Σύστημα εξόδου καυσαερίων [καμινάδα] Φ80-Φ50

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57522 από mastoras
Το σπιράλ αλουμινίου [το γνωστό] δεν έχει καμία σχέση με το σπιράλ που περιέχει το κιτ εξαγωγής καυσαερίων του Μοσχάλης.

Το δε πρώτο κόβεται με κοπίδι γραφείου, το σπιράλ όμως του κίτ χρειάζεται σιδηροπρίονο, η ψαλίδα τσαγκάρη, για να κοπεί. :lol:

Χρησιμοποιήστε το άφοβα σε πελλετόσομπα δεν υπάρχει περίπτωση να λιώσει με τίποτα.

Δυστυχώς δεν ταιριάζουν οι διαστάσεις [φ80-φ50]για να το δοκιμάσω στην έξοδο ξυλόσομπας....όπου εκεί το γνωστό σπιράλ εμπορίου διαλύεται σε χρόνο ρεκόρ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57535 από dimlyk
εχω την εντυπωση παντως οτι συστηματα με σπιραλ σε καπνοδοχους μονο εμεις εφαρμοζουμε :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egglezos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57614 από Nasikas

dimlyk έγραψε: εχω την εντυπωση παντως οτι συστηματα με σπιραλ σε καπνοδοχους μονο εμεις εφαρμοζουμε :)

Την ίδια γνώμη είχα και εγώ
Τα σπιραλ αλουμινίου είναι επικίνδυνα.

Όμως απο ανάγκη, - στο σπίτι του αδελφου μου δεν γινοταν να στρίψει αλλοιώς - έβαλα σπιραλ---το κιτ του Μοσχάλη.(που δεν είναι αλουμινίου)
Μια χαρά τα πηγε μεχρι τωρα. (13 μηνες)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57626 από dimlyk
δεν μιλαω για κατι συγκεκριμενο ...
αλλα λεβητες τοποθετουνται ετσι ...ενω το μικροτερο απαιτουμενο παχος ειναι τα 3 μμ ... εμεις ουτε ξερουμε αν ειναι 0,4 η 0,5 το ανοξοιδωτο ... :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63817 από makisr
αναφορικά με τον εύκαμπτο σωλήνα εισαγωγής αέρα επειδή έχω χώρο να τον περάσω από την τρύπα που ανοίχτηκε και βγαίνει ο σωλήνας της καμινάδας αλλά θα είναι τσίτα και θα ακουμπάνε, τι υλικό είναι καλύτερο να χρησιμοποιηθεί;
ο σωλήνας της καμινάδας είναι ο γνωστός inox μονού τοιχώματος, ο οποίος καίει κυριολεκτικά από τη μέσα μερια(εξωτερικά είναι διπλού τοιχώματος), και επομένως στο πέρασμα του τοίχου εάν ακουμπάνε ανησυχώ μη φουντώσει ο εύκαμπτος. δυστυχώς να ανοίξω ακόμα λίγο την τρύπα δεν γίνεται :/

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108369 από mastoras
ΣΕΠΤΈΜΒΡΙΟΣ 2013

Μια ακόμα σεζόν ξεκινάει για την εναλλακτική θέρμανση με βιομάζα που ασχολούμαστε εμείς εδώ στο energ.gr

Δειλά, δειλά ξεκίνησαν οι παραγγελίες για τις πρώτες πελλετόσομπες, με τις καμινάδες τους.

Και εγώ ακόμα ψάχνω να βρω ροζέτες ΙΝΟΧ, ΓΑΛΒΑΝΙΖΕ, η αλουμινίου Φ80 για να προσφέρουμε μια όμορφη και περιποιημένη εργασία.
Αυτές όμως τις ροζέτες τις θέλω, με χείλος [νεύρο] και κομμένες στην μέση, για να τις τοποθετούμε στο τέλος.


Ζητάω πολλά ? :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.336 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ