Αλυσοπρίονα

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84981 από sakisss
Απαντήθηκε από sakisss στο θέμα Αλυσοπρίονα
ετσι ακριβως φιλε μου πρεπει να το βαλεις μπροστα και να καψει οτι εμεινε στα σωληνακια κ στο καρμπυρατερ ξεχασα να το γραψω

καλησπερα
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by sakisss.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84992 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Αλυσοπρίονα
Αυτό είναι σύγουρο άλωστε εμενα μου το είπε ο αντιπρόσωπος όταν το αγόρασα το 2008 και το εφαρμόζω. Όπως πάντα μετά από πολύ χρηση πρέπει να το ανοίγουμε και να το καθαρίζουμε πολύ καλά και σχολαστικά, και ιδικα το φίλτρο αέρα ακόμα και με βενζίνη πρέπει να καθαρίζετε και να το φυσάμε με κοφλερ. Αυτά μου τα είπε όλα ο αντιπρόσωπος και όσο μπορώ τα εφαρμόζω χωρις να έχω πρόβλημα Αλωστε όπως έχω αναφερει και λίγο πιο πάνω εγώ είμαι υπέρ της βενζίνας (πιο γρήγορο -δυνατο,χωρίς μπεξίματα με μπαλαντέζες και καλόδια). ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95395 από holztransport
Απαντήθηκε από holztransport στο θέμα Αλυσοπρίονα
προσοχη με τα αλυσοπριονα.η ανακρουση ειναι πολυ επικινδυνη.αν δεν εχετε εμπειρια παντα να φορατε πληρη εξοπλισμο ασφαλειας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95589 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Αλυσοπρίονα
Έχω ένα husqvarna το 340 και ένα Shindaiwa μικρό κλαδευτικό. Η γνώμη μου είναι το αλυσοπρίονο να έχει ρύθμιση της λύπανσης. Πολλή προσοχή όταν κόβεται ψιλά ξύλα κάτω κλωτσάνε τα πριόνια και ειδικά τα μικρά που μπορεί για ευκολία να κρατάς στο ένα χέρι το ξύλο και στο άλλο το πριόνι. Προσωπική εμπειρία 9 ράμματα στο μικρό δάκτυλο του αριστεριού χεριού και συρραφή τένοντων, γι΄αυτό πολύ προσοχή στη χρήση τους............

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107580 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Αλυσοπρίονα
στο ηλεκτρικό μου 1900W αλυσοπρίονο (ένα B&D με 40αρα λάμα) αντιμετώπισα πολύ εύκολο βούλωμα της τρύπας που ρίχνει το λάδι στην αλυσίδα, όταν.. τεμάχιζα κορμό (ένα σάπιο καραγάτσι στην αυλή του πατέρα μου)

και που το καθάριζα, πάλι στην επόμενη μεγάλη τομή βούλωνε από το πριονίδι. σε νορμαλ χρήση δεν έχει θέμα, αλλά στα.. δύσκολα στεγνώνει η αλυσίδα.

κανένα κολπάκι ή καμια συμβουλή;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107583 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Αλυσοπρίονα

glf έγραψε: στο ηλεκτρικό μου 1900W αλυσοπρίονο (ένα B&D με 40αρα λάμα) αντιμετώπισα πολύ εύκολο βούλωμα της τρύπας που ρίχνει το λάδι στην αλυσίδα, όταν.. τεμάχιζα κορμό (ένα σάπιο καραγάτσι στην αυλή του πατέρα μου)

και που το καθάριζα, πάλι στην επόμενη μεγάλη τομή βούλωνε από το πριονίδι. σε νορμαλ χρήση δεν έχει θέμα, αλλά στα.. δύσκολα στεγνώνει η αλυσίδα.

κανένα κολπάκι ή καμια συμβουλή;


1)Τη βιδα ρυθμισης ποσοτητας λαδιου στο μαξιμουμ .
2)Βαλε ποιο ψιλο λαδι ακόμα και δεκαρακι.
3)Καθαρισμα του τανκ του λαδιου με βενζινη (βαλε σκετη βενζινη και δουλεψε το για λιγο μεχρι να καθαρισει καλα η τρομπα )
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": glf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ