μπορώ να στην γράψω εδώ δεν ξέρω αν μπορώ να σου στείλω προσωπικό και θα καταλάβεις για ποιο λόγο η εγκατάσταση έγινε από εμάς και όχι από ιδικούς

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120030 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Aπογοήτευση από σόμπα pellet
Αγγελε
απο τους περισσότερους "απο εμας" εγινε η εγκατασταση και μαθαμε με την βοηθεια του φορουμ

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120032 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Aπογοήτευση από σόμπα pellet

aggelos27 έγραψε: το διάβασα το θέμα που μου έστειλες το είχα ξαναδεί τώρα εγώ τι να κάνω να τον πω να έρθει δευτερα θα δω καμιά διάφορα δουλεύει σωστά η σόμπα δεν δουλεύει σωστά δεν έχω ιδέα


Φίλε μου δεν έχεις αγοράσει γουρούνι στο σακί. Ηλεκτρονική Σόμπα πέλλετ πήρες. Μπορεί να είναι και αυτή μια ξυλόσομπα, αλλά έχει αρκετά μηχανικά και ηλεκτρονικά επάνω της, που κάποιος πρέπει να σου τα δείξει.

Απαιτείς από το κατάστημα που την αγόρασες να σου στείλει ΔΩΡΕΑΝ τον τεχνικό, η να καθήσει στο τηλ να αφιερώσει χρόνο για να σου λύσει όλες τις απορίες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120033 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Aπογοήτευση από σόμπα pellet
Ειπες οτι αυτο το προσπεκτους που εβαλα ειναι αυτη που εχεις.

το κοιταω και βλεπω
Heating VOLUME 110-140 KYBIKA
Heating surface 42 - 53 τετραγωνικά

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120034 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Aπογοήτευση από σόμπα pellet

Fokion έγραψε: Αγγελε
απο τους περισσότερους "απο εμας" εγινε η εγκατασταση και μαθαμε με την βοηθεια του φορουμ


Αυτό ισχύει όταν πιάνουν τα χέρια σου, και έχεις διάθεση να ασχοληθείς περισσότερο από ότι πρέπει με την σόμπα σου.

Επι της ευκαρίας, συγχαρητήρια για την δουλειά του συντονιστή. "Τσάκ" το κάθε link για θέματα του energ γρήγορα και την κατάλληλη στιγμή. ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120051 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Aπογοήτευση από σόμπα pellet

mastoras έγραψε:

aggelos27 έγραψε: το διάβασα το θέμα που μου έστειλες το είχα ξαναδεί τώρα εγώ τι να κάνω να τον πω να έρθει δευτερα θα δω καμιά διάφορα δουλεύει σωστά η σόμπα δεν δουλεύει σωστά δεν έχω ιδέα


Φίλε μου δεν έχεις αγοράσει γουρούνι στο σακί. Ηλεκτρονική Σόμπα πέλλετ πήρες. Μπορεί να είναι και αυτή μια ξυλόσομπα, αλλά έχει αρκετά μηχανικά και ηλεκτρονικά επάνω της, που κάποιος πρέπει να σου τα δείξει.

Απαιτείς από το κατάστημα που την αγόρασες να σου στείλει ΔΩΡΕΑΝ τον τεχνικό, η να καθήσει στο τηλ να αφιερώσει χρόνο για να σου λύσει όλες τις απορίες.


το θεμα ειναι αν ξερει τιποτα ο "τεχνικος" αποφοιτος τουλαχιστον πολυτεχνειου για να θελει και 250 για την ρυθμιση :P
κατι τετοιες τιμες ακουγα και λακιζα ...αλλα δυστυχως φιλε δημητρη η εμπειρια λεει οτι μαυρα μεσανυχτα εχουν οι περισσοτεροι ,,,μονο το κατοσταρι ξερουν απαξ και τηλεφωνησεις και φυσικα οτι παραπανω προκυψει :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ