Συζήτηση για πώληση καυσόξυλων κατ' όγκον

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108159 από torture

rivol έγραψε: Στην Αθήνα είμαι και εγώ και αγόρασα πριν ένα μήνα με 80 € το κυβικό στοιβαχτό.

Προσοχή όμως γιατί πολλοί δεν αναφέρουν στοιβαχτό και πουλάνε σε big-bag του κυβικού και είναι χύδην.


Προσπάθησα να σου στείλω προσωπικό μήνυμα αλλά δεν βρήκα πως γίνεται. Ηθελα να σε ρωτήσω απο που τα πήρες καν είσαι ικανοποιημένος.
Αν θεωρείτε διαφήμιση να πεις δημόσια, αν μπορούσες με ενα προσωπικό μήνυμα θα το εκτιμούσα.


Εχουν ηδη αρχισει οι τιμές να παίρνουν την ανηφόρα. Οι τιμές που βρήκα κυμαίνονται απο 80 το κυβικο έως 100. Μιλάω για στοιβαχτό. Για ελιά που ενδιαφέομαι προσθέστε απο 10 έως 15 ευρώ παραπάνω.
Υπήρχε άτομο που μου είπε 100 οξιά,πεύκο κτλ (στοιβαχτό) και 115 η ελιά. Αν είναι δυνατόν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108208 από rivol
Όχι δεν είναι διαφήμιση. Τον συγκεκριμένο τον έχουν μέσα στο energ.gr. τιμές ξύλου / Αθήνα

Σχετικό link

Αγόρασα 8 κυβικά αλλά ακόμα δεν τα έχω ντανιάσει σωστά για να δω πόσο με έκλεψαν. Ένα κυβικό στα σίγουρα υπολογίζοντας τα χύδην και φυσικά για απόδειξη ούτε λόγος :blush:

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108267 από valsam
Εχει μαλιασει το στομα μου αλλα θα το ξαναπω,προσεχετε συμφορουμιτες τελικα τι σας συμφερει(μην τρωτε παπα τελος παντων!),ξυλο με 100 και 115 το στιβαχτο κυβικο αν εχετε σομπα η τζακι η λεβητα με 50-60% αποδοση δεν συμφερει,με τετοιες τιμες και τετοιες αποδοσεις θα χρειαστειτε τουλαχιστον 4-5 τονους ξυλα για την αναλογια που θα χρειαζοσασταν για τον αντιστοιχο τονο πετρελαιου δηλ. 8,8 εως και 11 κυβικα στιβαχτου ξυλου και θα δωσετε απο 880 εως και 1250 ευρω ,δηλ. και χαμαλιδες και γδαρμενοι, βαλτε τα κατω και υπολογιστε τα μην κανετε μαγκες τους Ελληναρες ξυλεμπορους-πελλεταδες κ.τ.λ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108268 από jnet

rivol έγραψε: Όχι δεν είναι διαφήμιση. Τον συγκεκριμένο τον έχουν μέσα στο energ.gr. τιμές ξύλου / Αθήνα

Σχετικό link

Αγόρασα 8 κυβικά αλλά ακόμα δεν τα έχω ντανιάσει σωστά για να δω πόσο με έκλεψαν. Ένα κυβικό στα σίγουρα υπολογίζοντας τα χύδην και φυσικά για απόδειξη ούτε λόγος :blush:


Να γνωρίζετε ολοι οτι ο καθένας (εμπορος η μή μπορεί να καταχωρήσει τιμές στο postit) χωρίς κανένα κόστος. Αυτές οι τιμές δεν ελέγχονται από κανένα και δεν αποτελούν διαφήμιση. Είναι απλά πληροφορίες.
Το Postit είναι ενα σημείο στο οποίο ο καθένας μπορεί να καταχωρήσει την τιμή που αγόρασε και απο που χωρίς να διαφημίζει κανεναν μια και ολοι μπορούν να περάσουν τιμές ακόμη και οι ιδιοι οι εμπόροι χωρίς ουτε καν να είναι μέλη του energ.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108275 από rivol
Και εγώ από την πλευρά μου σε καμιά περίπτωση δεν ρίχνω ευθύνη στο energ.gr

Θεωρώ ότι όλοι οι έμποροι ξυλείας κλέβουν με τον ένα η τον αλλο τρόπο και το μόνο που μένει είναι να εντοπίσουμε αυτόν που κλέβει λιγότερο.

Τα ξύλα πάντως του συγκεκριμένου εμπόρου την εποχή που τα αγόρασα (Ιούλιο) ήταν πραγματικά καλής ποιότητας με χαμηλή περιεκτικότητα υγρασίας.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108284 από jnet

rivol έγραψε: Και εγώ από την πλευρά μου σε καμιά περίπτωση δεν ρίχνω ευθύνη στο energ.gr

Δεν θεωρησα κατι τέτοιο. Επειδή το postit είναι καινούριο σχετικά στο energ οποτε βρώ την ευκαιρία κάνω την σχετική ενημέρωση. :)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.114 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ