Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92991 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

dimlyk έγραψε: απο παραγωγη καλα πας :)


Αφού λέω να παρατήσω τη δουλειά μου και να γίνω παραγωγός ... κλίνκερ :lol:

dimlyk έγραψε:
εκτος απο τις κρυφες ρυθμισεις στις φανερες δεν μπορεις να ρυθμισεις το πελλετ η καποιο αερα ?


Όχι, τίποτε δεν μπορείς να ρυθμίσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92999 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
Και ένα βιντεάκι με τις ενδείξεις για την κατάσταση της σόμπας (επιλογή μενού 08 State Stove).
Η θερμοκρασία, είναι λογικά αυτή των καυσαερίων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93013 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
ok με αυτο το χαλι δε μπορει να ζεστανει ουτε 10 τετραγωνικά σε καυσονα ( καθ υπερβολην..)
παρε ενα πελλετ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ της προκοπής... επωνυμο
ΑΛΛΑ
αν δεν φτιαξεις "αέρα" προκοπη 100% δε θα δεις....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93030 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
από ότι κατάλαβα ο κοντρόλερ είναι της micronova.Δοκίμασες μέσα από το μενού τεχνικού (με το A9 όπως σου είπανε) να αυξήσεις τις στροφές του ανεμιστήρα καυσαερίων;Είναι η στο υπομενού Factory setting ή στο general setting, δεν θυμάμαι ακριβώς σε ποιο από τα δύο και δεν είμαι και μπροστά στη σόμπα για να το τσεκάρω, και ψάχνωντας θα βρεις τις στροφές του ανεμιστήρα για κάθε πρόγραμμα (P1,P2...,P5).Για δοκίμασε από εκεί να ανεβάσεις τις στροφές για κάθε P από τα κουμπάκια που είναι στα στα αριστερά του πίνακα.Δεν ξέρω πόσο ακριβώς να ανέβεις,δοκίμασε 50 στροφές για αρχή και βλέπεις.Με αυτό τον τρόπο θα αναγκάσεις τη σόμπα να παίρνει περισσότερο αέρα καύσης.Τώρα αν τα έκανες όλα αυτά και δεν είδες αποτέλεσμα δεν ξέρω άλλο τρόπο να βοηθήσω.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": FanOfLife

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93072 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει

theoilia έγραψε: από ότι κατάλαβα ο κοντρόλερ είναι της micronova.Δοκίμασες μέσα από το μενού τεχνικού (με το A9 όπως σου είπανε) να αυξήσεις τις στροφές του ανεμιστήρα καυσαερίων;Είναι η στο υπομενού Factory setting ή στο general setting, δεν θυμάμαι ακριβώς σε ποιο από τα δύο και δεν είμαι και μπροστά στη σόμπα για να το τσεκάρω, και ψάχνωντας θα βρεις τις στροφές του ανεμιστήρα για κάθε πρόγραμμα (P1,P2...,P5).Για δοκίμασε από εκεί να ανεβάσεις τις στροφές για κάθε P από τα κουμπάκια που είναι στα στα αριστερά του πίνακα.Δεν ξέρω πόσο ακριβώς να ανέβεις,δοκίμασε 50 στροφές για αρχή και βλέπεις.Με αυτό τον τρόπο θα αναγκάσεις τη σόμπα να παίρνει περισσότερο αέρα καύσης.Τώρα αν τα έκανες όλα αυτά και δεν είδες αποτέλεσμα δεν ξέρω άλλο τρόπο να βοηθήσω.


Ευχαριστώ για την απάντηση. Μέχρι στιγμής δοκιμάζω το πρώτο από τα πράγματα που μου έχουν προτείνει συμφορουμίτες, δηλ. αλλαγή πέλλετ. Το επόμενο που θα κάνω θα είναι να αφαιρέσω το σωλήνα εισαγωγής, ώστε η σόμπα να παίρνει αέρα απευθείας από το χώρο. Αν δεν δουλέψει και αυτό, τότε θα απευθυνθώ στον αντιπρόσωπο και ... ο Θεός βοηθός!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93084 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Laminox Elisa Ghost: δεν ζεσταίνει
ειπαμε να δοκιμασεις κανα πελλετ αλλα οχι βουλγαρικο :)

αφου δεν μπορεις να κανεις ρυθμισεις ...καλυτερα να απευθυνθεις απο τωρα σε καποιον


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.129 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ