Αγορά καναλάτης αερόθερμης σόμπας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62506 από klaz
χαιρομαι που ρωτας και παραλληλα ντρεπομαι.ντρεπομαι γιατι ειμαι 42 ετων 2,5 χρονια ανεργος και προσφατα αναγκαστικα να πουλησω-σκοτωσω μια γκαρσονιερα που ειχα για επιβιωση,πληρωμες,τραπεζες κλπ.
δυστυχως μου περισσευουν λιγοτερα απο 2 χιλιαρικα.
αυτη τη στιγμη προσπαθω να ζεσταθω προσωρινα με ενα αρχαιο αιρκοντισιον που η εξωτερικη του μοναδα κανει απιστετυτη φασαρια και ενα ηλεκτρικο σωμα.εσωτερικη θερμοκρασια εχω 16.5-17 μαξ.
η εξωτερικη αυτη τη στιγμη ειναι 0 και πεφτει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62510 από Fokion
να μη ντρεπεσαι....

ολοι μας εκει γυρω ειμαστε.....

παρε μια σομπα... οποια σομπα....
παρτη τωρα...
και σκατα επιλογη να κανεις χειρωτερο απο το "τωρα" σου δεν ειναι.....

και μη ντρεπεσαι το ξαναλεω...
δεν εκλεψες - στα κλεψανε......

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62515 από stergiosbik
Οσα χρονια ειμαι σε διαφορα φορουμ ποτε μα ποτε δεν εχω κανει αναφορα σε συντονιστη.
Εσυ ΑΔΕΛΦΕ ΜΟΥ klaz ομως με το να πεις οτι ντρεπεσαι με εκανες να το σκεφτω για πρωτη φορα! :angry:
Αν το ξαναδω να εισαι σιγουρος οτι ενας απο τους δυο μας δε θα βγει ζωντανος απο αυτο το φορουμ. ;) :cheer:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": klaz

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62522 από klaz
σας ευχαριστω ολους και για το ντοπαρισμα της ψυχης γιατι οντως εχει την κατιουσα του.
θα πορευτω με μια σομπιτσα λοιπον να τελειωνουμε.
κατι τελευταιο παρακαλω.
επειδη λογω θερμομονωσης δεν θελω να τρυπησω εξωτερικο τοιχο για το μπουρι,μπορω να χρησιμοποιησω την πΑΛΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΜΠΟΥΡΙΑ ΣΟΜΠΩΝ ΠΕΤΡΕΛΑιου που προειπαρχουν στο σπιτι αλλα τα εχω κλεισει-στοκαρει και βαψει-καλυψει τοσα χρονια?η παλαι καμιναδα υψωνεται τουλαχιστον 1,5 μετροπανω απο τη σκεπη.
λαι επισης ειναι απαραιτητο να ανοιξει και τρυπα για εισαγωγη φρεσκου αερα η μπορω να μην ανοιξω τρυπα και να παιρνει τον εσωτερικο αερα του σπιτιου η σομπα?
και παλι ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62523 από dimlyk
το ινβερτερ θα ηταν μια λυση αν ησουν πιο νοτια
για τοσο ψηλα.... εκτος κι αν το συνδυασεις με καμμια ηλεκτρικη κουβερτουλα για τα ζορια :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62530 από stergiosbik

klaz έγραψε: σας ευχαριστω ολους και για το ντοπαρισμα της ψυχης γιατι οντως εχει την κατιουσα του.
θα πορευτω με μια σομπιτσα λοιπον να τελειωνουμε.
κατι τελευταιο παρακαλω.
επειδη λογω θερμομονωσης δεν θελω να τρυπησω εξωτερικο τοιχο για το μπουρι,μπορω να χρησιμοποιησω την πΑΛΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΜΠΟΥΡΙΑ ΣΟΜΠΩΝ ΠΕΤΡΕΛΑιου που προειπαρχουν στο σπιτι αλλα τα εχω κλεισει-στοκαρει και βαψει-καλυψει τοσα χρονια?η παλαι καμιναδα υψωνεται τουλαχιστον 1,5 μετροπανω απο τη σκεπη.
λαι επισης ειναι απαραιτητο να ανοιξει και τρυπα για εισαγωγη φρεσκου αερα η μπορω να μην ανοιξω τρυπα και να παιρνει τον εσωτερικο αερα του σπιτιου η σομπα?
και παλι ευχαριστω.


Την τρυπα απο τα παλια μπουρια ναι.
Τα παλια μπουρια ομως οχι.
Μπορει να παρει η σομπα αερα απο μεσα αλλα το καλυτερο κ σωστοτερο ειναι να φερεις αερα απ εξω.
Μια τρυπα 5cm ειναι.Δεν ειναι κ κατι τρομερο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ