Συζήτηση για πώληση καυσόξυλων κατ' όγκον

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107596 από valsam
Περα απο την πλακα,φιλε OANNHSEA αν ηταν να αγορασω ξυλα βρεγμενα με 140 ευρω τον τονο η πελλετ εστο και μη πιστοποιημενο με 200-220 ευρω θα προτιμουσα με χιλια να το γυρισω στο πελλετ(με 800 ευρω κοτσαρω εναν ferolli πανω στον ξυλολεβητα και τελειωσα)γιατι η αληθεια ειναι οτι με αυτες τις τιμες συμφερει το πελλετ περισσοτερο απο το ξυλο,συμφερει ακομη και στα 250 ευρω αν εχει το πελλετ 4,8kw/kg,συμφερει ακομη και στα 280 π.χ για την ευκολια που προσφερει εναντι του ξυλου,τα πραγματα ομως ειναι οπως σου ειπα πριν,συμφωνω απλα μαθηματκα ειναι και αναλογα το ποσο αγοραζει κανεις και την ποιοτητα(υγρασια ξυλου δηλ.) τα βαζει κατω και βλεπει που ειναι το συμφερον του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107597 από lefteris

valsam έγραψε: Κοντα επεσες Δημητρη,τσιπουρο πινω στην αυλη παρεα με τα ασυμφορα μου ξυλα ο ψυχασθενης!


Και τα τσίπουρα να έχουν ''βγεί'' κι όλας από τη διαφορά των ξύλων... :lol:

Έτσι valsam εκτιμάμε και το ντάνιασμα ;) και η όποια κούραση γίνεται απόλαυση B)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107600 από valsam
Ντανιασμενα ηρθαν Λευτερη και ξεφοτωθηκαν με κλαρκ,μια ωρα δουλεια να ξεφορτωθουν και να πανε στην θεση τους 26 παλλετες,του αδελφου μου ηταν λιγο λουκι μιας και δεν χωρουσε το κλαρκ να του τα βαλει ακριβος εκει που τα ηθελε9δηλ. το χαμαλικη δεν αποφευχθηκε),οσο μεγαλωνουμε ομως μαθαινουμε,την επομενη φορα ομως ουτε νυχι δεν θα κουνησω(ανοιγμα λιγο τον διαδρομο για να χωρεσει το κλαρκ)σε μια ωρα θα ειναι ολα τα ξυλα σε αποσταση χεριου απο τον ξυλολεβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107605 από lefteris
Και εγώ έτσι είχα πάρει πέρυσι, αλλά φέτος με τιμή λιγο κάτω από 80 για κομμένα αλλά ασχιστα χύμα δρυ-βελανιδιά την άνοιξη, δεν με πείραξε καθολου...τα τσίπουρα να είναι καλά και η παρέα.

Τα έβαλα στις περυσινές παλέτες και τράβηγμα με παλετοφόρο 200Ευρώ (τραβώντας τον χειμώνα στο λέβητα κοντά την γεματη παλλέτα - για ξεκουραστη τροφοδοσία) και η διαφορά στην τσέπη (χρόνος και διάθεση να υπάρχει). ;)

Αν παλι του χρόνου συμφέρει μπορεί να ξαναπάρω σε παλέτα - βλέποντας και κανοντας... B)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107847 από torture
Καλησπέρα παιδιά,

νέος στην παρέα, διαβάζω εδω και ωρα το φορουμ και μπορω να πω οτι υπήρχαν πράγματα που ούτε καν σκεφτόμουν, όπως ιδανική υγρασία ξύλων κτλ κτλ.

Η ερώτηση που θέλω να λάνω είναι η εξής προτότυπη, τα καυσόξυλα εσείς σε τι τιμή τα έχετε βρεί;
Με μια αναζήτηση στο ιντερνετ τα βρισκω στα 80-90 ευρω το κυβικο στοιβαγμένα.
Μιλάω για Αθήνα.

Επίσης να πω οτι το νεο look του site είναι ωραίο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107872 από rivol
Στην Αθήνα είμαι και εγώ και αγόρασα πριν ένα μήνα με 80 € το κυβικό στοιβαχτό.

Προσοχή όμως γιατί πολλοί δεν αναφέρουν στοιβαχτό και πουλάνε σε big-bag του κυβικού και είναι χύδην.

Αλέξης

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": torture

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ