Συζήτηση για πώληση καυσόξυλων κατ' όγκον

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127629 από erimitis
Balsam φιλε δωσε και σωσε.Εγω τελαυταια χρονια που καιω ξυλα φιλε.Η μονωση γα@@@@ και δερνει τελικα.
Ποσο τα πηρες τα λαδια 36 τα 4 λιτρα?εφερα στο γειτονα 45 ευρω 10 λιτρα 5-40 φουλ συνθετικο και παραδωτεα στην πορτα του.
Μην τα σπασεις .Παρε με να σου πω φιλε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127695 από valsam

erimitis έγραψε: Balsam φιλε δωσε και σωσε.Εγω τελαυταια χρονια που καιω ξυλα φιλε.Η μονωση γα@@@@ και δερνει τελικα.
Ποσο τα πηρες τα λαδια 36 τα 4 λιτρα?εφερα στο γειτονα 45 ευρω 10 λιτρα 5-40 φουλ συνθετικο και παραδωτεα στην πορτα του.
Μην τα σπασεις .Παρε με να σου πω φιλε

Ρε Δημητρη τι δωσε και σωσε,δεν τους σωνει τιποτα μιλαμε,θα βγω εξω και θα αρχισω να πλακωνω κοσμο,τι 36 ευρω μου λες ,50 εδωσα σου λεω γιατι μου καλοφανηκε σαν ευκαιριαρα του θανατα αφου για τα shell helix εδινα 100 ευρω στο συνεργειο και απο makro εβγαιναν 80-90 ευρω,και μετα οπως ειπα τα βρηκα με 34 και λεω πω ρε πουστη μου τη μ@λακας πιαστικες ρε βλακα (βεβαια εγω πιαστηκα μ@λακας αλλα ο Ελληναρας που μου τα πουλησε δεν προκειτε να ξαναδει τσακιστο σεντς απο εμενα και να΄ναι καλα το στομα μου και απο πολλους αλλους δεν θα δει σεντς!) και τωρα ερχεσαι και μου λες ακομη πιο μεγαλος μ@λακας πιαστηκες valsam γιατι τα 4 λιτρα θα σου εβγαιναν 18 ευρω,ε' οχι ρε πουστη μου αυτο κατανταει αηδια ,δηλ. ρε σκατοελληναρες με ποσο κερδος δουλευατε?
Δημητρη τι θα καψεις απο δω και περα και λες τελευαταια χρονια οτι καις ξυλο?
Πραγματικα ολα τα λεφτα φιλε ειναι η μονωση,εγω μονο που μονωσα την πανω πλακα ,δηλ. κατω απο τα κεραμιδια εχω 2 βαθμους πρισσοτερους στον επανω οροφο απότι στον μεσαιο,και λειτουργω μονο 2 σωματα επανω πια (απο τα 4 που καιγαμε παλαιοτερα!) γιατι δεν υποφερεται η ζεστη επανω,αντε κοιμησου με 25-26 βαθμους!
Παντος εγω ξυλο θα καιω πιστευω για αρκετα χρονια ακομη αν το βρισκω φθηνα ,δηλ. μεχρι μαξ 120 ευρω τα 2,2 στιβαχτα κυβικα!, αν ξεφυγουν πανω απο αυτο οι τιμες θα χτυπησω νταλικουλα μπριγκετα απο εξω φυσικα γιατι εγω μαγκες τζαμπα μαγκες Ελληναρες δεν κανω!
Παντος επαθα πλακα με την μπριγκετα Δημητρη,σημερα που ειχαμε 13 βαθμους μεγιστη με 5 εκλαχιστη (τωρα που γραφω αυτα)εβαλα στις 6:30 13 κιλα ζυγισμενη μπριγκετα no name,δηλ. αγνωστη απιστοποιητη(2 ευρω τα 10 κιλα και υπερβολικα πολλα που ειναι!),με λιγα λογια απο αυτες που λενε της πλακας και ο λεβητας και το μπαφερ απο εκει που ειχαν 40 βαθμους το καθενα χτυπησαν κοκκινα στε χρονο ντε τε,ανοιξα την πορτα να δω πως καιγονται και παρολο τα καπακια που εχει ο λεβητας ξεπηδησαν η φλογες απο τα κενα και μου καηκαν τα φρυδια,σαν να εκαιγα ξυλα με στεροιδη ενα πραγμα,απο τις 6:30 δεν ξαναεριξα τιποτα στον λεβητα αφου ολα στα κοκκινα σου λεω πηγαν,αλλο ενα μπαφερακι και μπριγκετα φιλε,μλαμε μια φορα της 2 μερες θα βγαινω στον λεβητα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127703 από erimitis
Balsamako Λαδια τα εφερα απο Γερμανια φιλε.Οποτε ενδιαφερεσαι μου λες.Εγω πηρα 10-40 20 λιτρα στα 35 ευρω τι λες καλη φαση?ΑΑΑ ολα μεσα 35 ευρω στην πορτα μου με την DHL.
Ξυλο τελος.Βαζω την ανοιξη kiturami krp 20λεβητα πελλετ.Μεχρι τωρα εχω καψει 300 λιτρα πετρελαιο και 1,5 τονους ξυλο.Μονιμα ειμαι ελαχιστη 21 το βραδυ και μερα 23.
Πρεπει να καψω οπωσδηποτε το πετρελαιο για να βαλω τον πελλετολεβητα φιλε και στην αυλη εχω αλλες 10 παλετες ξυλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127711 από Δημήτριος
¨ξεπηδησαν οι φλογες απο τα κενα και μου καηκαν τα φρυδια,σαν να εκαιγα ξυλα με στεροιδη ενα πραγμα¨.Ωραίο valsam!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127713 από tas

erimitis έγραψε: ...και στην αυλη εχω αλλες 10 παλετες ξυλα.


Θα τα κρατήσεις ή θα τα πουλήσεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127744 από erimitis
Θα τα καψω του χρονου φιλε αλλα και να τα πουλησω εχω τους γειτονες μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.104 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ