Αναζήτηση φίλτρου σόμπας πριν το βάψιμο

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84282 από dora-serres
ΗΠΕΙΡΩΤΗ όταν είπα το έκανα πριν 2 μήνες εννοούσα ότι κατέβασα τη καμινάδα χαμηλα και την απομάκρυνα απ το τοίχο, τη πατέντα που λες δεν την έκανα.
ο τοιχος πάνω απ το τενεκε δεν μαυρισε καθόλου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84291 από dimlyk
αμα ειναι να μου μαυρισει 3-4 μετρα μακρυα ,,,,καλυτερα να την κολλησω στον τοιχο :)
ουτε ενα μ2 δεν μαυρισε ετσι ....


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84298 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48

dora-serres έγραψε: ΗΠΕΙΡΩΤΗ όταν είπα το έκανα πριν 2 μήνες εννοούσα ότι κατέβασα τη καμινάδα χαμηλα και την απομάκρυνα απ το τοίχο, τη πατέντα που λες δεν την έκανα.
ο τοιχος πάνω απ το τενεκε δεν μαυρισε καθόλου?


................................................................................................
Οχι ,ολα ειναι τελεια.Ψαχτηκα πολυ για φιλτρο ειδα αυτα που κυκλοφορουν στην Ελλαδα και στην Ιταλια και προσπαθησα λογο οικονομικης δυσκολιας να κανω κατι φθηνο για να γλιτωσω απο την καπνα κατω και τη μαυριλα στον τοιχο..Στην αρχη ειχα την τρυπα της σωληνας ψηλα και επαθα οτι και εσυ .Τι ταβανι επλενα νυχτα με χλωρινη δε λεγεται.Εβριζα ολους αυτους τους εμπορους που μου ελεγαν για να μου πουλησουν τη σομπα οτι δε μαυριζει δε λερωνει και ολα ειναι τελεια .Εκλεισα την πανω τρυπα εκανα νεα ,χαμηλα στο υψος της εξοδου της σωληνας καυσαεριων στους 40 ποντους περιπου ειναι και με κλιση του σωληνα καυσαεριων προς τα εξω.Δε μαυρισε τιποτε πουθενα .Ο σωληνας βγαινει εξω απο τον τοιχο στα 40εκ και εκει τοποθετηθηκε το φιλτρο μου.Η σομπα βγαζει ασπρο καπνο για λιγοτερο απο 1 λεπτο και μετα τιποτε.Ο ασπρος καπνος δε μαυριζει και ειναι ατμοι υγρασιας απο το πελλετ που καιγεται καιο αερας που υγροποιειται.Ολα θα πανε καλα και θα απαλλαχτεις για παντα.Αν το κανεις το φιλτρο στα 3-4 εκατοστα κατω απο το υψος του σωληνα, να κανεις μια τρυπα στον τενεκε για να μην υπερβαινεις το οριο υψους και η τρυπα υπερχειλισης θα σου δειχνει οτι εχεις το σωστο νερο μεσα στο δοχειο.Να μην κανεις κανενα λαθος αφηρημενη και σου παει νερο μεσα.Γιαυτο σου λεω για κλιση στη σωληνα και τρυπα υπερχειλισης στον τενεκε.Επισης στη βρυση που θα προσαρμοσεις στον τενεκε στη βαση ειναι πανευκολο και ετοιμη λυση σε μαγαζι ,για να αδειαζει η βρωμια μια φορα στις 20 μερες ,βαζεις και ενα λαστιχο και το οδηγεις στην αποχετευση του μπαλκονιου και δε λερωνεται τιποτε... Καλη επιτυχια και θα θυμηθεις.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dora-serres

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84306 από dora-serres
Εγώ το είχα πάρει απόφαση ότι θα τα δώσω τα 400 ευρώ αλλά ούτε έτσι θα ξένοιαζα αφου θα ήθελε κάθε μέρα να χω το νου μου στην αναπλήρωση νερού.
Κι εγώ έπλυνα τοιχο και ταβάνι αλλα σε λίγες μέρες επανήλθε χειρότερα η μαυρίλα.
δεν κατάλαβα εκεί που λες " στη βρυση που θα προσαρμοσεις στον τενεκε στη βαση ειναι πανευκολο και ετοιμη λυση σε μαγαζι"
Σ' ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84309 από LEONAS
Ηπειρωτη ο εμπορος σου ειπε οτι η πελλετοσομπα δεν
μαυριζει τον τοιχο ?? :ohmy:

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84313 από dimlyk
δωρα ,,,βρυσουλα για αδειασμα λεει ,,χαμηλα στον κουβα ...αν σε μπερδεωε η λεξη

λεονα ... εμενα μου δειχναν και ντουβαρια που δουλευαν μηνες υποτιθετε και ειχαν φυσικα ελαχιστο μαυρισμα .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dora-serres

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ