Skladova Tehnika Sahara ή κάτι αντίστοιχο (οικονομικό)

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129951 από xort
Απαντήθηκε από xort στο θέμα Όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο πέλετ!
Όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο πέλετ! το ξαναλέω για να το εμπεδώσω :).
είμαι ανάμεσα στην Edilkamin Point 8KW www.skroutz.gr/s/2224219/Edilkamin-Point.html που την βρίσκω 1300€ και μια 10KW κινέζα 1000€ με τα περαστικά.
η αλήθεια είναι ότι η Edilkamin που την είδα να δουλεύει στο μαγαζι που την εμπορεύεται και είναι και τοπικός αντιπρόσωπος μου άρεσε πολύ. το ότι ζυγίζει 137 κιλά μάλλον είναι καλό... σωστά? από ότι βλέπω οι περισσότερες 8-10 KW ζυγίζουν γύρω στα 100. προφανώς και αυτό έχει να κάνει με τα υλικά κατασκευής...
παραθέτω και ένα σχεδιάγραμμα του σπιτιού.
τι λέτε?
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by xort.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129978 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο πέλετ!
Το κινεζα προσωπικά δε μου λεει κατι γιατι εχω 2....
οταν λες 1300 ΜΕ τα περαστικά ή χωρίς?? γιατι αν ειναι οχι μιλαμε για κανα 1500αρι για να μιλαμε για τα ιδια...

αληθεια οταν λεμε "με περαστικά" εννοουμε ΚΑΙ την οποια καμιναδα??

στο σχεδιαγραμμα τωρα...
ΑΝ ηταν δικο σου θα σου ελεγα οτι το υπνοδομάτιο 1 μπορει να ζεσταθει για πλάκα, με ενα ανεμιστηρακι που θα περνει το ζεστο αερα του σαλονιου και θα το "φυσαει" εκει...
το εχω κανει και δουλευει...
τα υπολοιπα απλώς ξεχνα τα...
αντε ισως η κουζινα... και λογω χρησης να δει καποια ζεστη....

α ναι και θυμησου να κλεισεις το κλαπετο στο τζακι αφου δε θα το αναβεις να μη μπαινει κρυο απο εκει...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": xort

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130008 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο πέλετ!

xort έγραψε: Όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο πέλετ! το ξαναλέω για να το εμπεδώσω :).
είμαι ανάμεσα στην Edilkamin Point 8KW www.skroutz.gr/s/2224219/Edilkamin-Point.html που την βρίσκω 1300€ και μια 10KW κινέζα 1000€ με τα περαστικά.
η αλήθεια είναι ότι η Edilkamin που την είδα να δουλεύει στο μαγαζι που την εμπορεύεται και είναι και τοπικός αντιπρόσωπος μου άρεσε πολύ. το ότι ζυγίζει 137 κιλά μάλλον είναι καλό... σωστά? από ότι βλέπω οι περισσότερες 8-10 KW ζυγίζουν γύρω στα 100. προφανώς και αυτό έχει να κάνει με τα υλικά κατασκευής...
παραθέτω και ένα σχεδιάγραμμα του σπιτιού.
τι λέτε?



Όλες οι σόμπες είναι καλές αν από εκεί που θα την αγοράσεις να γνωρίζουν . Μακριά από άσχετους εμπόρους.. Κοίτα τι γίνεται στο forum όλοι ψάχνονται να βρουν λύση και τα παράπονα είναι για τον προμηθευτή και όχι για την σόμπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130013 από xort
@fokion 1580€ που συμπεριλαμβάνουν 100€ περαστικά (μάλλον είναι πολλά και θα κοιτάξω για κάποιον άλλο) σούπερ ντούπερ καμινάδα μέχρι έξω απο το μπαλκόνι (4 μέτρα καμινάδα περίπου) με ταφ για την υγροποίηση, γωνίες και καπέλο. ααα και έξτρα σωληνάκι για να παίρνει αέρα απο έξω. βάλε και καμιά 60€ για μια λ. σκούπα και κλείσαμε. όλα αυτά προφανώς και τα έμαθα στο γ@μ@τ0 forum σας :cheer:
το τζάκι φέτος λόγο του μικρού το έχω κλείσει με χοντρό νάιλον και χαρτόνι

@nikolas ο συγκεκριμένος αντιπρόσωπος (έχω πάει σε 6 μαγαζιά στο νησί) πέρα απο το καλό βιογραφικό του (μηχανικός απο το ΕΜΠ κτλ) φαίνεται γνώστης και όχι ξερόλας. πχ δεν ήξερε ότι το συγκεκριμένο μοντέλο είχε βγει με αυτήν την τιμή προώθησης απο την εταιρία και έχουν αντικατασταθεί κάποια μέρη από ατσάλι (να δεις πού το διάβασα αυτό :P) αλλά μου είπε αρκετές τεχνικές λεπτομέρειες και προβλήματα που έχει αντιμετωπίσει με την συγκεκριμένη μάρκα. γενικά μπορώ να πω ότι με "κέρδισε".
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by xort.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131862 από xort
τελικά έβαλα την Edilkamin Point 8KW.
μπορείτε να δείτε το αποτέλεσμα στις φοτο.
ευχαριστώ πολύ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131863 από xort
συνέχεια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ