Αλυσοπρίονα

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84571 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Αλυσοπρίονα
Θα συμφωνήσω απ'ολυτα με kaptainikos και θα συμπληρώσω οτι εκτός από τα κυβικά πολύ μετραει και η υποδύναμη π.χ μπορεί δύο αλισοπρίονα να έχουν τα ιδια κυβικά αλλά να έχουν διαφορετική υποδύναμη. Ακόμα πιστέψε επειδεί έχω και ρεύματος και βενζινας κατά 80% χρησιμοποιώ το βενζινοκίνητο της Husqvarna 340 με 45εκ.λάμα παρά το Dolmar ρεύματοςμε 30 εκ.λάμα, διότι είναι μπελάς το καλοδιο φαντάσου να κλαδεύεις πανω σε ένα δέντρο και να έχει μπερδευτεί το καλόδιο; άστα να πάνε.Πιστεύω ότι εκτός από{ Husqvarna (made im Sweden) και STIHL(made in Germany) ΒΑΣΙΚΑ αυτα.} που είναι για μια ζωή Πολύ καλο είναι και το Makita η επιλογή είναι στην τσέπη σου. όσο για τις αλυσίδες είναι ίδιες. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84611 από mitsos740
Απαντήθηκε από mitsos740 στο θέμα Αλυσοπρίονα
Συμφωνώ απόλυτα με τον αποπάνω μου. :) οι δυο μάρκες αυτές είναι κορυφή. Εγώ ένα ένα απο τα πρώτα stihl του πατέρα μου μετράει αν δεν κάνω λάθος 32 χρόνια και ακόμα δουλεύει. Και ένα θυρίο της ίδιας εταιριας με 125 κ.ε κινητήρα και 1,20 λάμα. Δέντρα δεν βρίσκω να κόψω πλέον χαχαχα.

Απο την άλλη θέλει προσοχή στην επιλογή γιατί και οι δυο μαλρκες έχουν βγάλει χαζά μηχανήματα κάποια μοντέλα είναι πλαστικά σχεδόν τα πάντα. Σε κάπια στιλ λιώνει το πλαστικί κοντά στην εξάτμηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84744 από sakisss
Απαντήθηκε από sakisss στο θέμα Αλυσοπρίονα
καλημερα στην παρεα
Husqvarna χωρις δευερη σκεψη εχω ενα στην κατοχη μου 20 χρονια το εχω δανεισει σε αρκετους φιλους κατα καιρους με οτι συνεπαγεται αυτο.... Το μηχανακι δεν χορτενει να κοβει. Απο βλαβες 0 ενα διακοπτη μονο ον οφ.

Α κ να μην ξεχασω ΑΔΕΙΑΖΕΤΕ την βενζινη οταν ειναι να το αποθηκευσετε πολλη καιρο

καλη συνεχεια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84745 από mitsos740
Απαντήθηκε από mitsos740 στο θέμα Αλυσοπρίονα
Γιαβτην βενζίνη φίλε πρέπει να την αδείαζουνενοπταν ειπναι πολύ καιρό την έχω πατήσει ο ίδιος δυο φορές αε πριόνι και άλλες δυο σε ένα μηχανάκι μότοκρος.
Όταν μένει πολύ πολύ καιρό έχει μια χαρακτηρηστική μυρωδιά που μπορεί να την καταλάβει κάποιος ποιάνει το καρμπυρατερ κάτι σαν κόλλα. Όλες τις φορές έλυσα τα καρμπυρατερ και τα πήγα σε μπάνιο υπερήχων με χιμηκά για καθαρισμό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84975 από ELECTRICALCHIEF
Απαντήθηκε από ELECTRICALCHIEF στο θέμα Αλυσοπρίονα
Αυτο με τη βενζινη το εχω ακουσει. Αλλα ειναι μονο για τα διχρονα, οπως αλυσοπριονα?
Εγω φροντιζω να το αδειαζω και μετα το "καιω" μεχρι να τελειωσει. Αρκει?

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84979 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Αλυσοπρίονα

ELECTRICALCHIEF έγραψε: Αυτο με τη βενζινη το εχω ακουσει. Αλλα ειναι μονο για τα διχρονα, οπως αλυσοπριονα?
Εγω φροντιζω να το αδειαζω και μετα το "καιω" μεχρι να τελειωσει. Αρκει?


Ναι

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ