Παουλόβνια (Paulownia): το δένδρο του μέλλοντος!

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14011 από mastoras

AMBIENTES έγραψε: ............. δεν θα τα γλαστρώσω όλα παρά μόνο όσα χρειάζομαι δλδ καμιά 20-30 τα υπόλοιπα......


Τα υπόλοιπα δωρεά στα μέλη του φόρουμ.......απλά πράγματα !!!! Χίλιες ευχές που θα πάρεις, αξίζουν μια περιουσία. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14014 από AMBIENTES

mastoras έγραψε:

AMBIENTES έγραψε: ............. δεν θα τα γλαστρώσω όλα παρά μόνο όσα χρειάζομαι δλδ καμιά 20-30 τα υπόλοιπα......


Τα υπόλοιπα δωρεά στα μέλη του φόρουμ.......απλά πράγματα !!!! Χίλιες ευχές που θα πάρεις, αξίζουν μια περιουσία. :)




Αυτό δεν χρειάζεται να το πούμε εννοείτε πως θα τα δώσω δωρεάν στα μέλη του φόρουμ,το θέμα είναι πως θα γλαστροθούνε τόσα πολλά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14029 από Nasikas

AMBIENTES έγραψε: Οι δικοί μου σπόροι Παουλόβνιας στο σπορίομετά από ενάμιση μήνα.Η σπορά έγινε 12/3.Οι σπόροι πρέπει να είναι πάνω απο 1000!!!! οπότε αργότερα έχει πολλή δουλειά γιατι πρέπει να μεγαλώσουνε λίγο για να φυτευτούνε σε γλαστράκια το καθένα ξεχωριστά.Βέβαια δεν θα τα γλαστρώσω όλα παρά μόνο όσα χρειάζομαι δλδ καμιά 20-30 τα υπόλοιπα......

Δημητρη θα σου τηλεφωνησω το πρωί.
Να φτιαξω τελαρα με χωρισματα για να δοκιμασουμε μεταφυτευση;





Ο σπορος ειναι απο τα γνωστα δεντρα του Αλκαζαρ ;
Ειναι γνησια Παουλοβνια αυτα όμως ;
Ειχαν ταχεια-ταχεια αναπτυξη;
Πόσω χρονων ειναι και ποσα μετρα ανεβαιναν καθε χρονο ;


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:
Last edit: 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14060 από OANNHSEA
Να κάνω την εξής ερώτηση:
Εάν πέσει πάγος, κάτι που συμβαίνει στη βόρειο Ελλάδα μια φορά στη δεκαετία, πως θα αντιδράσει ένα τροπικό φυτό;
Όχι τίποτα άλλο, αλλά να, έχω δει μέχρι και πεύκα που τα έκαψε κατά εκατοντάδες ο παγετός στον κάμπο της Καρδίτσας πριν από λίγα χρόνια...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14073 από Αgrovann

OANNHSEA έγραψε: Να κάνω την εξής ερώτηση:
Εάν πέσει πάγος, κάτι που συμβαίνει στη βόρειο Ελλάδα μια φορά στη δεκαετία, πως θα αντιδράσει ένα τροπικό φυτό;
Όχι τίποτα άλλο, αλλά να, έχω δει μέχρι και πεύκα που τα έκαψε κατά εκατοντάδες ο παγετός στον κάμπο της Καρδίτσας πριν από λίγα χρόνια...



Δεν είναι τροπικό φυτό αφού αντέχει -20 βαθμούς
Το έχουν βάλει και στον Καναδά για αναδάσωση
Last edit: 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by Αgrovann.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14075 από foxsat

AMBIENTES έγραψε: Οι δικοί μου σπόροι Παουλόβνιας στο σπορίομετά από ενάμιση μήνα.Η σπορά έγινε 12/3.Οι σπόροι πρέπει να είναι πάνω απο 1000!!!! οπότε αργότερα έχει πολλή δουλειά γιατι πρέπει να μεγαλώσουνε λίγο για να φυτευτούνε σε γλαστράκια το καθένα ξεχωριστά.Βέβαια δεν θα τα γλαστρώσω όλα παρά μόνο όσα χρειάζομαι δλδ καμιά 20-30 τα υπόλοιπα......




Εχω μεινει καταπληκτος.Φοβερη αποδοση.Ειναι πολυ μεγαλος πειρασμος να σου ζητησω και εγω κανα 5 δεντρακια.Αλλα δεν θα το κανω.Θα ηθελα να μας γραψεις λεπτομερεστατα τι εκανες και εχεις αυτο το αποτελεσμα.Απιστευτο.
Πως εκανες την σπορα,σε τι χωμα,που τα ειχες τα τελαρα,που απο οτι βλεπω ειναι απο αυτα που κουβαλαν τα κοτοπουλα.Εχω τετοια.Αν ειναι αυτο το μυστικο.
Θελω να πιστευω οτι θα μας ενημερωσεις.
Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.188 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ