Αγορά καναλάτης αερόθερμης σόμπας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62536 από γιαννης-δραμα
Εγω με μια καναλιζατη ravelli 9kw(με ενα καναλι)σε διαμερισμα με πυλωτη απο κατω του 1980 χωρις καθολου μονωση(85τμ)ζεσταινομαι μια χαρα απο περσι και ειμαι και σε κλιματικη ζωνη Δ (Δραμα με -2 αυτη την στιγμη)!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62541 από love.bacardi

klaz έγραψε: καλησπερα σε ολους τους φιλους και χρονια πολλα.
μετα απο πολυ καιρο ξαναερχομαι να γραψω αν και σας διαβαζω καθως ειμαι σε διλλειμα για την νεα μου αγορα.
λοιπον αν και μεχρι τωρα δεν εχω ερθει στο πελλετ,προτιμησα να κανω υπομονη εναν χρονο οπως μπορω με τα παλια μου μεσα θερμανσης(αιρκοντισιον παλιο και λιγο πετρελαιο),αλλα ηρθε η ωρα μου.
αρχικα μονωσα την παλια μου μονοκατοικια περιμετρικα κλπ.
για να μην μακρευγορω.
εκανα την ερευνα μου και ειμαι μεταξυ Μιας ελληνιδας 12αρας και μιας 10αρας ιταλιδας.και οι 2 με καναλια αερα. βρισκω την ελληνιδα μονταρισμενη στο χωρο μου με 1800,και την ιταλιδα στα 2100 επισης μονταρισμενη.

mytherm.gr/portfolio/angela-plus/

www.lanordica-extraflame.com/en/pellet-s...s/viviana-plus_p9247


πειτε μου σας παρακαλω την γνωμη σας.το σπιτι που θελω να ζεστανω ειναι περιπου κοντα στα 70 τετραγωνικα μονωμενο προσφατα(μονοκατοικια του 70)σε βουνο ψηλα στην σαλονικα.το καναλι το θελω γιατι χρειαζομαι εξτρα ζεστη σε βορεινο δωματιο.


ΥΓ.εχω βρει αλλη μια επιλογη χωρις ομως καναλια σε 10αρα βουλγαρα με τιμη 1300 ευρω.
ΥΓ.επισης αλλη μια προσφορα σε καναλατη και παλι ειναι της thermorossi 9αρα στα 2200.

ειμαι ανεργος και εχω πολυ συγκεκριμενα χρηματα για τετοια αγορα.και η αληθεια ειναι πως ζοριζομαι παρα πολυ για λυσεις πανω απο 2000 ευρω.
ευχαριστω.


την πειρε φιλος απο καβαλα στα 1900 και εχει κουσουρακια να το πω ετσι....στραβο το ενα απο τα δυο για το καθαρισμα του εσωτερικου της σομπας. αρκετα σκαμπανεβασματα φλογας σε σταθερη ενταση.γρηγορο μαυρισμα ακομα και με bioenergy point και αρκετα σβησιματα. τωρα λογου του αερα λογικα.......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62549 από klaz
ε καλα δεν μλαμε για παλια μπουρια...

τρυπα δεν θελω να ανοιξω καθως ολοκληρος ο τοιχος εξωτερικα ειναι ντυμενος με εξιλασμενη 7 εκ.θα κανω ζημια και δεν το θελω καθως σε εκεινο το σημειο μονο με σκαλωσια θα ειχα προσβαση για μερεμετι της τρυπας εξωτερικα.και γιαυτο ρωταω,θα εχω προβλημα αν δεν παιρνει απο εξω η σομπα?ν ομιζω εχω δει καποιους που δεν εχουν παρει παροχη αερα απο εξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62555 από mastoras
Πολύ κακός συνδυασμός η εξαγωγή καυσαερίων της σόμπας σε εσωτερικές καμινάδες παλαιού τύπου, με την τροφοδοσία αέρα της καύσης από το εσωτερικό της κατοικίας. :(
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62559 από klaz
περισσοτερες εξηγησεις σας παρακαλω πολυ..?
τι αλλη επιλογη εχω..?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62563 από dimlyk
κι εμενα παντως ... μια και ειναι ευαερο :)
απο μεσα παιρνει ... αν και ξεκινησε απ εξω


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ