Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84407 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Κύριε Σταύρου κάντε ένα κόπο να διαβάσετε τους Όρους Χρήσης & Κανόνες Λειτουργίας του φόρουμ πριν συνεχίσετε.

Η διαδικασία που σας υπέδειξαν, αφορούσε σε αποστολή e-mail στη διαχείριση του φόρουμ (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) και όχι ανάρτηση προσφοράς με τον παραπάνω τρόπο. Προφανώς κακή συνεννόηση.


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by GT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84443 από Stathman
Απαντήθηκε από Stathman στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

Nasikas έγραψε:

Stathman έγραψε: Σε αυτό το νήμα έχουν δημοσιευτεί αρκετά τηλέφωνα, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

σκεπτόμουν να γραψω το τηλέφωνο μιάς νέας μονάδας παραγωγής μπριγκέτας που λειτούργησε πρόσφατα στην Φλώρινα, αλλά θεώρησα προτιμότερο να τον προτρέψω να κάνει ειδική προσφορά στα μέλη του φόρουμ.
(έστειλε e-mail στην διαχείριση, ή όχι , δεν ξέρω)
Τιμή χχχ +ΦΠΑ παραδοτεο σε πρακτορείο Σαλονίκης.
Οψόμεθα


Μίλησα με τον κ. Γιάννη για αποστολή προς Αθήνα.
Με 40 ευρώ μεταφορικά βγαίνει στα 250 ευρώ ο τόνος.
Το κακό είναι ότι δεν έρχονται μέχρι σπίτι μου αλλά μέχρι το πρακτορείο.
Αυτό είναι απαγορευτικό για μένα.
Παρόλα αυτά απορώ με τους εμπόρους στην Αθήνα που πουλάνε με ό,τι τιμές θέλουν.
Επίσης απορώ με τις διαγραφές τιμών και τηλεφώνων.
Ο τίτλος του νήματος έιναι τιμές για μπρικέτες.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84446 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
απο καταναλωτες φιλε μου
και οχι χωρος διαφημισης εμπορων


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84568 από kqpones
Απαντήθηκε από kqpones στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Καλησπέρα και συγχαρητήρια στους δημιουργούς και τα μέλη του φόρουμ για
την πληθώρα των πληροφοριών που προσφέρουν.
Όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω για μπριγκετες στην πάτρα και η χαμηλότερη τιμή που έχω βρει είναι 355 ευρώ τον τόνο με φπα και παραδοση μέσα στην τιμη. Μέχρι και 550 μου ειπαν φυσικά για πιστοποιημενη.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω καλύτερη τιμή στην πάτρα;
Δε μπορώ να πω οτι δε μου αρέσει το σιγοβρασιμο των ξύλων που αγορασα σημερα με 110το κυβικό και το υγρασιομετρο να δειχνει 30-35 στο κέντρο και 25-30 εξωτερικα [ενώ σε κλαδιά διαμέτρου 10 πόντων περίπου το μηχανάκι τερματιζε (>42%)] απλά σκέφτομαι οτι να βάζω τόσο νερό στο τζάκιγια καψιμο δεν εχει πολύ νόημα.
Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84586 από Savvas
Απαντήθηκε από Savvas στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

kqpones έγραψε: Καλησπέρα και συγχαρητήρια στους δημιουργούς και τα μέλη του φόρουμ για
την πληθώρα των πληροφοριών που προσφέρουν.
Όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω για μπριγκετες στην πάτρα και η χαμηλότερη τιμή που έχω βρει είναι 355 ευρώ τον τόνο με φπα και παραδοση μέσα στην τιμη. Μέχρι και 550 μου ειπαν φυσικά για πιστοποιημενη.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω καλύτερη τιμή στην πάτρα;
Δε μπορώ να πω οτι δε μου αρέσει το σιγοβρασιμο των ξύλων που αγορασα σημερα με 110το κυβικό και το υγρασιομετρο να δειχνει 30-35 στο κέντρο και 25-30 εξωτερικα [ενώ σε κλαδιά διαμέτρου 10 πόντων περίπου το μηχανάκι τερματιζε (>42%)] απλά σκέφτομαι οτι να βάζω τόσο νερό στο τζάκιγια καψιμο δεν εχει πολύ νόημα.
Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη!


Συγνώμη, αλλα οι τιμές αυτές είναι εξωφρενικές. 110 το κυβικό σημαίνει περίπου 220€ ο τόνος (αν και πολλοί έμποροι ισχυρίζονται(!!!) άλλες αναλογίες, το σκισμένο-στοιβαγμένο ξύλο στην πραγματικότητα είναι κατά μέσο όρο 500 κιλά στο κυβικό με υγρασία ~20%). Στην Πάτρα τέτοιες τιμές, όπου έχει ένα σωρό μέρη αγροτικά μέρη γύρω που υπάρχουν ξύλα?
Επίσης 550€ για μπρικέτα βγαίνει ακριβότερα και απο το πετρέλαιο η θέρμανση. Τα περι πιστοποιήσεων είναι σαχλαμάρες. Ή πουλάς σωστό προϊόν στη σωστή τίμή και λέγεσαι έμπορος, ή πουλάς σκουπίδια στην κανονική τιμή και το σωστό προϊόν το δίνεις για χρυσάφι και είσαι τυχοδιώκτης (και τα 250€ πολλά είναι θεωρώ, αλλά αυτή είναι άλλη κουβέντα). Βρίσκουν και τα κάνουν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": lucky4444

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86696 από Stathman
Απαντήθηκε από Stathman στο θέμα Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Μετά από διάφορες δοκιμές, κατέληξα στις RUF του Χριστόφορου.
Στην παρούσα φάση είναι η καλύτερη επιλογή για μένα, βάση της σχέσης τιμής - απόδοσης.
Πήρα ένα τόνο για 260€. Με τα μεταφορικά και την τοποθέτηση.
Για φέτος πιστεύω ότι δεν θα χρειαστώ άλλες.
Ελπίζω το καλοκαιράκι να οργανωθεί μία καλή μαζική αγορά μπας και γλιτώσουμε τίποτα...

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ