Συμβουλές για αγορά αερόθερμης σόμπας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69331 από zevooazaz

Fokion έγραψε: φιλε μου σου ευχομαι καλή επιλογή με οποια κριτηρια εσυ θεωρεις οτι σε ικανοποιουν και ελπιζω η οποια επιλογή σου να σε ζεστανει φετος το χειμωνα.....

καλη επιλογή να εχεις


σε ευχαριστώ, αν και νομίζω ότι έτσι όπως το πάω θα με ζεστάνει του χρόνου το χειμώνα αλλά τι να κάνουμε καλιο αργα παρά ποτε που λέγαν και οι αρχαίοι!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69332 από Fokion
εσυ πληρωνεις εσυ κρυωνεις εσυ αποφασιζεις...

προσωπικά δεν εχω να προσθεσω πλεον κατι αλλο...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69874 από zevooazaz

Fokion έγραψε: εσυ πληρωνεις εσυ κρυωνεις εσυ αποφασιζεις...

προσωπικά δεν εχω να προσθεσω πλεον κατι αλλο...


Βασικά καλησπέρα σας!!!
δεν ξέρω αν σας είχα πει ότι την HP22 την έχουν τιμή σε έντυπο 1300 ευρά.

Με το που τους είπα ότι την HP22 την έχει σε προσφ ο Μοσχάλης με πήρε τηλ ο πωλητής και μου είπε ότι η καλύτερη τιμή που μπορεί να κάνει είναι 1250.

Κύριε Μόσχαλη μου φαίνεται πως με τα περιθώρια που τους αφήνετε σε λίγο θα "πεινάσουν"

για να καταλάβουμε διαφορές.... η προσφορά σας ήταν
HP22 + 20 τσουβάλια πέλλετ ALFAWOOD+ κιτ καμινάδας + ηλεκτρική σκούπα στάχτης € 1230 (εως τις 10/01/2013 αν δεν απατώμαι)

εδω στην Αθήνα είναι 1250 μόνο το μηχάνημα + 250 η τοποθέτηση (να υποθέσω και τα μπουριά στην τιμή) + 350 το φίλτρο.... κοινώς 1850 ευρά .... και μόλις τους είπα για την προσφορά σας μου είπαν να σκεφτώ τα μεταφορικά.

επείδη έχω κουραστεί όσο δεν παίρνει σήμερα λεω να το πάμε ανάποδα.....
διαθέτω 1500 ευρω κασέρι!!!
Μπορεί η HP22 της προσφοράς να φτάσει Αθήνα (δεν ξέρω μήπως έχετε κάποια αποθήκη εδώ) και να εγκατασταθεί με φίλτρο σε αυτα τα χρήματα????
(πιθανόν φίλτρο να μην χρειαστεί κατά τα λεγόμενα του τεχνικού που ήρθε ήδη, ο οποίος είδε ότι το τέλος της καμινάδας θα αφήσει περίπου 70 εκατοστά απόσταση απο την κεραμοσκεπή)

με πόσα χρήματα μπορούμε να βάλουμε την σόμπα να λειτουργήσει στο σπίτι????

για την μεταφορά υπενθυμίζω οτι είμαι στον 4ο οροφο και το ανσανσερ είναι 2 ατομων με το ζόρι.
διάφορες λεπτομέρεις μπορείτε να βρείτε απο την αρχή του post που έχω και σχεδιάγραμμα του διαμερίσματος.

σας έχω αποστείλλε και e-mail απο την κυριακή αλλά πιθανόν να μην έχετε προλάβει να το δείτε ακόμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69915 από Moschalis

zevooazaz έγραψε:

Fokion έγραψε: εσυ πληρωνεις εσυ κρυωνεις εσυ αποφασιζεις...

προσωπικά δεν εχω να προσθεσω πλεον κατι αλλο...


Βασικά καλησπέρα σας!!!
δεν ξέρω αν σας είχα πει ότι την HP22 την έχουν τιμή σε έντυπο 1300 ευρά.

Με το που τους είπα ότι την HP22 την έχει σε προσφ ο Μοσχάλης με πήρε τηλ ο πωλητής και μου είπε ότι η καλύτερη τιμή που μπορεί να κάνει είναι 1250.

Κύριε Μόσχαλη μου φαίνεται πως με τα περιθώρια που τους αφήνετε σε λίγο θα "πεινάσουν"

για να καταλάβουμε διαφορές.... η προσφορά σας ήταν
HP22 + 20 τσουβάλια πέλλετ ALFAWOOD+ κιτ καμινάδας + ηλεκτρική σκούπα στάχτης € 1230 (εως τις 10/01/2013 αν δεν απατώμαι)

εδω στην Αθήνα είναι 1250 μόνο το μηχάνημα + 250 η τοποθέτηση (να υποθέσω και τα μπουριά στην τιμή) + 350 το φίλτρο.... κοινώς 1850 ευρά .... και μόλις τους είπα για την προσφορά σας μου είπαν να σκεφτώ τα μεταφορικά.

επείδη έχω κουραστεί όσο δεν παίρνει σήμερα λεω να το πάμε ανάποδα.....
διαθέτω 1500 ευρω κασέρι!!!
Μπορεί η HP22 της προσφοράς να φτάσει Αθήνα (δεν ξέρω μήπως έχετε κάποια αποθήκη εδώ) και να εγκατασταθεί με φίλτρο σε αυτα τα χρήματα????
(πιθανόν φίλτρο να μην χρειαστεί κατά τα λεγόμενα του τεχνικού που ήρθε ήδη, ο οποίος είδε ότι το τέλος της καμινάδας θα αφήσει περίπου 70 εκατοστά απόσταση απο την κεραμοσκεπή)

με πόσα χρήματα μπορούμε να βάλουμε την σόμπα να λειτουργήσει στο σπίτι????

για την μεταφορά υπενθυμίζω οτι είμαι στον 4ο οροφο και το ανσανσερ είναι 2 ατομων με το ζόρι.
διάφορες λεπτομέρεις μπορείτε να βρείτε απο την αρχή του post που έχω και σχεδιάγραμμα του διαμερίσματος.

σας έχω αποστείλλε και e-mail απο την κυριακή αλλά πιθανόν να μην έχετε προλάβει να το δείτε ακόμα.


Καλημέρα σας και χρόνια πολλά.
Επειδή το θέμα τράβηξε ίσως λιγο παραπάνω απο όσο έπρεπε, να ξεκαθαρίσουμε καποια πράγματα :
1.) Οι τιμές των αντιπροσώπων καθορίζονται απο τον εκάστοτε αντιπρόσωπο . Το προϊόν φυσικά και έιναι το ίδιο αλλά δεν μπορεί να έχουν όλοι οι επαγγελματίες τα ίδια πάγια έξοδα , τις ίδιες χρεώσεις τεχνικών και τα ίδια έξοδα διαφήμισης και προώθησης.
2.) Με κάθε καλή διάθεση κάναμε μια προσφορά , ώστε τα μέλη του φόρουμ να την εκμεταλευτούν και να κερδίσουν κάτι. Το σκεπτικό ΔΕΝ είναι να παίρνετε αυτή την προσφορά και να γυρνάτε απο μαγαζί σε μαγαζί και να "χαλάτε" την πιάτσα. Αν θέλετε να την πάρετε απο εμάς , να την περάσετε μόνος σας, η με κάποιο τρόπο να τη βάλετε να δουλέψει όμορφα και ωραία , όλα καλά. Εκφράσεις όμως του τύπου " Εχω 1500 ευρώ κασέρι , φέρτε μου τη σόμπα , δεν αρμόζουν ούτε στο φόρουμ ούτε στην εταιρεία , παρό μόνο σε καποιον (ας μου επιτραπεί η έκφραση ) τυρέμπορο !

Δεν θέλω να γίνω κακός αλλά ελάτε στη θέση τη δικιά μου και στη θέση του αντιπρόσωπου. Αν θεωρείτε τη τιμή του ακριβή τότε μην την πάρετε. Αλλά να είναι πιο ακριβός , να τον φωνάζετε να έρθει σπίτι σας να δει τον χώρο και να σας προτείνει λυση και μετά να του λέτε " Α, κοιτα εδώ πόσο πουλάει ο Μοσχάλης (εμφανίζοντάς του την τιμή προσφοράς για το φόρουμ), εσυ είσαι ακριβός" , συγγνωμη αλλά δε το θεωρώ πρέπων.

Επιφυλλασομαι αν κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά , παρόλα αυτά δεν πρόκειται σε καμμιά περίπτωση να απαντήσω σε δημοπρασίες τύπου Discovery, έχω 1500 ποιός δίνει 1600......

Καλή σας χρονιά και εύχομαι να πάρετε τη σωστή απόφαση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69943 από zevooazaz

Moschalis έγραψε:

zevooazaz έγραψε:

Fokion έγραψε: εσυ πληρωνεις εσυ κρυωνεις εσυ αποφασιζεις...

προσωπικά δεν εχω να προσθεσω πλεον κατι αλλο...


Βασικά καλησπέρα σας!!!
δεν ξέρω αν σας είχα πει ότι την HP22 την έχουν τιμή σε έντυπο 1300 ευρά.

Με το που τους είπα ότι την HP22 την έχει σε προσφ ο Μοσχάλης με πήρε τηλ ο πωλητής και μου είπε ότι η καλύτερη τιμή που μπορεί να κάνει είναι 1250.

Κύριε Μόσχαλη μου φαίνεται πως με τα περιθώρια που τους αφήνετε σε λίγο θα "πεινάσουν"

για να καταλάβουμε διαφορές.... η προσφορά σας ήταν
HP22 + 20 τσουβάλια πέλλετ ALFAWOOD+ κιτ καμινάδας + ηλεκτρική σκούπα στάχτης € 1230 (εως τις 10/01/2013 αν δεν απατώμαι)

εδω στην Αθήνα είναι 1250 μόνο το μηχάνημα + 250 η τοποθέτηση (να υποθέσω και τα μπουριά στην τιμή) + 350 το φίλτρο.... κοινώς 1850 ευρά .... και μόλις τους είπα για την προσφορά σας μου είπαν να σκεφτώ τα μεταφορικά.

επείδη έχω κουραστεί όσο δεν παίρνει σήμερα λεω να το πάμε ανάποδα.....
διαθέτω 1500 ευρω κασέρι!!!
Μπορεί η HP22 της προσφοράς να φτάσει Αθήνα (δεν ξέρω μήπως έχετε κάποια αποθήκη εδώ) και να εγκατασταθεί με φίλτρο σε αυτα τα χρήματα????
(πιθανόν φίλτρο να μην χρειαστεί κατά τα λεγόμενα του τεχνικού που ήρθε ήδη, ο οποίος είδε ότι το τέλος της καμινάδας θα αφήσει περίπου 70 εκατοστά απόσταση απο την κεραμοσκεπή)

με πόσα χρήματα μπορούμε να βάλουμε την σόμπα να λειτουργήσει στο σπίτι????

για την μεταφορά υπενθυμίζω οτι είμαι στον 4ο οροφο και το ανσανσερ είναι 2 ατομων με το ζόρι.
διάφορες λεπτομέρεις μπορείτε να βρείτε απο την αρχή του post που έχω και σχεδιάγραμμα του διαμερίσματος.

σας έχω αποστείλλε και e-mail απο την κυριακή αλλά πιθανόν να μην έχετε προλάβει να το δείτε ακόμα.


Καλημέρα σας και χρόνια πολλά.
Επειδή το θέμα τράβηξε ίσως λιγο παραπάνω απο όσο έπρεπε, να ξεκαθαρίσουμε καποια πράγματα :
1.) Οι τιμές των αντιπροσώπων καθορίζονται απο τον εκάστοτε αντιπρόσωπο . Το προϊόν φυσικά και έιναι το ίδιο αλλά δεν μπορεί να έχουν όλοι οι επαγγελματίες τα ίδια πάγια έξοδα , τις ίδιες χρεώσεις τεχνικών και τα ίδια έξοδα διαφήμισης και προώθησης.
2.) Με κάθε καλή διάθεση κάναμε μια προσφορά , ώστε τα μέλη του φόρουμ να την εκμεταλευτούν και να κερδίσουν κάτι. Το σκεπτικό ΔΕΝ είναι να παίρνετε αυτή την προσφορά και να γυρνάτε απο μαγαζί σε μαγαζί και να "χαλάτε" την πιάτσα. Αν θέλετε να την πάρετε απο εμάς , να την περάσετε μόνος σας, η με κάποιο τρόπο να τη βάλετε να δουλέψει όμορφα και ωραία , όλα καλά. Εκφράσεις όμως του τύπου " Εχω 1500 ευρώ κασέρι , φέρτε μου τη σόμπα , δεν αρμόζουν ούτε στο φόρουμ ούτε στην εταιρεία , παρό μόνο σε καποιον (ας μου επιτραπεί η έκφραση ) τυρέμπορο !

Δεν θέλω να γίνω κακός αλλά ελάτε στη θέση τη δικιά μου και στη θέση του αντιπρόσωπου. Αν θεωρείτε τη τιμή του ακριβή τότε μην την πάρετε. Αλλά να είναι πιο ακριβός , να τον φωνάζετε να έρθει σπίτι σας να δει τον χώρο και να σας προτείνει λυση και μετά να του λέτε " Α, κοιτα εδώ πόσο πουλάει ο Μοσχάλης (εμφανίζοντάς του την τιμή προσφοράς για το φόρουμ), εσυ είσαι ακριβός" , συγγνωμη αλλά δε το θεωρώ πρέπων.

Επιφυλλασομαι αν κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά , παρόλα αυτά δεν πρόκειται σε καμμιά περίπτωση να απαντήσω σε δημοπρασίες τύπου Discovery, έχω 1500 ποιός δίνει 1600......

Καλή σας χρονιά και εύχομαι να πάρετε τη σωστή απόφαση.


Καλή σας ημέρα...
δεν πήρα την προσφορά σας να πάω σε μαγαζιά.Ποτέ δεν το έκανα, πιστέψτε με.

Η συζήτηση για την προσφορά σας ήρθε εντελώς τυχαία και ο τεχνικός ενημερωσε τον πωλητή.
Άλλωστε πρώτα είχα πάει σε αυτούς και μετά είδα ότι υπάρχει προσφορά σας στο forum. Μπορείτε να το διαπιστώσετε και απο την ροή των post.

Δεν θα ήθελα να εκθέσω κανέναν,ουτε και να γίνω εριστικός (που έγινα το παραδέχομαι)..
δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69948 από DOOM_NX
Τι είναι αυτά που διαβάζουμε σήμερα; Ποια πιάτσα χαλάει, Σταύρο; Έχετε κάνει καμιά συμφωνία κατώτατης τιμής οι έμποροι και φοβάστε μην εκτεθείτε; Από πότε απαγορεύεται να κάνει έρευνα αγοράς ο πελάτης και να ζητάει καλύτερη τιμή από την πιο φθηνή που έχει εντοπίσει; Όποιος δε θέλει δεν τη δίνει πολύ απλά. Και επειδή κάλεσε τον τεχνικό σπίτι του για μια εκτίμηση δε σημαίνει ότι θα τον παντρευτεί κιόλας! Στο εξωτερικό όλες οι εκτιμήσεις γίνονται δωρεάν χωρίς υποχρεωτική αγορά προϊόντος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zevooazaz

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ