Συμβουλές για αγορά αερόθερμης σόμπας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69082 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

stoikon έγραψε:

Fokion έγραψε: Δηλαδη, αντι να ταλαιπωρηθεις 1 φορά προτιμάς να ταλαιπωρησαι εφ ορου ζωης....

( προς Θεου δεν παω να σου κανω τον εξυπνο... καταλαβαινεις πως το λεω... Απλά να σου πω οτι συνολικά για τις 2 σομπες ανεβηκα με καροτσι 2 σκαλες πλατους 90 ποντων και κατεβηκα αλλη μια.... )


Όσο μικρό και να είναι το ασανσέρ η σόμπα χωράει. Όλα κουζίνες, πλυντήρια είναι στους 60 πόντους. Αν δεν χωράει και άνθρωπος, βάζεις την σόμπα μέσα και πηγαίνεις στον επάνω στον όροφο και πατάς το κουμπί.( αυτό να το δω πως θα το κάνεις?????..... με γεμάτο με βάρος ασανσέρ σαν να χει μέσα άνθρωπο!!!! αχχχ τι έχω τραβήξει... :evil: :evil: :evil:

Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69095 από stoikon

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε:

stoikon έγραψε:

Fokion έγραψε: Δηλαδη, αντι να ταλαιπωρηθεις 1 φορά προτιμάς να ταλαιπωρησαι εφ ορου ζωης....

( προς Θεου δεν παω να σου κανω τον εξυπνο... καταλαβαινεις πως το λεω... Απλά να σου πω οτι συνολικά για τις 2 σομπες ανεβηκα με καροτσι 2 σκαλες πλατους 90 ποντων και κατεβηκα αλλη μια.... )


Όσο μικρό και να είναι το ασανσέρ η σόμπα χωράει. Όλα κουζίνες, πλυντήρια είναι στους 60 πόντους. Αν δεν χωράει και άνθρωπος, βάζεις την σόμπα μέσα και πηγαίνεις στον επάνω στον όροφο και πατάς το κουμπί.( αυτό να το δω πως θα το κάνεις?????..... με γεμάτο με βάρος ασανσέρ σαν να χει μέσα άνθρωπο!!!! αχχχ τι έχω τραβήξει... :evil: :evil: :evil:


Στη χειρότερη περίπτωση κάθεσαι επάνω στην σόμπα. Η σόμπα 114 κιλά +70-80 ο άνθρωπος χοντρά πιάνουμε τα 200 κιλά. Τα μικρότερα ασανσέρ είναι από 250-300. Να έχεις υπ'όψιν ότι όλες οι σόμπες πέλλετ έχουν ένα σχετικό χαμηλό θόρυβο από τα μοτέρ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69115 από zevooazaz
μου αρέσει η αιδιοδοξία σας.... :)
τώρα που γύρναγα απο την δουλειά βρήκα μια κυρία που ο αδερφός της φτιάνχει πελλετ και μου είπε να προσέχω τις κινεζίκες σόμπες γιατι έχουν ακουστεί ότι κάνουν εκρήξεις ????????
tragic... τώρα που το άκουσε - τι μου λέει ........

αλλά και γω το παιξα ξύπνιος.... της λέω να του πεί να μου βρεί καναν έλληνα καταστευαστή μπας και μπορέσω να πάρω καμια τιμούλα jet......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69128 από stoikon

zevooazaz έγραψε: μου αρέσει η αιδιοδοξία σας.... :)
τώρα που γύρναγα απο την δουλειά βρήκα μια κυρία που ο αδερφός της φτιάνχει πελλετ και μου είπε να προσέχω τις κινεζίκες σόμπες γιατι έχουν ακουστεί ότι κάνουν εκρήξεις ????????
tragic... τώρα που το άκουσε - τι μου λέει ........

αλλά και γω το παιξα ξύπνιος.... της λέω να του πεί να μου βρεί καναν έλληνα καταστευαστή μπας και μπορέσω να πάρω καμια τιμούλα jet......


Ρε φίλε γίνετε να σκάσει αερόθερμη σόμπα. Να είναι λέβητας να το καταλάβω. Έκανε κάποια μαμακία ο υδραυλικός. Άσε που οι περισσότερες (να μην πω όλες) έχουν ανταλλακτικά κινέζικα.
Να είσαι καλά με έκανες και γέλασα. Τι έχουμε να ακούσουμε ακόμα!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69159 από Fokion
δε πειραζει... ο καθενας δικαιουται τις αποψεις του....

οποιος εχει ξερει....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69208 από zevooazaz
εγω κύριοι τέτοια θα πάρω ουτως ή άλλως....
απλά μετέφερα τι μου είπανε....
αφου εσείς γελάσατε εμένα μου περισσευει...

εγώ ακόμα ψάχνω να βρώ σόμπα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ