Προς κύριο Μοσχάλη - custom αερόθερμο κανάλι

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42926 από house
Μπα παιδια δεν ειναι αυτος , εκεινος ειχε φουρφουρι (σολινες που φυσάνε αερα σε ανοικτο τζακι) , οχι ενναλλακτη με κλωβο !!!!
Αυτος εδω εχει κανει καλη πατεντα με τον κλωβο , αλλα στο βιντεο που ειχε στην ετ3 του ξέφυγε και το έδειξε απο πάνω !!! Ειδα τη ειχε μεσα και σας το λεω ! (ουδεμια σχεση εχω με σιδερά , πατεντιαρη που θελει να τον αντιγραψει ) Εχω αλλο σύστημα σπιτάκι μου που το γουσταρω οπως ειναι !
Οσο για τις photos , tις εχεις ξεκληδωτες στο πικασα , κακο του κεφαλιου , και διαφιμηση + τις αλλης !
picasaweb.google.com/katsanidi/SYMANSO



Οσο για τον αλλο τον πατεντιαρι που εχει γεμισει ο κοσμος ολος , με την πατεντα του (το φουρφουρι) Σημερα το ειδα και διαφιμιση στο αρτ , με εναν καμένο και μια προχειροδουλειά του κ.....λου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42940 από Grecu_
To φουρφούρι (heatback σαν να το λεγανε) ήταν ήδη πατενταρισμένο. Ο υπερεναλλάκτης υπεραπόδοσης ήταν το υπερεπόμενο υπερproject του :D

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45917 από maraplus

Moschalis έγραψε: Καλημέρα σας,

Είναι μια όντως έξυπνη κατασκευή , αν και το κατασκευάζουμε εδώ και πολλά χρόνια. Μπορεί να φτιαχτεί σε πολλές διαμέτρους απο 120 mm έως 350mm εσωτερική διάμετρος, συν 5 πόντους η εξωτερική.
Τωρα κατα πόσον θα απέδιδε βάζοντας το σε μια σόμπα πέλλετ και πηγαίνοντας το κανάλι γύρω γύρω σε όλο το σπίτι αυτό είναι κάτι που σηκώνει τσιπουροσυζήτηση. Με τους αντίστοιχους μεζέδες πάντα.....

Αν χρειαστείτε κάτι επικοινωνείτε.








Τι διαστασεις εχει ο εναλλάκτης ??? Βγαινει μονο ενα μοντελλο ? Υπάρχει μικροτερος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49111 από GEORGES
Καλημέρα σας.

Σας βρήκα τυχαία καθώς αναζητούσα τρόπο να ζεστάνω 2 δωμάτια με την ξυλόσομπα που έχω.

Σχεδόν διάβασα όλα τα θέματα που αφορούν για τις ξυλόσομπες.

Έχω αυτήν εδώ την ξυλόσομπα www.biofan.gr/products/%CF%83%CE%BF%CE%B...%B5%CF%85%CF%83.html που είναι σαν τζάκι και είναι τεράστια και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Έχει και φούρνο που κάνει υπέροχα φαγητά.

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι για να ζεσταθεί το σπίτι μου που είναι περίπου 100 τ,μ θα πρέπει να την έχω στο φουλ την φωτιά και θα πρέπει να την ταΐζω συνέχεια με ξύλα.

Με αυτό τον τρόπο είναι ασύμφορο και το σαλόνι που την έχουμε εκεί την ξυλόσομπα έχει τρομερή ζέστη.

Οπότε αυτή η πατέντα με τον εναλλάκτη πιστεύω θα βοηθήσει να διορθωθεί κατάσταση και με το θέμα της οικονομίας.

Το θέμα είναι ότι δεν βρίσκω τον εναλλάκτη σε Φ150 διάσταση.

Ξέρεις κανείς που θα το βρω εδώ στην Αθήνα?
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by GEORGES.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49115 από GEORGES

N1k0s έγραψε: Αμα μπορείς να μετρήσεις θερμοκρασία καυσαερίων και δεις ότι στο 1 μέτρο είναι κοντά στους 200 βαθμούς , είμαι σίγουρος ότι μπορείς να αποροφήσεις ενέργεια και να ζεστάνεις 1 ή 2 δωμάτια ...


Με λίγα ξύλα η ξυλόσομπα που την έχω μετρήσει φτάνει για πλάκα στους 220 με 250 βαθμούς και στο φουλ που την έχω δοκιμάσει φτάνει άνετα στους 380 με 400 βαθμούς.

Συνήθως την έχω κοντά περίπου στους 280 με 300 βαθμούς.

Για αυτό πιστεύω ότι ο εναλλάκτης θα βοηθήσει πάρα πολύ με ή χωρίς μοτεράκι με ντίμερ.

Αλλά που θα βρω Φ150 εναλλάκτη εδώ μέσα στην Αθήνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49266 από GeoTa
Δε νομίζω να βρεις ετοιμοπαράδοτο Φ150..Κάνε ερώτηση στον Μοσχάλη ή κανε παραγγελία σε λευκοσιδηρουργείο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ